Savjeti/pitanja/mišljenja o preradama cestovnih modela

Herbie

Član foruma
Posto ne mogu prodati ovaj Man, a i ne mogu naci kipera 4osv da bude trostrani kiper odlucio sam preurediti ovaj. Posto nemam iskustva u preuredivanju modela zanimaju me vasa misljenja i zahvalan sam na njima.

Trenutni izgled Mana:


Kupio bi novu kabinu za model:


Kupio bi ovaj sanduk, ali ne znam da li za njega dobivam pomocnu sasiju na koju se stavlja sanduk:


Nova kabina i sanduk bi me kostali cca 17 eura pa ni sam ne znam da li mi se to isplati ili ne.
Cekam vasa misljenja i prijedloge. :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Pokušaj sa postojećim konteljerom i kamionom u prepravku,bit će ti jeftinije! Trebaš ih samo ofarbati u boju željene tvrtke.U rijeci takvog MAN-a ima čistoća samo nije 4 osovinac i Metis,ali Scaniju iskombiniraj nešto za 17 eura možeš kupit par novih kamiončića ili 1 od boljih marki. :palac_gore:
 

Attachments

  • abrol-cistoca_ri.jpg
    abrol-cistoca_ri.jpg
    9.5 KB · Pregleda: 334
  • Metis.jpg
    Metis.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 334

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

damir kaže:
Pokušaj sa postojećim konteljerom i kamionom u prepravku,bit će ti jeftinije! Trebaš ih samo ofarbati u boju željene tvrtke.

Osnovni razlog zasto razmisljam da ga preuredim u 3str kipera jer ne mogu naci nigdje 4osov, a da bude 3str kiper. Svjestan sam toga da cu dati puno para za preuredivanje pa zato trazim savjete da vidim da li je ovo dovoljno od novih dijelova i da li ce odgovarati. Glupo je da bacim 17 i kusur eura, a onda nista ne odgovara.

Kabina bude odgovarala, ali muci me jedino sanduk jer ne znam sto dolazi u paketu s njim i da li bude odgovarao na ovaj model.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Jesi razmišljao možda o mixeru :>idea: možda je to dobra ideja :hmmm sa nekog starog ili jeftinog kamiona skineš i volla! :ples
 

Attachments

  • 35400-ma2186--_2.jpg
    35400-ma2186--_2.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 317
  • 35400-ma2186--_4.jpg
    35400-ma2186--_4.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 317

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

damir kaže:
Jesi razmišljao možda o mixeru... možda je to dobra ideja :hmmm sa nekog starog ili jeftinog kamiona skineš i volla! :ples
Nisam razmisljao o mixeru jer bi volio napraviti kipera. Ideja ti nije losa pa cu i o tome razmisljati, a i usput malo pregledavati cijene. Hvala na ideji :)
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ostani ti samo kod kipera jer ti je taj "vatrogasac" jako dobra osnova za kipera. Skineš rotirke obojiš ih u žuto, kabina ako nema natpis "vatrogasci" može ostati iste boje, blatobrane obojiš u crnu ili sivu. Skineš nadogradnju, kuku, cilindre i pomoćnu šasiju ako ima. Od pomoćne šasije za kontejner možeš preraditi u šasiju za trostrani kiper. Ukoliko nema pomoćnu šasiju, potraži nekog no name "kineza" prikoličara, rasturiš prikolicu pa od njezine šasije složiš pomoćnu šasiju za kiper, a od furgona složiš sanduk za kiper.Jedan od cilindara koje si skinuo, preradiš u cilindar za kiper, smjetiš ga na sredinu šasije.
Ukoliko ti je ovo prva prerada savjetujem ti da staviš Herpu na stranu i da učiš raditi prerade na "no name" jeftinjacima iz Kine.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

telige kaže:
Ostani ti samo kod kipera jer ti je taj "vatrogasac" jako dobra osnova za kipera. Skineš rotirke obojiš ih u žuto, kabina ako nema natpis "vatrogasci" može ostati iste boje, blatobrane obojiš u crnu ili sivu. Skineš nadogradnju, kuku, cilindre i pomoćnu šasiju ako ima. Od pomoćne šasije za kontejner možeš preraditi u šasiju za trostrani kiper. Ukoliko nema pomoćnu šasiju, potraži nekog no name "kineza" prikoličara, rasturiš prikolicu pa od njezine šasije složiš pomoćnu šasiju za kiper, a od furgona složiš sanduk za kiper.Jedan od cilindara koje si skinuo, preradiš u cilindar za kiper, smjetiš ga na sredinu šasije.
Ukoliko ti je ovo prva prerada savjetujem ti da staviš Herpu na stranu i da učiš raditi prerade na "no name" jeftinjacima iz Kine.

I ja sam svjestan toga je Herpa za iskusne preradivace pa sam zato mislio kupiti nove stvari za taj model i sklapati "na suho". Ovaj tvoj postupak prerade je super opisan pa ti hvala na tome.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Nasao sam na Herpinoj stranici i neki okvir za kipera pa ne znam da li je to pomocna sasija i da li je to potrebno staviti na moj Man.
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
Re: Preuređivanje Herpa modela

ovo mi baš i ne izgleda kao pomoćna šasija, to bi bila koliko mi se čini glavna šasija!
a tebi treba ona polušasija koja se nalazi prišarafljena na glavnu šasiju o koja se nalazi od kraja kabine do kraja vozila i na njoj je postolje za kipu!!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

telige kaže:
Ostani ti samo kod kipera jer ti je taj "vatrogasac" jako dobra osnova za kipera. Skineš rotirke obojiš ih u žuto, kabina ako nema natpis "vatrogasci" može ostati iste boje, blatobrane obojiš u crnu ili sivu. Skineš nadogradnju, kuku, cilindre i pomoćnu šasiju ako ima. Od pomoćne šasije za kontejner možeš preraditi u šasiju za trostrani kiper. Ukoliko nema pomoćnu šasiju, potraži nekog no name "kineza" prikoličara, rasturiš prikolicu pa od njezine šasije složiš pomoćnu šasiju za kiper, a od furgona složiš sanduk za kiper.Jedan od cilindara koje si skinuo, preradiš u cilindar za kiper, smjetiš ga na sredinu šasije.

Herbi dalje od ovoga netrebaš razmišljati..
Ja bih osobno odradio ovo ali ne bi cilindre skidao ostavio bi oba????
Također netreba ti pomoćna šasija iskoristi ovu koju imaš, samo otkini ovaj uspravni dio.. a ostavi vodoravni na koji se naslanja hidraulika za podizanje..
Kipu preuredi ili od vatrogasnog sanduka ostavi samo dno jer odlično paše na pomoćnu šasiju a na njega nagoradi sam odtatak stranica sanduka ili kupi drugi pa nadogradi..sve zaljepi i ofarbaj u isu boju i biti će ekstra..
Vidi ovu sliku :palac_gore:
 

Attachments

  • MAN-TGS35440-8X4-2.jpg
    MAN-TGS35440-8X4-2.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 254

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

Također ovo gore od Herpe što se misliš da li bi odgovaralo ja mislim da nebi.. ti već imaš zadnje blatobrane i blatarice rješene i mislim da bi morao ove kidati ako bi ih kupio.. Samo naljepi par detalja na dno od kipe kad je kupiš ili preurediš ..
Neznam jesam bio jasan za post gore pa evo tvoja slika :::
 

Attachments

  • mantgam80kuna.jpg
    mantgam80kuna.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 64
  • okvirkiper.jpg
    okvirkiper.jpg
    21 KB · Pregleda: 64

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Dao si mi dobre ideje, ali malo mi glupo izgleda da svijece budu jedna do druge na modelu, a u stvarnosti su jedna iza druge. Ne znam kako da saznam sto Herpa daje uz kiper sanduk.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela



Mozda bi sam ovim sandukom kiper bolje izgledalo. Dobim svijecu uz njega, a sa ove sasije odrezem blatobrane i priljepim na glavnu.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Cilindri mogu ostati na mjestu samo ako stavljaš demper sanduk odnosno kipanje samo unatrag,(a i tada bi bilo bolje da cilindar od naprijed diže prednji dio kipe, a ne na sredini- tako je u 1:1), a ukoliko želiš trostrani kiper cilindar mora biti na sredini šasije. Sve ovisi želiš li funkcionalni trostrani kiper ili pak samo izgled trostranog kipera.
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
Re: Preuređivanje Herpa modela

da ,samo ovo ti je damper sanduk, a ti si htio trostranog kipera ak se nevaram!!!!
o ona dva cilindra od "vatrogasca" nisu ni na dobrom mjestu, jer na trostranim kiperima su oni kako si i rekao jedan iza drugog ali otprilike na sredini sanduka!!!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ova ti je zadnja po meni naj bolja..
Blatobrani su zaobljeni, i time bolji nego ovi ravni..
Ja sam ti predlagap prijedlog koji je najbezbolniji za uraditi..

Inače imaju različite hidraulike.. možda ima izvedba i s dvije paralelne.. :??: :??: :uvrnut :uvrnut
Evo jedna slika gdje ja na prednjem dijelu kipe...(mislim da bi ova izvedba bila za ovu sliku od herpe??? :??: :??: :??:
 

Attachments

  • slika0.jpg
    slika0.jpg
    11.8 KB · Pregleda: 48

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Htio sam 3str kiper, ali polako pocinjem odustajati od toga jer treba puno seliti i raditi, a bojim se da bi mogao izgubiti zivce pa upropastiti model. Prvo kupujem kutiji kineskih kamiona pa treniram preuredivanje i zivce :)

Mislim da je najbolje kupiti ovaj sanduk kiper demper i dobim sasiju uz njega. Odrezem s njega ove crne blatobrane posto bi kabina i prednje blatobrani bili bijeli. Zaljepim gore sasiju, stavim sanduk i mislim da bi to moralo dobro izgledati, a i funkcionirati.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ovog monstruma sam složio danas poslijepodne. I to od ona dva na lijevoj strani kolaža. Šlepu sam prerezao(sanduk i šasiju sa kotačima) na mjeru tako da mi stane na MAN-a. Skinuo sam cilindar sa šlepe,izbušio dvije rupe na šasiji od šlepe koju sam stavio na kamion tako da mi odgovara za novo urađeni sanduk sa šlepe. Šasiju od kamiona sam skratio iza treće osovine, skinuo drugu osovinu odrezao sve što je stršalo sa šasije između kabine i treće osovine tako da su na to mjesto stale tri osovine sa šlepe koje su došle zajedno sa šasijom od šlepe. Rezultat je MAN TG 10x4 , sa sandukom od 32 metra kubična po mjerilu 1:87. Ovo je samo gruba verzija prerade- treba fina obrada nekih dijelova, kao i bojanje šasije i sanduka. Kabina vjerojatno ostaje ovakva. Evo, nadam se da sam ti ovom preradom malo pomogao. Ukoliko imaš kakva pitanja, izvoli.
Fotografijesazvjezdicom81.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Telige, stari moj ubijaš u preradi :palci_gore: još malo imam filling i počet ćeš prave modele riješavat,svaka čast :palac_gore: tebi kliker radi 100 na sat!
 

zdaki

Aktivan član
Re: Preuređivanje Herpa modela

Nisam imao puno prilika da se sretnem sa herpinim modelima, mada se ja sa njima ne bih na prvu igrao i mislim da je pametnije sto ces se zezati oko kineza, za pocetak. Nego gledajuci sve komentare i razmisljajuci o temi palo mi je na pamet jedno pitanje, pa ako neko tacno zna neka odgovori i razjasni mi. Naime, sanduk(kao poseban deo) je pravljen za troosovinca. Da ne bi razmak izmedju zadnje stranice kabine i prednje stranice sanduka biti veliki, jer je ovo cetvoroosovinac, a sanduk pravljen za troosovinca?

Telige :palci_gore: , radis ih punom parom :D ja moram u nabavku, za nekoliko kineza pa da se bacam na posao :D Ono prethodno iskitovano, samo jos farbanje ceka :D Izvinte za mali off :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh