SBB stvarčice

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
S obzirom da imamo otvorene teme za OBB i DB uprave, bilo bi krajnje nepravedno da se onda ne otvori i tema za SBB!
Zbog svoje iznimne popularnosti, vjerujem da mnogi od vas bez obzira na mjerilo voznog parka , imaju pokoji model vagona ili lokse švicarskih željeznica...

Evo, ja ću započeti sa fotkama jedne svoje teretne kompozicije:

Kao loksu odabrao sam RailTop (ACME) model Re 482:


Kontejnersku sekciju čine KombiModell SBB/HUPAC Sdgnss T4.1 modeli:




Ovdje mi je želja nabaviti jedan KombiModell HUPAC Sdggmrrs MEGA II vagon (model još nije realiziran!):
http://www.kombimodell.de/modell-MEGA_II-1.html
i još poneki SBB Sgns model....

pa onda SBB Habbillns:


i jedan SBB Rilns:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dosad još nisam na forum stavljao slike svojih starijih modela sa kojima sam se igrao kao klinac, jer su uglavnom u dosta lošem stanju.
Ipak, ovom prilikom izdvojit ću dva SBB teretnjaka koji se još dobro drže:

Lima modeli, kupljeni početkom osamdesetih godina:





 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Uf, uf.... uz iznimno bogatu ovogodišnju najavu domaćih modela za koje se šparaju novci, evo moje prve veće ovogodišnje investicije: :cool:
Strpljivo se čekalo i čekalo, i konačno ih evo sa današnjim datumom! :palci_gore:
Radio ih je nekada Liliput, ali ovo je ipak godinu dana čekani LS Models :ples
SBB UIC-X modeli: A, B, AB razredi, stari i novi SBB logo-i, setovi, kušeti, vagoni sa odjeljcima, 9,10,11 ili 12 odjeljaka, bez odjeljaka....ma nema čega nema! :aplauz:
 

Attachments

  • Bleu%20UIC%20X[1].jpg
    Bleu%20UIC%20X[1].jpg
    127.9 KB · Pregleda: 411

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Od ovog gore navedenog nešto imam i ja doma, ali baš u Liliput verziji. I mislim da je drugi razred u pitanju. Pofotkam pa objesim.....
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sky, sad nam još moraš reći zašto su ti ovi SBB zelenjaci tako prirasli srcu! :D
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Pa i inače mi se čini da se nalijepio na OeBB i SBB ko biljeg na dokument! Al bude on elaborirao...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Thommo kaže:
Sky, sad nam još moraš reći zašto su ti ovi SBB zelenjaci tako prirasli srcu! :D
Eeee.., bilo je to davno kada su me ti zelenjaci nemali broj puta vozili iz Švice doma!
Iako interijerom i sjedalima nisu bili ni približno udobni kao Goše, tada me to nije toliko niti brinulo....
Bitno je bilo da se putuje!
Danas mi ti modeli trebaju za sastavljanje upravo tog vlaka. Beograd-Zurich Express iz osamdesetih godina!
Wile E Coyote kaže:
Pa i inače mi se čini da se nalijepio na OeBB i SBB ko biljeg na dokument! Al bude on elaborirao...
Pa imam jedan post i pod temom 'DB stvarčice', i to je previše! >:D:

Jel' ovakav Liliput imaš?: :cool:



Neka, samo postavi slike kakve god imaš! ;)
BTW, nešto od ovih tipova vagona radio je i Jouef....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
:palci_gore:
Uz stari i novi logo, razlika u našim modelima je i broj odjeljaka!
Tvoj spada u seriju UIC-X vagona sa 11 odjeljaka! ;)
Moram si i rukohvate smontirati....

Daj ti nama Coyote još takvih slikica iz svog voznog parka.... klopa
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas sam kupijo jedan Liliput
SBB vagon restoran!
Detalji:Uffff >:D:
-pantograf se podiže
-rukohvati za naljepit na model
-odbojnici s oprugama
-stolovi za ručanje
-detaljno podvozje
-super vozna svojstva
Ono ljevo u vrećicama su rukohvati i nešto za vagon


oprostite na lošijim fotkama
Sutra ću montirat rukohvate!
 

Attachments

  • P3190223.gif
    P3190223.gif
    117.7 KB · Pregleda: 491
  • P3190230.gif
    P3190230.gif
    237.5 KB · Pregleda: 491

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ako nije tajna, koliko si ga platio i gdje si ga kupio?
Imaš li još SBB vagona, ili ti je to zasad jedini?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
LS Models SBB UIC-X modeli:(Photo: LS Models site)

Prošlog mjeseca prvi setovi stigli su u trgovine:(Photo: Bahnorama Modelleisenbahnen)

Modeli se prodaju u setovima od po 2 do 3 vagona! Zasad su u prodaji samo setovi zelenih ABm+Bm i Am+Bm vagona, stari i novi logo!
 

Attachments

  • UIC-X[1].jpg
    UIC-X[1].jpg
    87.6 KB · Pregleda: 377
  • lsm47221[1].jpg
    lsm47221[1].jpg
    46.7 KB · Pregleda: 375

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Prava poslastica za zaljubljenike u Exact 1:87 modele: :ples

ACME SBB kušet (Bcm61):








U prodaji se pojavio još prošle godine, ali isključivo u setu sa FS vagonima kao EN 'Luna' (Zurich - Rome),
te zajedno sa MAV CAF vagonima u setu za švicarsko tržište EN 'Wiener Walzer' (Budapest - Wien - Zürich).
Sada je dobavljiv i kao pojedinačni model kat. broja 52419, po cijeni od 50 €.
Model je predviđen kao dodatak za Lunu. No, otisnute oznake Lune na prozorima modela mi ne igraju neku značajnu ulogu da si ga ne bih priuštio i iskoristio za neke druge kombinacije...

Isti tip kušeta već nekoliko godina proizvodi i Roco! Cijena mu je za koji euro niža u odnosu na ACME model (cijena Roco modela iznosi cca 45€,
a svojedobno se mogao nabaviti i po akcijskoj cijeni od svega 35€).
No, za razliku od ACME modela, Roco model ne obiluje toliko detaljima i odrađen je više kompromisno prema poznatoj recepturi prebojavanja i provlačenja kroz više epoha jednog te istog modela.

Roco 44976: (Photo: trenietreni.it)

Pravi SBB kušet na gostovanju u Zagrebu prije nekoliko godina: (Photo: Karavela 'željeznice.net')
 

Attachments

  • Roco Bcm.jpg
    Roco Bcm.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 322
  • Bcm.jpg
    Bcm.jpg
    113 KB · Pregleda: 323

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Iako je i Roco model lijep, ipak je ovo druga priča. Razina detalja, pa čak i očito bolje odrađena priča s alatima, vrijedi i veće razlike u cijeni. Moram priznati da sam već bio u napasti kupiti Roco inačicu, ali sam odustao, Srećom...
Druga je priča što je ovo jednostavno lijep vagon u ovoj shemi bojanja...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovaj "Švicarac" je na proputovanju kod mene, model je od Roca... Kakav je to vagon, epoha III? Je li Exact?

P9180479.jpg


P9180480.jpg


P9180481.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ako je model dužine 230mm, onda je Exact 1:87, jer se dužina pravog vagona (ovisno o podtipu), kreće 20050, 20400 mm.
Proizvodili su se negdje u periodu od 1929-1938. godine: (Photo: Bahnbilder.de)

Ovdje ti je interesantan link o SBB turističkim kompozicijama sa parnom vučom:
Imaš i slikicu interijera vagona C4 8754 (kao što je označen i tvoj model), u sklopu kompozicije Expressa iz 1930.:
http://www.sbbhistoric.ch/bahngemeinsch ... lzug-1930/
 

Attachments

  • sbb bahnbilder.de.jpg
    sbb bahnbilder.de.jpg
    186 KB · Pregleda: 160

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nedavno mi je stigao prvi iz serije planiranih SBB UIC-X modela firme LS Models.
Riječ je o modelu 1./2. razreda (stari logo), kojih je SBB svojedobno u voznom parku imao 40:


Izvedba pojedinih detalja plijeni pozornost (uporaba žice za unutarnju liniju rukohvata duž prozora):




Model je opremljen odbojnicima (kao i okvirom prijelaznog spoja vagona) na oprugu:
(Ovaj vagon spada u ranije serije isporuke SBB-u, kada završna svjetla još nisu bila ugrađivana ):


Uporaba žice vidljiva je i u donjem postroju:


Nakon dosta davno proizvedenih modela od strane Liliputa i Jouefa, ovo zaista predstavlja jedno veliko osvježenje UIC-X SBB vagona,
pogotovo u ovako širokoj paleti podvarijanti!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh