Skretnice i sve o njima

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
jesi, Peco je na nizim R compatibilan sa Hornbijem a na visim sa americkim Atlasom i Shinoharom (R36" i R60"). R36" i Pikov R9 imaju ipak ali neznatnu razliku pa kazem da su kompatibilni i sa Pikom ali samo za taj radus.

Znaci ili SL 95 / 96 ili SLE 95 / 96 ti odgovara
Hvala :) , to me zanimalo jer nacrt mjenjanjem PikoA skretnica sa PecoSLE95/96 se ne mjenja na velike.
 

Martin

Poznati forumaš
Je, toliko kosta....
Inace, taj shop je iz mog iskustva, najbolji......
Narucivao sam vise puta, cijene su odlicne, postarina mala, jednom je posiljka stigla za 36 sati (by DHL, Express priority)....
Samo pohvale....
Ali, sad je tamo uglavnom, sve pre order.......ne znam zasto
Pitao sam ih, ali su mi rekli da je to do Peca.....
 

Martin

Poznati forumaš
Negdje sam procitao da Peco mijenja program, a E hattons je njihov glavni distributer.......
Mozda je tu problem......

Hm, imaju chat, i tu sam pitao.....jer mi treba svega......
Ali, nema.....
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Dobije se nešto na prostoru skoro 10cm na 5skretnica u dužinu a i na širinu prostora jedino što su razmaci pruga bliži sa Peco nego sa Piko! Dali je razmak pruga ovakog spoja Peco skretnica preblizu?
20201220_214808.jpg
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
5 kolosijeka u 20 cm sirine?
Peco je u SLu dosta problematican......
Probaj sastaviti, ja mislim da nece ici.......
Nemam ni jednu Peco skretnicu zato pitam pošto imam sve Piko skretnice koje bi zamjenio sa Peco barem dobar dio njih. Značj onda se umetanjem mora postici razmak pa se dobiju iste dimenzije!
 

ebi2

Član foruma
Nemam ni jednu Peco skretnicu zato pitam pošto imam sve Piko skretnice koje bi zamjenio sa Peco barem dobar dio njih. Značj onda se umetanjem mora postici razmak pa se dobiju iste dimenzije!
Zdravo,
Na Peco stranici imas template skretnica u omjeru 1:1 u pdf formatu pa jih mozes isprintati
https://peco-uk.com/products/turnout-medium-radius-right-hand6
Nacrt je u menuju DOWNLOADS plan sheet.
Piko i Peco skretnica ne možeš kombinovati jer imaju različite kute froga. Piko 55221 ima 15 stepeni a PECO SL/SLE skretnice 12 stepeni. Radius skretnica nije bitan, vazan je kut! Kombinuje se lako samo skretnice sa istim kutem.
LP Dušan
 
Last edited:

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Na Hattonsu se pojavilo nesto dostupnih artikala.......
Od srednjih i velikih SLE imaju samo jedne od tih 4 vrste što bi me zanimalo. Piše pre-order

Naručio sam za pocetak 5 ovih što imaju SLE88 veliki radijus i platio sam 520kn, pogledao koliko bi me izašlo na Modellbahnlippe 880 sto čini razliku 360kn nije to mala razlika
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Pitanjce :) Koju DKW opciju a da odgovara bez nekih težih tehničkih poteškoča za uparivanje sa Peco code 100 SLE skretnicama da je el.frog jer Peco u programu code 100 ima samo insulfrog DKW?
 

bnsf

Član foruma
Dobije se nešto na prostoru skoro 10cm na 5skretnica u dužinu a i na širinu prostora jedino što su razmaci pruga bliži sa Peco nego sa Piko! Dali je razmak pruga ovakog spoja Peco skretnica preblizu?
View attachment 117143
ako hoces da ustedis prostor imas Micro engineering company imaju odlicne skretnice ladder sistem jedini problem je sto nihove stvari se jako tezko nađu u europi

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh