SBB stvarčice

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
LSM CIWL nemaju pantograf a ovaj ima pa to opravdava višu cijenu. :neznam:
Nisam konkretno mislio sad na razliku između CIWL i ovih restorana, nego činjenice kako se prije samo nekoliko godina za tu paru mogao kupiti LSM set od dva putnička vagona (iako niti teretnjaci danas nisu jeftiniji) s time da ti još i ostane nekoliko EUR-a, pa kada se prije koju godinu pojavila LSM linija NightJet modela, kako se komentiralo da je 80 i kusur EUR-a suludo davati za jedan model i tko će to kupovati, pa onda ovi CIWL modeli......, a sada se praktički niti ne trepne na ovakvu najavu od 129 EUR za 1 vagon (neke serije idu čak na 136,90), toliko je narod oguglao, sve je to postalo 'novo normalno':crvenilo:. Ovo sve postaje u rangu suludo nabrijanih cijena na ebay-u za 'raritetne modele':crazy:. Dakle, ovom najavom, probili smo psihološku granicu od preko 120 EUR za jedan model u redovnoj prodaji.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Psihološku granicu si postavio na 120 EUR? Ja bi je na 80 EUR za putnički vagon ali to se več probilo. Kinezi postaju sve skuplji i skuplji.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Psihološku granicu si postavio na 120 EUR? Ja bi je na 80 EUR za putnički vagon ali to se več probilo. Kinezi postaju sve skuplji i skuplji.
Zato baš, jer 80 EUR po vagonu odavno nije neka senzacija, već nažalost normalna pojava. 120 su dosad išli modeli na ebayu po zakonu ponude i potražnje, a eto sada tu cijenu imamo za modele u redovnoj prodaji (proizvođačeva 143,90).:palac_dolje:
Eh pa sad...., pošto su Kinezi sve skuplji i skuplji, hoće li se tim modelima proporcionalno podići i razina kvalitete izrade i završne kontrole?!:andjel:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nekome s 2000eur place, 120eur je udio u placi, kao 360kn nekome s 6000kn place. "prezivi" se.
Ma, prodat će se i to, svaki mjesec po jedan model (umjesto hrpe drugih) i to je to.:hihihi: Ovako sad od novih konstrukcija tog restorana imamo taj najavljeni LSM ili Piko u setu sa još dva SBB EW I vagona, za kojih cca 200 EUR.
Ovdje je moja stara Lima :yes
P1010680.JPG
 

nik

Veteran foruma
Psihološku granicu si postavio na 120 EUR? Ja bi je na 80 EUR za putnički vagon ali to se več probilo. Kinezi postaju sve skuplji i skuplji.
Nije Kina sve skuplja nego je EU sve jeftinija (čitaj niži standard) i u jednom trenutku će se pozicije zamijeniti pa ćemo mi njima biti jeftina radna snaga.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh