Slučajni željezničar

Killer9990

Poznati forumaš
Tijekom cijeloga života nisam bio neki obožavatelj željeznice. A kada sam počeo sakupljati modele u mjerilu 1:87 jedino što me je oduvijek zanimalo je bilo vezano za cestu ! Svi modeli koje sam gledao, tražio, kupovao su bili ili kamioni ili radni strojevi ili automobili ili priključna vozila osim jedne lokomotive koju sam kupio isključivo kao teret za specijalni prijevoz i na tome sam i planirao stati što se željeznice tiče.
No kako život baš i ne ide po planu, tako ni ja na kraju neću ostati na jednoj lokomotivi jer jučer sam dobio jedan skuplji i veći poklon....
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ironija (života) je htjela da me prije nekoliko godina jedan kolega s ovoga foruma (mislim da nema potrebe pisati ime, jer vjerujem da će se taj kolega sam prepoznati u tekstu) upitao, što bih ja napravio kada bi mi netko bez razloga i bez obaveze, poklonio neki željeznički set . Tada sam mu rekao da ne znam i da bih ga vjerojatno prodao.!
Danas pak, nisam u toj mogućnosti jer sam to dobio od bliske osobe pa ne bi bilo lijepo da:
a) ja poklonjeni set poklonim nekom drugom !
b) ja poklonjeni set prodam nekome !

A nema baš smisla niti da ga držim negdje u kutiji ne sastavljenoga. Tako da preostaje samo jedna mogućnost :)
Da ga sastavim i negdje instaliram.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Prije 2-3 godine si govorio (pisao): Ja i željeznica NIKAD! :hahahaha:
Nikad ne reci nikad. Eto,dobio si set i to Marklin (netko ti ne želi dobro):vrag3: sad radi maketu.;)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa kao što rekoh-set sam dobio na poklon.
Mogu ga iskoristiti ili pustiti da skuplja prašinu
:)

Maketa ne, ali ću složiti prugu u krug pa neka se vozi....
 

1borna

Veteran foruma
Ama taj set si dobio radi 2 autića u njemu, a ostalo je višak pa možeš pokloniti dalje nekome (npr.meni)!;)
Dobro došao u Maerklin klub :ples2: (sad imam još jednu mušteriju više za Maerklin)
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Išao na skijanje pa sad skija i na lokomotivi!? :fp:
Ajd, barem nešto za razmišljanje!
:cool1:
:pozdrav:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Koliko je zapravo ''dobar'' ovaj set pošto se ne razumijem u željeznicu a ni Marklin ?
:)
Vjeruj mi... Ovo je odličan set za nekog početnika u hobiju,a pogotovo za tebe koji pružaš otpor prema željeznici.
Ja sam se par postova gore zafrkavao,ali netko te zaista voli kad si dobio ovako nešto. Marklin ima puno vrsta tračnica K-M i još nekoliko gleise vrsta (to nek ti Borna objasni) ako ti se ne sviđaju ove što imaš uzmeš druge,ali modeli ti uvjek mogu ostati.
 

1borna

Veteran foruma
Prednost ovakove C-pruge što si ju dobio je što se može zaista bezbroj puta sastavljati i rastavljati a da održi dobre kontakte i
čvrstoću spoja! /jedina mana je što je relativno skupa/
Pogodna je i za vožnju na podu ili tepihu jer su šine odmaknute od mogućeg izvora prašine.
Tzv K-tračnice su više namijenjene onima koji će raditi maketu i sami šodrati prugu, prednost im je što su nešto jeftinije i što
imaju fleksibilne tračnice. Mana im je što su im kontakti puno osjetljiviji tako da nisu baš za puno slaganja i rastavljanja.
M-tračnice (metalne) se ne rade već skoro 25 godina no na tržištu rabljenih ih još uvijek imade u velikim količinama te po niskim
cijenama.
Prednosti i mane su otprilike kao kod C tračnica, jedino što su manje vjernog izgleda.
Postoje tzv prelazne tračnice tako da se mogu kombinirati sva tri sistema pruge.
 

romi

Član foruma
Ha evo još jednog koji se polako navukao na nešto što če mu donijet puno lijepih trenutaka ,uzdaha ,ponekad i malo patnji .No nek te ne brine to ,nakon žena nema ništa lijepše od malih čudnovatih strojeva koji iz godine u godinu sve više poprimaju izgled i dušu svojih velikih uzora .Digitalizacija nam je donjela ono o čemu smo priije desetak godina mogli samo sanjat .
Samo da te utiješim i ja sam doživio slično iskustvo ali prije 55 godina i to isto s kompletom legendarne firme Marklin -totalno drugačija od svih ostalih ali zato najbolja od svih !!!!!!!!!!!!!!!!!! Moramo se malo hvaliti
Nemoj da te plaše cijene modela koji su za večinu nočna mora ,budu došla i nama u Hrvatskoj bolja vremena !!! Samo hrabro kroči u svijet željezice
Puno ugodnih trenutaka ,puno lijepih lokomotiva ,vagona ,šina ,signala ,dekodera i vožnje maketom (budeš si to složio jednog dana ,ja sam sada sa svojig 60 godina jako blizu,finiširam)
Jedom Marklinist viječito Marklinist
Pozdrav
Cici
 

Killer9990

Poznati forumaš
Sve je lijepo rečeno i hvala na lijepim riječima.
To što sam dobio na poklon NE BIH ikada ja platio svojim novcem
:)
Jedino zavidim (ako zanemarimo FCS) svijetu željeznica u odnosu na cestovnjake:
mobilnost
svjetlosne i zvučne efekte
''dimne zavjese''

Ali ja sam cestovnjak i primarno i sekundarno I tercijarno ....

:cool_2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh