Skretnice i sve o njima

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Ukupna duljina od ruba švelera je oko 11-12mm zavisi od montaže. U liniji izpod lanterne treba izbušti rupu zbog mehanizma za okretanje. Rupa se onda maskira. Ja sam upotrebio stiren 0,15mm.
Nadam se da će biti mjesta, ispod pragova je podloga 5mm
 

Attachments

  • IMG_20220913_114321.jpg
    IMG_20220913_114321.jpg
    245.2 KB · Pregleda: 28

ebi2

Član foruma
Nadam se da će biti mjesta, ispod pragova je podloga 5mm
5mm je dovoljno. Kretnički nastavak je potrebno naljepiti na prag. Jer je kretnički nastavak ručni rad, nisu svi potpuno jednaki pa je potrebno kod kojeg rahlo podešavanje da se lanterna okrene za 90 stupnjeva. Nosač ima rupu koja ide do rupe na pragu pa se obično tako i montira. Ja sam prvo pre ljepljenja upotrebio čačkalicu za pritrđivanje, da se vidi ako sve radi kako treba. Kada imaš tačnu poziciju, tek onda preporučujem ljepljenje. Prije lepljenja je potrebno malo razmuvati mehanizam, da sve sednje kako treba. Sve je izrađeno iz mesinga. Vertikalna štanga je od mesing žice treba biti vrlo pažljiv kod montaže. Na dolnjem delu je kvaka u kojoj sjedi štanga sa uhom koja se fiksira na pomićni prag skretnice.
Želim uspješno montažo
 

ebi2

Član foruma
Uskoro mi stižu i čim uhvatim vremena ću ih montirati nadam se uspješno pa napravim neki video :) hvala na pojašnjenju :)
Tek sada sam primjetio, da tvoje skretnice nemaju rupa na pragovima. Malo su drukčije od SL 95/96. Ne znam ni kakva je debeljina bunke na pomičnom pragu. Ove lanterne so prilagođene za upotrebu na SL/SLE 95/96, i ST skretnicama.
U suprotnom bude potrebna modifikacija štange za pričvrščivanje na pomični prag pa i nosača kretničkog nastavca koji se fiksira na prag. Distanca između nosača kretničkov nastavca i štange za pomik vrlo je bitna.
Kod ovih nastavca, preračunana je distanca zbog pomicanja na ove rupe na pragovima gde se fiksira kretnički nastavak.
Prilažem sliku SL skretnice. Bit če malo eksperimentiranja da uhvatiš pravu poziciju.

peco_sle95_900x.jpg
 
Last edited:

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Tek sada sam primjetio, da tvoje skretnice nemaju rupa na pragovima. Malo su drukčije od SL 95/96. Ne znam ni kakva je debeljina bunke na pomičnom pragu. Ove lanterne so prilagođene za upotrebu na SL/SLE 95/96, i ST skretnicama.
U suprotnom bude potrebna modifikacija štange za pričvrščivanje na pomični prag pa i nosača kretničkog nastavca koji se fiksira na prag. Distanca između nosača kretničkov nastavca i štange za pomik vrlo je bitna.
Kod ovih nastavca, preračunana je distanca zbog pomicanja na ove rupe na pragovima gde se fiksira kretnički nastavak.
Prilažem sliku SL skretnice. Bit če malo eksperimentiranja da uhvatiš pravu poziciju.

View attachment 123658
Iste su ko ove samo na ovoj baš što sam uslikao sam odsjekao jer sam mislio Gehlharr lanterne stavljat ostale mi imaju ovakve pragove :) na ovoj sam ostavio sa te strane.
 

Attachments

  • IMG_20220916_135248.jpg
    IMG_20220916_135248.jpg
    238.1 KB · Pregleda: 21

ilijevski

Član foruma
Unapred se izvinjavam administratorima i ostalim članovima foruma, ako sam promašio temu, ali... :peace

Zanima me o kakvom se delu radi?

Kada sam nabavljao transformator za maketu, momak koji mi ga je prodao mi je poslao ovo kao poklon. Reče, čini mi se, da je to nekakva raskrsnica za skretnice ili tako nešto !?

Admini neka izbrišu ili prebace poruku, ako sam na pogrešnom mestu objavio.

Hvala unapred ;)20230129_015329_copy_1112x1212.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Unapred se izvinjavam administratorima i ostalim članovima foruma, ako sam promašio temu, ali... :peace

Zanima me o kakvom se delu radi?

Kada sam nabavljao transformator za maketu, momak koji mi ga je prodao mi je poslao ovo kao poklon. Reče, čini mi se, da je to nekakva raskrsnica za skretnice ili tako nešto !?

Admini neka izbrišu ili prebace poruku, ako sam na pogrešnom mestu objavio.

Hvala unapred ;)View attachment 124699
s-l1600.jpg

Distributivna ploča​

 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Kad narastem možda budem sa ovakvim H0 skretnicama pravio maketu, pa nisam ni znao da su od Weinerta toliko paprene, mislim stvarno izgledaju super i cijeli profil šine se pokreće al kad zamislim da bi za moju tobože malu maketu sa tridesetak skretnica trebalo kao za neki dobar auto uffff ne znam! Jel ima netko da je odrješio kesu na ovakve i neka iskustva?

IMG_20230910_194045.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh