SHUCA , stariteti-noviteti "N"

SHUCA

Poznati forumaš
Evo jos starteta....
ARN BR 18, stara metalna verzija...jaka kao konj :aplauz:
Ovaj komad je sa e/baya-kao bastler..... Imao sam novi motor u rezervi vec 20 godina :D :D
Stari dobri.... :x:o: ROCO ......od pre skoro 30 leta.Sjajna masina :!:
Tako dobra,da sam odustao od prerade u Djurana,te decenijama ovakva krasi vitrinu..


I posebno za NCL-a klopa malo DRG-a...
Minitrix BR-17, prva MTR loksa sa pogonom u tenderu 1981g. :palac_gore:
 

Attachments

  • Picture 001a.jpg
    Picture 001a.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 436
  • Picture 005 a.jpg
    Picture 005 a.jpg
    94.1 KB · Pregleda: 437
  • Picture 006a.jpg
    Picture 006a.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 436

SHUCA

Poznati forumaš
1986 :?: Sito-štampa na Roco proizvodu :!:
 

Attachments

  • transped.jpg
    transped.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 350

alsbgd

Član foruma
Kako su samo lepe, i slatke ove 2B lokomotive... cista elegancija... :naklon:

Jos kad je tu Pruska linija... :palci_gore:
 

NClight

Hybernated
E, ježi ga Šuco, ja pripremim ubruse i maramice, a ono samo jedna loksa... daj da potrošim barem par SALVETA >:D:
Da je lijepa, je... :ljubav da je ograničena u DRG upotrebi, i to je... >:finger:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Evo,evo jos...Nemoj sklanjati salvete ;) Ovo je ostatak tog kompleta sa BR 36 ARNOLD :!: (gornji red !!!)
Jedan od retkih kompleta koji sam kupio u zivotu (tu je jos Rheingold..)

A ove talijane prosto obozavam-pogotovo u braon boji. SMRC...imao sam ih...smrc...
Kada sam hteo ponovo kupiti MTR , prestao da ih proizvodi. Vidim ,ima ih ponovo ali uvek u nemogucim kompletima :D
 

Attachments

  • Picture 001.jpg
    Picture 001.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 239
  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 238

SHUCA

Poznati forumaš
Vreme je za još malo šašavih engleza :D Nadam se da se NCL neće ljutiti :evil:
Lok FLOWER proizvod "LIMA" , a vagoni PECO+Farish.
Dampfkran Arnold, 1975.
Jedini kran koji mi se sviđao pored ovog je "IBERTREN"-ov ,mada je modernije konstrukcije...
Sada je FLM kran bez konkurencije :palac_gore:
 

Attachments

  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 194
  • Picture 001.jpg
    Picture 001.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 197

NClight

Hybernated
Šašavi Englezi su mi jako dragi :cool: ... loksa je FOWLER dizajn (konstruktor... FLOWER je cvijet cvijetic

Kran je odličan! Svi su ih radili, od Arnolda do Ibertrena, ali i meni je FLE nekako najbolji... iako je koliko znam jedino Arnold radio Ep2 verziju teškog krana (lake je radio Minitrix u Ep1 i 2)
 

SHUCA

Poznati forumaš
:eek: Sta to napisah :eek: Kada su mozak i prsti u kratkom spoju *mudri*
Stvarno Flower-Fowler :?: :?: :?: :?: pa ja sam odlepio >:finger: :palci_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Nego,NCL, znas li ko pravi ovaj model klopa
Ja jesam grešan prema epohi 2......ovo mi se jaaaako sviđa :palci_gore: MABAR-RENO
 

Attachments

  • mabar.JPG
    mabar.JPG
    33.6 KB · Pregleda: 343

SHUCA

Poznati forumaš
:D Ipak.....nije me pamet izdala :!: Katalog LIMA 1974
 

Attachments

  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    146.8 KB · Pregleda: 303

SHUCA

Poznati forumaš
Sada meni nesto ne stima :??:
Ovaj dizajn engleskih lokomotiva je sa kraja 19.- pocetka 20 veka ! Mislim da je 1908 god.????? :crvenilo:
Koliko sam razumeo na prilozenom linku, G. Fowler je delao 20.-30-.ih godina 20. veka,sto bi znacilo da je konstruisao ovakve lok. jos u vrticu :?: Mozda sam i pogresno shvatio :crvenilo:

Evo molbe za NCL-a...

Kao mnogo spretniji na net.-u i bolji poznavaoc engleskog, da nadje foto originala i pravo godiste izrade.
Davno sam listao jednu knjigu o UK parnjacama,gde sam video foto originala i, cini mi se, bas godinu 1908..
Ovaj model je LIMA radila u 4 verzije za probirljive ostrvske kupce,pa mi nekako ne ide da je Lima , bas toliko zabrljala.
Na desetak mesta PONOVITI istu TEKSTUALNU gresku,malo je suvise za SLUCAJNO :citaj:
U tom katalogu su najavljene i dve 2-C-o lok. sa tenderom (HALL class) koje NIKADA nisu radili,
ali ih je za poizvodnju kasnije preuzeo FARISH :?:
Ako nista drugo,makar cemo razjasniti ponesto sebi i ostalima. :citaj:
 

NClight

Hybernated
Evo, Shuco samo za tebe (i meni se ponegdje potkrade greškica)
Fowler (1925–1931)

Prema:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lms#Locomotives
http://en.wikipedia.org/wiki/Locomotive ... .931931.29

Sir Henry Fowler, deputy CME under Hughes, was formerly CME of the Midland Railway. He was largely responsible for the adoption of the Midland's small engines as LMS standards. This led to a crisis as these were underpowered. However, some moves towards larger engines were made, Royal Scots and Garratts. At the end of Fowler's reign, Ernest Lemon briefly took over as CME but was quickly promoted to make room for William Stanier.

* LMS Class 2P 4-4-0
* LMS Class 2F "Dock Tank" 0-6-0T
* LMS Class 3MT 2-6-2T
* LMS Class 3F "Jinty" 0-6-0T
* LMS Class 4P "Compound" 4-4-0
* LMS Class 4MT 2-6-4T
* LMS Class 4F "Derby Four" 0-6-0 :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/LMS_Fowler_Class_4F
* LMS Class 7F 0-8-0
* LMS Class 6P "Patriot" 4-6-0
* LMS Class 7P "Royal Scot" 4-6-0
* LMS Garratt 2-6-0+0-6-2
* LMS 6399 Fury

Dakle, tvoja "englezica" je punim imenom i prezimenom LMS Class 4F "Derby Four" a FOWLER je tehnički upravitelj koji je odgovoran za njezinu nabavku (kao i ostalih malih parnjača koje su se pokazale neuspješnim tj. bez dovoljno snage). Dakle, pod FOWLER kao još jedan narodski nadimak spada cijela serija loksi (većina lokomotiva kod britanaca ima "službeni nadimak" uz oznake klase... za tvoju je "Derby Four"!).
Na linku uz popis naći ćeš detalje o ljubimici ;)
 

SHUCA

Poznati forumaš
A to je ovaj striček.. :D
Eto, ponešto se razbistri..... HVALA NCL :palci_gore: nadam se da nismo OT.
Biće da je slovoslagač multiplicirao svoju ili tuđu grešku ,i tako odštampaše ceo tiraž kataloga.
Zamalo da odem ĆA :x:o: :andjel: u zabludi.
No, što reče za Mabar ...????
 

Attachments

  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 217

NClight

Hybernated
Mabar je pretpostavljam Francuz, a model u pitanju je nevozni kojeg ćeš preraditi u vozno stanje? Nisam baš skontao pitanje... a da mi se sviđa... pa... sviđa mi se jer je neobičan i jako mi sliči na Talijankse polu-proizvode od Anslada (sorry Italofili, ali talijanske željeznice u meni uvijek izazivaju osmjeh >:D: )
 

SHUCA

Poznati forumaš
Mabar je kompletan R.T.R. :!:
Izradjuje ga u malim serijama neko u Spaniji :!:
Cena je 130.e+15.e ptt. Moj prijatelj iz LJ je već dobio naručen komad.
I meni je na prvu loptu delovao kao još jedan od Del Prada :hmmm ...Dok nisam pročitao ostatak maila. :D
Eto i ja bih da počinim greh ,mada se NIKAD nisam čvrsto vezivao za samo jednu epohu.
>:) Suviše je lepih modela po svim epohama >8-o:
 

NClight

Hybernated
Šuco, manje priče - više slika... ajmo, blago na sunce :plaza: znam da imaš još par komada koji golicaju maštu (ne, ne to vi stari pokvarenjaci, fuj - sram vas bilo... >:D: )
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh