Teretni vagoni - modeli za prerade - Ze, Zekk (Chr.Olsson)

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pronadje se koja cisterna doduše dobro olupljena (bez gornje oplate) koja je JŽ - made in Sweden :D
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ovaj JŽ-Šveda mora da ima neki model u H0. :citaj:
Možda Jeco 65047 odgovara?
View attachment 47341

Evo, sada, kao i svakog vikenda, opet nisam kod kuće i kod svoje zbirke fotografija, da bi mogao provjeriti duljinu i druge detajle, ali evo, to bi moglo biti to.

Bilo bi fino ako bi se moglo proučiti sve što je napisano na ovom forumu:
http://www.jvmv2.se/forum/index.php?mode=thread&id=86359
(ne znam, možda ima još toga)

Isto tako bilo bi fino ako bi Gorchi (ili netko drugi od ljubljančana) sa čeličnom četkom mogao toliko očistiti proizvođačevu pločicu (ja na žalost toga tada nisam imao sa sobom) da bi se vidjela godina izrade i proizvođaćev broj i da bi se onda sa fotografijama naših vagona (uključno sa podacima iz pločice) pitalo na švedskom forumu ako znaju šta o prodaji cisterni od tvrtke Olsson JŽ-u.

Ali ne znam da li imamo fotografije tih JŽ cisterni dok su još bile čitave i u službi.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
I možda bi bio bolji taj model, mislim da je kod naših gornja platforma otprilike takva. A na žalost ne vidim natpise, da li ima 250 hl?

je_65013@_0.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Bilo bi fino ako bi se moglo proučiti sve što je napisano na ovom forumu:
http://www.jvmv2.se/forum/index.php?mode=thread&id=86359
Uglavnom se priča svodi na to kada i koji vagoni su izolirani a koji nisu kao i o konstrukciji, samonoseći vagon ili ne ali nigde nema info o vagonima prodatim JŽ.

...bilo bi fino ako bi Gorchi (ili netko drugi od ljubljančana) sa čeličnom četkom mogao toliko očistiti proizvođačevu pločicu...
Ukoliko se uspe rasaznati fabrički broj na ploči, možda bi mogli da tačno saznamo o kojem se vagonu radi.

...da bi se onda sa fotografijama naših vagona (uključno sa podacima iz pločice) pitalo na švedskom forumu ako znaju šta o prodaji cisterni od tvrtke Olsson JŽ-u.
Ali ne znam da li imamo fotografije tih JŽ cisterni dok su još bile čitave i u službi.
23_6_103.gif
@Coppaz , wake up man !!! ;)
.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Allright guys... Evo fotografije tih cisterni iz Ljubljane, snimljene 7.marta ove godine. Tamo stoje 3 cisterne i još nisam pribjeležio koja fotografija ide h kojoj cisterni ali više manje su jednake. Tvorničke pločice su tako u guzi da se ne može pročitati godinu proizvodnje osim jedne, gdje piše ili 1987 ili 1967. Objavljujem i tu pločicu.

20140307_063.jpg 20140307_073.jpg 20140307_076.jpg 20140307_176.jpg 20140307_179.jpg 20140307_180.jpg
 

Coppaz

Član foruma
Ooops! :cool_2:

Jedva mi sad radi kompjuter. Ne znam zašto ali nisam mogao ni da čitam na Male Željeznice od februara. Jedan drug mi je sad pomagao (neman pojma šta je uradio) i sad ću da vidim ako ovo sad radi kako treba.

Ovi vagoni su izgleda (kao što piše) švedska klasa Q12.
Ja ću da raspitam malo na neki švedski forum pa da vidimo šta oni kažu.

http://www.stinsensforum.se/jecos-nya-tankvagnar-t8316.html
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
@TV Slovenija - nisem več Ljubljančan, samo še v službo se tja vozim ;)

Ja, sem opazil. Bistvo moje pripombe je bilo v tem da bi lahko kdo od tistih ki stanujete relativno blizu postaje Vižmarje, torej "ljubljančani" (s čimer sem mislil tudi bližnje okoličane, 25 km je še relativno blizu, še posebej v primerjavi s 130 km), poskušal z žično ščetko (in/ali z brusnim papirjem) toliko zdrgniti tovarniško ploščico, da bi se dalo razbrati številke. Potrebno je poskusiti, sem prepričan da se bo še videlo.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Naleteo sam na temu koja datira još od vremena pripreme ovog JECO modela: http://www.stinsensforum.se/jecos-nya-tankvagnar-t8316.html

Iz diskusije a posebno iz 1. posta na 4. strani (text na eng.) proizlazi da je firma CHR proizvodila vagone sa:
- 5 metara osovinskog rastojanja - vagoni dugi 9 metara i bez izolacije - zapremnina 23-24 m3
- 5,5 metara osoviskog rastojanja - vagoni dugi 9,5 metara sa izolacijom - zapremnina 25 m3

Ovo je fotografija koja kako vlasnik kaže pretstavlja SJ Ze vagon negde u Švedskoj '90-tih godina prošlog veka koji je identičan sa JECOvim modelima i sa razmakom osovina od 5,5m.
("Här två vagnar som säkert rullat in på 90talet och kan gå ihop med blå Rc lok utan att det blir fel. De är identiska med Jeco modellen och håller 5.5m axelavstånd.")
sjCasco_art2.jpg
...na žalost ne vidim natpise, da li ima 250 hl?
View attachment 47639
- Ukoliko su podatci u SWE-diskusiji tačni (ja ne sumnjam) razmak između osovina na modelima odgovara 5,5 metara tj 9,5 metara dugog vagona; oznaka kaže da je zapremnina na SJ modelu 24,x0 m3.
Ja mislim da su ovi JECOvi modeli pogodni da se prerade u model nekog JŽ Z vagona.
sjI3247179W1280H958V.jpg
PS: na ovoj slici se nemože pročitati jel je dužina 9.0 ili 9.5 m - nadam se da je 9,5 jel u protivnom navedena dužina ne bi odgovarala stvarnoj dužini.

- modeli se nude sa jednim ili dva prelaza kod stajališta na samoj cisterni:
SJ190042218_3490ae6a-c74d-4d84-abe0-dce3afaa1a8b.jpg
a ima ih i u neutralnom izdanju, bez oznaka na cisterni:
je_65045-46.jpg
...Ali ne znam da li imamo fotografije tih JŽ cisterni dok su još bile čitave i u službi.
Ovo je izgleda najteži zadatak, pronaći fotke "celih" JŽ cisterni...:mamurluk:

.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam mislio na JŽ cisterne, ne na SŽ.
Jedina fotka neočerupane JŽ cisterne je one "Pitna voda"... :neznam:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Aha... nešto mnogo se nije promjenilo ali ipak, kaj je ono promjenjeno :) Tražimo slike tih cisterni za vrijeme JŽ onda ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Tražimo slike tih cisterni za vrijeme JŽ onda ;)
:palci_gore: Gorchi!
Primera radi, kad bi se mogla pronaći "bolja" slikica onog "očerupanog" JŽ Ze-z sa tvojih slika, mogli bi da lako "skockamo" i model.
Vidljive oznake imamo, još kad bi saznali boju i eventualnu "dekoraciju" na samoj cisterni bilo bi super.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh