Teškoće s povezivanjem na forum

Status
Not open for further replies.

hyperion

Veteran foruma
Ima još netko probleme s stavljanjem fotka na forum? Meni javlja:
Javio se slijedeći problem
There was a problem uploading your file.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zbog stalnih malicioznih napada na server dolazi do povremenih teškoća, pa je i to sa uploadom slika najvjerojatnije zbog toga.
Savjet svima: koristite image servere tipa Photobucket ili shrani.si za dodavanje slika na forum!

Admin: Zbog jakog DDos napada koji traje već nekoliko dana pristup portalu i forumu je otežan. Svi postovi i materijali su netaknuti samo što povremeno može dolaziti do nedostupnosti foruma i portala.
Pošto se radi o jakim napadima na žalost nismo u mogućnosti da se uvijek "odbranimo" i tada dolazi do prekida u radu servera, te vas molimo za razumijevanje.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Meni ovo sad radi super.Brzo se otvaraju stranice :)
 

mmatja

Poznati forumaš
Ne znam? Ne bih se želio miješati u te stvari, a posebno ne bih se želio zamjeriti nitkome od osnivača tog foruma, ali to što se u zadnje vreme sa ovim forumom događa, je jednostavno rečeno užas i sramota...Pa dobro, jer nema nekog drugog servera? Ni sa jednom od ostalih foruma, koje pratim, nema takvih problema, kao sa ovim. Recimo susjedni forum: http://www.forum.malivlakovi.com.hr/index.php/ radi bezprijekorno več od samog osnivanja...Tako da sam ozbiljno počeo razmišljati, da li se uopšte isplati ovdje bilo što objavljivati...
L.P.
 
  • Like
Reactions: Sky

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mozda deluje tako da smo mi krivi za sve ali jednostavno zbog ljudi koji su takvi(hakeri)se ovakve stvari desavaju i mi smo u nemogucnosti da sprecimo to!
Dobro znamo da ti hakeri mogu uci svuda i svasta uraditi e sad.. zasto su se bas na nas nameracili to ne znam!
Mora da smo im mnogo zanimljivi..
 

hyperion

Veteran foruma
Uz sve to neposredno prije otvaranja foruma vidim ovu poruku:

Checking your browser before accessing malezeljeznice.net.
This process is automatic. Your browser will redirect to your requested content shortly. Please allow up to 5 seconds.

To je normalni dio forum ili su to hekeri uradili?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Uz sve to neposredno prije otvaranja foruma vidim ovu poruku:

Checking your browser before accessing malezeljeznice.net.
This process is automatic. Your browser will redirect to your requested content shortly. Please allow up to 5 seconds.

To je normalni dio forum ili su to hekeri uradili?

Vjerojatno se radi o automatski pokrenutoj zaštiti od DDos napada, pa se provjerava svaki pokušaj pristupa portalu i forumu MŽ.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Tako da sam ozbiljno počeo razmišljati, da li se uopšte isplati ovdje bilo što objavljivati...L.P.

Ne, ne isplati se ništa objavljivati, niko nema nikakve finansijske koristi od toga.
Jedino što imamo to je satisfakcija što smo pokazali uradak i s time možda pomogli kolegama da i oni dobiju ideju i smognu snagu da je realizuju.
Ukoliko to zadovoljstvo ne postoji onda smo badava tu - a i nemoramo biti.

Svi mi iz Tima (i bivši i sadašnji članovi Tima) smo amateri u rukovođenju foruma -
sa našom voljom i finansijama uspeli smo da ovaj forum održimo funkcionalnog i da ga uz vašu pomoć, pomoć svih vas članova
podignemo na veličinu i kvalitet kakvog do sada nismo nikad imali kad je željezničko modelarstvo kod nas u pitanju.

Kao Tim uradili smo i radimo sve da zaštitimo Forum od napada onih kojima smo odavno trn u oku neznajući zašto smo im to (da budem iskren i ne interesuje me baš),
samo da biste vi drage kolege sutra ujutro ili uveče, uz kaficu ili pivce mogli da na miru pogledate teme koje vas interesuju.
Mislim da nikog iz Tima nije "sramota" zbog toga i neće ga ni biti u buduće...

Poštovani članovi!
Ovaj Forum i Portal JESU zamišljeni, oformeni i postoje JEDINO zbog VAS iskrenih ljubiteja ovog našeg hobby-ja.

Međutim ukoliko delite mmatjino mišljenje i mislite da vam ovaj Forum više ne odgovara iz BILO KOJIH RAZLOGA, vi ga slobodno zanemarite i računajte da on ne postoji.
Ali nemojte da nas napadate bez ikakvih razloga samo zato što nismo profesionalci na svim poljima života - mi smo ipak kao i vi, entuzijasti i ljubitelji malih željeznica a ne hakeri.

Zahvaljujem svima onima koji nas razumeju... a i onima koji to nemogu...

PS: Svaki čas očekujemo novi DDoS napad.
.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
mmatja, odgovaram tebi, ali i kao obavijest svima: Ovo nema nikakve veze sa serverom! I puno jači/skuplji/profesionalniji serveri bili bi srušeni kod napada ovakve jačine tj. goleme količine podataka kojima se u istom trenutku napada server. Proguglaj malo DDoS ako te zanima.

Evo da ne tražiš, sa http://hr.wikipedia.org/wiki/DDoS :
DDoS je engleska skraćenica za Distributed Denial-of-service attack, i označava sprječavanje pristupa računalom sustavu korištenjem mnogobrojnih raspršenih resursa koji se većinom nalaze na Internetu. Uobičajeni način na koji se sprječava pristup računalnom sustavu ili sustavima je kroz preopterećivanje računalne mreže slanjem mnogostrukih zahtjeva prema poslužitelju, tako da se zaustavi legitimni promet prema tim poslužiteljima. Mete DDoS napada većinom su visokoprofilni web poslužitelji, banke, tvrtke koje obrađuju informacije sa kreditnim karticama, te korijenski (root) DNS poslužitelji. Cilj DDoS napada je razbiti sigurnosne sustave koji brane poslužitelje tako da se mogu dokopati vrijednih informacija koje poslužitelji pohranjuju. DDoS metode napada također se koriste u kibernetičkom ratovanju za onesposobljavanje internetskog sustava neke države.

Od ovoga nema jeftine zaštite. Profitabilni portali imaju resurse za zaštitu (profi sistemaše, firewalle, itd). Ali sve to daleko nadilazi resurse jednog takoreći volonterskog foruma.
Bilo koji forum (vlakovi-ri, malivlakovi, railserbia, zeljeznice.net, spominjem samo srodne forume) - pogotovo ako je hostan na free serverima, a neki od spomenutih znam da jesu na besplatnima - sušit će se kao kula od karata pod ovakvim DDoS napadom.

E sad, meni je mnogo zanimljivije KOME i ZAŠTO smeta jedan usko specijalizirani, neprofitni forum??

Možda nekome, tko želi napraviti toliko problema korisnicima, da počnu razmišljati kao ti: "Tako da sam ozbiljno počeo razmišljati, da li se uopšte isplati ovdje bilo što objavljivati..."

Slovenija je free country, koliko znam, tako da odluku gdje ćeš objavljivati svoje tekstove/fotke možeš donijeti samo ti.
 

Davor

Veteran foruma
Niko na ovom forumu nije pod prisilom već dobrovoljno i isto tako svojom dobrom voljom učestvuje u radu foruma.
Mmatja, razočaraću te. I forum koji pominješ je takođe imao napad i pokušaj rušenja ali su sticajem okolnosti bolje prošli. A treba imati na umu da ga vode ljudi koji se svakog momenta mogu skupiti za isti sto i rešavati problem.
Donja karta pokazuje da administratori i moderatori ovog foruma sve probleme rešavaju stotinama i hiljadama kilometara udaljeni. Većina se čak ni ne poznaje lično.
Uz ovaj forum sam do srži zavoleo ovaj hobi i kod mene nema dileme. Malezeljeznice ili ništa.
mž net.JPG
 
Status
Not open for further replies.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh