Spajanje AC Tračnica

Prometnik

Član foruma
Bok svima!
Sad sam u fazi spajanja tračnica Marklin M. Odlučil sam se za spajanje spojeva tračnica lemljenjem preko žica za svaki spoj + i -. Da li netko zna, koji fi žice je optimalan radi otpora? Fala!
 

Attachments

  • 06022017_190711_ - kopija.JPG
    06022017_190711_ - kopija.JPG
    100.1 KB · Pregleda: 42

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Ovisno o dužini kablova.
Odokativno 0,5 mm^2 bi ti trebalo biti uvrh glave. Mi koristimo 0,75 za duže poteze, a onda granamo sa 0,14.
 

1borna

Veteran foruma
Nije potrebno lemiti žice na svaki spoj tračnica, dovoljno je da se na svakih 2 metra (otprilike) od glavnih debljih vodova
izvedu kraći i tanji te spoje na tračnice. Tako na tih metar pruge u svakom smjeru neće biti zamjetnijeg pada napona!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da li postoji pad napona ako se upravlja digitalijom na maketi?
Postoji pad snage (A) ako imaš previše potrošača jer oni dijele struju dok je recimo to tako napon isti. Zato se i stavljaju boosteri. Pojednostavljeno.Ako ti zbroj svih digitalnih loksi i opreme spojene na centralu u Amperima bude veći od nazivne vrijednosti centrale onda nema vožnje svih tih loksi istovremeno. Provjereno.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
A to onda znači da je spoj elektrike na prugu na jednom samo mjestu a booster nivelira da je svegdje ima neovisno o broju potrošača?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh