SŽ Taurus/Živa (Roco, RailAd)

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
TV Slovenija kaže:
Da li ima Roco model drugačiju nijansu boje ili se tako samo čini?

Kod natpisa manner.com i You just like it po mom mišljenju Roco-ova boja je točnija, ali najbolje če se vidjeti, kad če netko fotografirati oba modela zajedno.

To je možda najbolje provjeriti da se kupe napolitanke Manner:
manner-e1344674009462[1].jpg

... pa onda po ambalaži provjeriti oba modela (Roco i RailAd).
Ti natpisi 'manner.com i You just like it' trebali bi imati istu boju kao i natpis 'Original Neapolitaner' na ambalaži napolitanki...


Ujedno se čovjek i malo zasladi:palac_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Evo 2 slike Roco verzije, sada čekamo još samo usporedne slike Roco-RailAd-paket napolitanki :gladan
21356_416292255151646_1513109029_n.jpg


1044287_416295405151331_532816008_n.jpg

Foto:Eurocity, Drehscheibe
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Od RailAd-a imam SŽ 541 110 i vjerojatno će ostati jedina u mojoj zbirci. Modele sa reklamama apsolutno ne mislim nabavljati zbog prekratkog vijeka trajanja pojedine reklame, a i eventualnog novog bez reklame vjerojatno ne bi nabavio, razočarale su me loše vozne osobine kod 110 – model je još posle cca. 30 sati vožnje preosjetljiv na neravnine šina i zbog toga »umjereno« trza, izgleda da je krivo loše konstrukcijsko rješenje prijenosa preko zupčanika u kombinaciji sa mogućnošču prevelikog vertikalnog pomicanja osovina kotača u ležištima. Šteta, čini se da se štedilo kod toga, jer bi inače bilo normalno da je isti projektant kao kod Moko 643 i tu uradio taj detajl sa specijalnim ležištima osovina, koje kod Moko 643 garantiraju dobre vozne osobine, bez trzanja (motor je naravno jezivo glasan i treba ga zamijeniti, ali i sa originalnim motorom Moko ima dobre vozne osobine).
 

Izidor

Član foruma
Šteta kaj se uvjek lepe isti brojevi lokomotiva. Kad bi to radili na različitim, bilo bi sigurno više kolekcionara na taj račun. Na žalost sve se vrti oko novaca....
 

malimiha

Član foruma
Šteta kaj se uvjek lepe isti brojevi lokomotiva. Kad bi to radili na različitim, bilo bi sigurno više kolekcionara na taj račun. Na žalost sve se vrti oko novaca....
Moguče da to izdrži a možda i da ne izdrži.
Poznam kolekcionara, koji sakuplja jedno te iste brojeve lokomotiva u različitimi bojama.
 

Izidor

Član foruma
Moguče da to izdrži a možda i da ne izdrži.
Poznam kolekcionara, koji sakuplja jedno te iste brojeve lokomotiva u različitimi bojama.
Sve zavisi od kolekcionara, koji kupuje modele.:cool: Naravno da ima i takvih, o kojima pišeš.
Do sada su se na taj račun pojavili baš brojni komentari oko ljepljenja iste lokomotive, tako da bi se sigurno brže i bolje prodavali modeli kod uzimanja različitih brojeva lokomotiva. Ako to usporedim sa nekim drugim modelima, tu je na žalost RailAd u minusu. Na žalost.:fp:
 

wiggum

Veteran foruma
Na službenoj internet stranici pise pravilno.
Elektrolok Rh 1216 SZ
Artikelnummer: 59913
EAN: 4015615599135
Bahnverwaltung: SZ
 

nik

Veteran foruma
Na službenoj internet stranici pise pravilno.
Elektrolok Rh 1216 SZ
Artikelnummer: 59913
EAN: 4015615599135
Bahnverwaltung: SZ
Znam ali u službenom pdf-u sa službene internet stranice piše krivo...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Od RailAd-a imam SŽ 541 110 i vjerojatno će ostati jedina u mojoj zbirci. Modele sa reklamama apsolutno ne mislim nabavljati zbog prekratkog vijeka trajanja pojedine reklame, a i eventualnog novog bez reklame vjerojatno ne bi nabavio, razočarale su me loše vozne osobine kod 110 – model je još posle cca. 30 sati vožnje preosjetljiv na neravnine šina i zbog toga »umjereno« trza, izgleda da je krivo loše konstrukcijsko rješenje prijenosa preko zupčanika u kombinaciji sa mogućnošču prevelikog vertikalnog pomicanja osovina kotača u ležištima. Šteta, čini se da se štedilo kod toga, jer bi inače bilo normalno da je isti projektant kao kod Moko 643 i tu uradio taj detajl sa specijalnim ležištima osovina, koje kod Moko 643 garantiraju dobre vozne osobine, bez trzanja (motor je naravno jezivo glasan i treba ga zamijeniti, ali i sa originalnim motorom Moko ima dobre vozne osobine).


Tijekom »ulaufavanja« RailAd 541-110, koje kod mene još traje (kod te lokomotive ne brojim više sate vožnje, ali je taj broj do sada vjerojatno već blizu 200), primjetio sam da sa jednom kopčom uvijek imam probleme, vagoni su se tijekom vožnje sami otkopčavali. Zbog toga sam rastavio obje kopče i otkrio, da je na jednoj strani element koji izgleda kao bumerang kraći nego na drugoj:

Unbenannt-01.jpg

Kad sam pogledao među rezervne dijelove na stranici RailAd ustanovio sam da RailAd taj »bumerang« naziva Kupplungshebel, i da se kod kraćeg najverojatnije radi o »Kupplungshebel 1116«, a taj naravno u modelima 1216/541 nema što tražiti.

Srećom su kod RailAd bili vrlo ljubazni i odmah su mi poslali pravi dio, i sada problema sa otkopčavanjem više nema.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo je kod Memobe:

piko_pi59913.jpg

Piko 59913 SZ E-Lok Taurus 541 015-8, PluX22-Schnittstelle, rot Epoche VI
http://www.memoba.at/bilder/piko_pi59913.htm

Tu lokomotivu bi uzeo jedino zato da bi imao još jedan redni broj (015), ali, kao prvo, morao bi kupiti barem nove pantografe a vjerojatno i kotače, a kao drugo i pored tih promjena ne znam kako bi izgledala u usporedbi sa Roco i RailAd lokomotivama.
 

malimiha

Član foruma
Imam u vlasništvu RailAd crvenu lokicu SŽ 541. Imam jednu šansu da nabavim PIKO lokicu SŽ 541-015, za dobru "svoju" cijenu na netu (119,98€ + 0€ poštarina u EU).
Sada bih želio znati kakve su razlike između lokic SŽ 541 PIKO / Roco / RailAd, pošto su cijene između lokic 1:2.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh