TEEM vlak kroz exYU 1975. godine

Mon

 
Osoblje foruma
... i uopšte ima materijala za diskusiju...
Bravo Davore, gde ga samo isčupa, @nik bacaj se na posao! :palci_gore:
Jedan od meni najvažnijih kadrova za početak razmišljanja je onaj sa datumom revizije na 8:19, 10.3.75:
rev 75.JPG

Na jednoj listici piše Thessalonika - Stockholm, via Gevgelija i Jessenice i x. :cool1:
Meni je interesantno da ima i FS vagona u kompoziicji, a na 8:47 počinje "ono što meni treba", pored kompozicije na 10:48 i SLOVIN vina. ;)
Slovin.JPG

Nisam baš skontao s' čime su napunili u one dve SNCF cisterne? Sa vinom?

I kakav je ovo znak?
661 znak.JPG

Jel može neko da rasazna koja je parnjača na 15:32? JŽ 25-...?
.
.
 

nik

Veteran foruma
Bravo Davore, gde ga samo isčupa, @nik bacaj se na posao! :palci_gore:
Jedan od meni najvažnijih kadrova za početak razmišljanja je onaj sa datumom revizije na 8:19, 10.3.75:
View attachment 81225

Na jednoj listici piše Thessalonika - Stockholm, via Gevgelija i Jessenice i x. :cool1:
Meni je interesantno da ima i FS vagona u kompoziicji, a na 8:47 počinje "ono što meni treba", pored kompozicije na 10:48 i SLOVIN vina. ;)
View attachment 81224

Nisam baš skontao s' čime su napunili u one dve SNCF cisterne? Sa vinom?

I kakav je ovo znak?
View attachment 81223

Jel može neko da rasazna koja je parnjača na 15:32? JŽ 25-...?
.
.
Da, sa vinom. Komentator nabraja i vrste vina. Isto su se mogle vidjeti i francuske i talijanske cisterne za vino u Splitu ali krajem 50-ih.
 
  • Like
Reactions: Mon

Davor

Veteran foruma
I danas se vozovima vozi vino ali iz Bugarske u Francusku gde se prepakuje i prodaje kao francusko.:dada:
 

nik

Veteran foruma
.
Interesantan krov; jel' postoji model sa ovakvim krovom?
View attachment 81257

Roco 46442 SNCF (nik ga je mislim ranije spominjao) ima rebrasti krov ali nema onu kosinu kod otvora za led:
View attachment 81261
http://www.ebay.de/itm/ROCO-HO-SCAL...096627?hash=item43d9fdc873:g:ihoAAOSw34FVGcsI

.
PS: spisak modela: http://gamos81.altervista.org/Italia/Carri/refrigeranti.htm
.
Ne postoji model sa krovom kao u filmu ali ovaj Roco model je očigledno varijanta istog tipa vagona pa slobodno uzmi njega. Čak je i broj rebara na krovu isti ako zanemarimo krajnja dva koji se nalaze na onom dijelu krova koji u filmu ne postoji nego su tamo skošenja.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...ali ovaj Roco model je očigledno varijanta istog tipa vagona pa slobodno uzmi njega. ...
:naklon: za info, uzimam jednog.

Jesi li možda prepoznao neki ili imaš ideju koji bi bili odgovarajući modeli kontenjera ili čak kompleta kontenjera+kontenjerski vagona (ukoliko postoje) za sastavljanje kompozicije iz filma?
Bilo bi zgodno u kompoziciju ubaciti bar dva-tri modela vagona sa kontenjerima.

1. Interfrigo 1975 2.JPG
 

nik

Veteran foruma
:naklon: za info, uzimam jednog.

Jesi li možda prepoznao neki ili imaš ideju koji bi bili odgovarajući modeli kontenjera ili čak kompleta kontenjera+kontenjerski vagona (ukoliko postoje) za sastavljanje kompozicije iz filma?
Bilo bi zgodno u kompoziciju ubaciti bar dva-tri modela vagona sa kontenjerima.

View attachment 81264
U to doba su se kontejneri stavljali na sve na što se moglo. Recimo od Roca Kbs vagoni (DB, OBB itd.) ali rjeđe i Lgjs vagoni (DB) te kao 4-osovinci nekakvi Rs i Res vagoni. Treba prvo bolje proučiti ovaj film.
 
  • Like
Reactions: Mon

nik

Veteran foruma
...
Nisam baš skontao s' čime su napunili u one dve SNCF cisterne? Sa vinom?
...
Vino...

REE WB111

http://www.cavernedutrain.com/fr/ci...on-citerne-ocem-29-serie-3-wb111-ermefer.html
ree_wb111_a.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,6085512
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zaustaviš prkaz i napraviš 'print screen'.

Hvala.

Nakon brojnih pokušaja shvatio sam da mi najviše odgovara sljedeće:
  1. cjeli film pohraniti na tvrdi disk pomoću http://grabclip.com/
  2. igrati film s VLC media player http://www.videolan.org/vlc/
  3. uhvatiti pojedinačnu sliku s funkcijom »snapshot« (http://www.howtogeek.com/howto/18249/take-snapshots-of-your-favorite-movie-scenes-in-vlc/)
Slike se kod toga same unesu u odabranu mapu, bez potrebe za imenovanjem svake.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ne razumem se ja kao vi tako da neke nejasnoće nemogu nikako da odgonetnem.

Koja je bila praksa kad su ove kompoticije bile u pitanju?
Jel' je bila praksa da skupa budu dovezene na odredište gde bi se sve napunile i skupa poslale natrag kao što su i došle, u jednoj istoj kompoziciji
ili su mogle biti zakačene na neku drugu kompoziciju, neki drugi dan u zavisnošću od punenja?

...Treba prvo bolje proučiti ovaj film.
Ono što ja "hvatam i ne hvatam" iz prvog dela filmića je:

1. kompoziciji koja pristiže iz Atine i Soluna u Đevđeliji se dodaju još vagona sa kontenjerima (08:29) - pretpostavljam da su to kontenjeri punjeni u Makedoniji (grožđe, paprika, paradajz i sl.).
2. u Titovom Velesu se dodaju napunjene SNCF cisterne za vino.

3. Ali, koji se to još vagoni hladnjače dodaju i gde, u T.Velesu ili u Skoplju, pre nego što kompozicija vučena sa 461 krene za Beograd?
Jer, kompozicija ima puno manje vagona hladnjača na putu prema Skoplju (08:45) nego na izlasku iz Skoplja prema Beogradu (12:14).

001. Interfrigo 1976 MKD 5.JPG

Kompozicija ka Beogradu mi izgleda da "nema šta nema" pa kad bi čovek "potrpao" sve H0 modele iz ep.IV ne bi bio daleko od kompozicije kao ove sa slike sa izlaska iz Skoplja. :D
.


.
 

nik

Veteran foruma
Imaš na desnoj slici u prvom planu dvije glatke ACME hladnjače sa izlomljenim krovom pa onda standardnu staru nisku koju radi Brawa pa glatku ACME ali sa zaobljenim krovom pa ACME sa izlomljenim krovom ali u britanskom gabaritu pa ima OSE Goša hladnjača koje je radio Roco itd.
 
  • Like
Reactions: Mon

nik

Veteran foruma
Last edited:
  • Like
Reactions: Mon

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ono što ja "hvatam i ne hvatam" iz prvog dela filmića je:

1. kompoziciji koja pristiže iz Atine i Soluna u Đevđeliji se dodaju još vagona sa kontenjerima (08:29) - pretpostavljam da su to kontenjeri punjeni u Makedoniji (grožđe, paprika, paradajz i sl.).
2. u Titovom Velesu se dodaju napunjene SNCF cisterne za vino.

3. Ali, koji se to još vagoni hladnjače dodaju i gde, u T.Velesu ili u Skoplju, pre nego što kompozicija vučena sa 461 krene za Beograd?
Jer, kompozicija ima puno manje vagona hladnjača na putu prema Skoplju (08:45) nego na izlasku iz Skoplja prema Beogradu (12:14).

View attachment 81405

Kompozicija ka Beogradu mi izgleda da "nema šta nema" pa kad bi čovek "potrpao" sve H0 modele iz ep.IV ne bi bio daleko od kompozicije kao ove sa slike sa izlaska iz Skoplja. :D.


Nije rečeno da je to sve jedan te isti vlak. Znamo da je za dobar film potrebno neke scene snimati kasnije (»dosnemavati« na slovenskom), pogotovo ako se snima sa samo jednom kamerom – naravno ne znam da li je i kod tog filma bilo tako.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh