Teretni vagoni - R i S vagoni

nik

Veteran foruma
Za one koji neznaju dobro kako izgleda Roco (u stvari Fleischmann) Res vagon (a takav će biti i najavljeni JŽ)..

Res-burty.jpg
Fleischmann_5787_DR_Rungenwagen_Res_Ep.4_m._KK_i.OVP.jpg

http://www.nordbahn.net/Fleischmann-5787-DR-Rungenwagen-Res-Ep4-m-KK

$%28KGrHqJ,!pIF!MYzysy5BQFq+RgSFw~~60_57.JPG

http://www.ebay.fr/itm/Fleischmann-...R-mit-Bordwanden-und-Drehrungen-/400497054926

cjdaayq82sk5sbi4r.jpg

http://www.kleinbahnsammler.at/wbb2/index.php?page=Thread&threadID=11556

Ovaj na zadnjoj slici ima drugačija postolja.
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Hm možda i ovaj, ja bih pre rekao ovakav. No ajd da sačekamo katalog
View attachment 55925
Da li je ovo jedina varijanta JŽ Re(g)s-z vagona? Ovaj ima bočnu stranicu u 8 segmenata (svi segmenti su iste duljine) i srednja dva stupa međusobno blizu. Roco (Fleischmann) model ima bočnu stranicu u 9 segmenata (srednji segment je nešto kraći) i srednja dva stupa međusobno udaljena.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da li je ovo jedina varijanta JŽ Re(g)s-z vagona? Ovaj ima bočnu stranicu u 8 segmenata (svi segmenti su iste duljine) i srednja dva stupa međusobno blizu .
ŽS varijacije na istoj osnovi (8 segmenata), uslikao ih u Zagrebu:

ŽS Regs-z 3924.5:
ZS Regs-z 3924-5.JPG

ŽS Regs-z 3924.6:
ZS Regs-z 3924-6.JPG


... a, ovo je JŽ verzija koju je 1993. u Grčkoj (Thessaloniki), uslikao Christo (photo Balkanmodels), a koji u biti odgovara
gore navedenom 3924.6 vagonu:
BM CG con Jan93x.jpg
 

nik

Veteran foruma
Ovi na donje 2 slike su norveška gradnja i isti su kao HŽ (i drugi) Rgs-z vagoni, samo što imaju stranice) ali oni nemaju veze sa Roco najavom.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovi na donje 2 slike su norveška gradnja i isti su kao HŽ (i drugi) Rgs-z vagoni, samo što imaju stranice) ali oni nemaju veze sa Roco najavom.
Uopce ne pisem o Roco najavi, vec o verzijama Regs-z vagona, kako je i glasilo tvoje pitanje. Ne treba biti previse pametan, pa da se iz slika zakljuci koju verziju Roco priprema!:glup
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pa to sam i napisao. Doduše niti jedan exJŽ Res ne odgovara onome što je Roco najavio. U tome je problem...
:mamurluk:
Nece niti Rils biti 100% tocan, ali Boze moj...., modelu se svakako veselimo!:)
 

exClan_001

Bivši član foruma
Pa ako se bude brojala svaka zakovica ili vijak na modelu, nećemo kupovati, ako nećemo kupovati nećemo jako puno godina ni novog modela Hž od ROCO-a vidjeti.

To je moj stav, pa ko voli nek izvoli. Samo kupovinom modela se može očekivati da nam svake godine ponešto izbace, do tada samo možemo penzlati iliti Heris/Tilling kupovati koji nisu ni blizu savršenog, a tehnički dobrog modela sačuvaj ti bože (niti se voze, a ni vizuelno to nije to), po skoro istoj cijeni kao i evo Roco!
 

nik

Veteran foruma
Nece niti Rils biti 100% tocan, ali Boze moj...., modelu se svakako veselimo!:)
Rils je drugo. To je mala serija vagona pregrađenih relativno nedavno u ĐĐ za HŽ a varijanti u stvari nema. Dok je JŽ Res tip vagona kojeg je sagrađeno puno više i vozi po Europi već preko 40 godina.
 

nik

Veteran foruma
Pa ako se bude brojala svaka zakovica ili vijak na modelu, nećemo kupovati, ako nećemo kupovati nećemo jako puno godina ni novog modela Hž od ROCO-a vidjeti.

To je moj stav, pa ko voli nek izvoli. Samo kupovinom modela se može očekivati da nam svake godine ponešto izbace, do tada samo možemo penzlati iliti Heris/Tilling kupovati koji nisu ni blizu savršenog, a tehnički dobrog modela sačuvaj ti bože (niti se voze, a ni vizuelno to nije to), po skoro istoj cijeni kao i evo Roco!
Ova argumentacija nema smisla. Rocofleischmannklein ima alate sigurno za 30 raznih JŽ vagona što teretnih (više) što putničkih (manje) a riječ je ili o (pred)ratnim DRG tipovima ili o ratnim USTC tipovima ili o poslijeratnim standardnim novogradnjama kakve su rađene širom Europe. Da je uz sav taj fundus alata iz kojeg je moguće napraviti bezbrojne korektne modele (ili uz manje kompromise oko ponekog detalja, što mi brojači zakovica poslije lako korigiramo na svojim modelima) trebalo ići raditi 'izmišljeni' model koji niti osnovnim mjerama ne odgovara originalu (pa ga onda 'zakovičari' ne mogu niti korigirati) jednostavno ne stoji. Ovakva ili onakva rešetka na bočnom otvoru, višak ili manjak pokojeg rukohvata ili stepenice, položaj nosača završnog signala, tip odbojnika ili ležaja kotača, razne sitnice itd; to su kompromisi koje je svaki ozbiljan modelar spreman prihvatiti u realnom svijetu. Potpuno krivi osnovni model nije nešto što spada u tu kategoriju. Ovaj Res je onda u stvari isto što i onaj nemogući Tilligov MŽ Bc...
 
Last edited:

exClan_001

Bivši član foruma
Ova argumentacija nema smisla. Rocofleischmannklein ima alate sigurno za 30 raznih JŽ vagona što teretnih (više) što putničkih (manje) a riječ je ili o (pred)ratnim DRG tipovima ili o ratnim USTC tipovima ili o poslijeratnim standardnim novogradnjama kakve su rađene širom Europe. Da je uz sav taj fundus alata iz kojeg je moguće napraviti bezbrojne korektne modele (ili uz manje kompromise oko ponekog detalja, što mi brojači zakovica poslije lako korigiramo na svojim modelima) trebalo ići raditi 'izmišljeni' model koji niti osnovnim mjerama ne odgovara originalu (pa ga onda 'zakovičari' ne mogu niti korigirati) jednostavno ne stoji. Ovakva ili onakva rešetka na bočnom otvoru, višak ili manjak pokojeg rukohvata ili stepenice, položaj nosača završnog signala, tip odbojnika ili ležaja kotača, razne sitnice itd; to su kompromisi koje je svaki ozbiljan modelar spreman prihvatiti u realnom svijetu. Potpuno krivi osnovni model nije nešto što spada u tu kategoriju. Ovaj Res je onda u stvari isto što i onaj nemogući Tilligov MŽ Bc...

Po meni si fulao ono što ja govorim, a govorim isključivo o HŽ modelima u najavi! ;)

Izleda da ću morati vezati svoje citate, pa ako je riječ i o slikama!

btw: za Res se slažem, ne postoji, ne u ovom najavljenom obliku!!!
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Po meni si fulao ono što ja govorim, a govorim isključivo o HŽ modelima u najavi! ;)
Pa HŽ najavu od Roca nismo niti kritizirali. Samo je Sky usput spomenuo Rils kometirajući moju kritiku Res vagona.
Tu je sve jasno; za ĐĐ tipove rađene za HŽ Cargo sigurno nitko neće ići raditi alate.
Ja nisam uopće kritizirao najavljene HŽ modele iz jednostavnog razloga što, osim ovakvih ili onakvih kompromisa, tu proizvođači nemaju baš puno izbora (osim upotrebe pokojeg postojećeg JŽ tipa ali tu su i Roco i Heris jako inertni).
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Iz viđenog pretpostavljam da Roco želi izraditi model JŽ Regs-z vagona francuske proizvodnje, i da je 99,99% vjerojatnosti da će ga izraditi kao natpisnu varijantu postojećeg modela DR Res vagona, kojeg su u originalu izrađivali između 1976 i 1988 godine u Raw Eberswalde. Najočitije razlike do JŽ Regs-z francuske proizvodnje su, osim već navedenog, i u tome da su stranice kod DR vagona više nego kod JŽ (520 mm nasuprot 400 mm), i da je DR vagon uži i da je tako utovarna širina kod DR vagona manja nego kod JŽ (2.530 mm nasuprot 2.640 mm). Prerada praktično nije moguća tako da ja tog modela neću nabaviti.
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Iz viđenog pretpostavljam da Roco želi izraditi model JŽ Regs-z vagona francuske proizvodnje, i da je 99,99% vjerojatnosti da će ga izraditi kao natpisnu varijantu postojećeg modela DR Res vagona, kojeg su u originalu izrađivali između 1976 i 1988 godine u Raw Eberswalde. Najočitije razlike do JŽ Regs-z francuske proizvodnje su, osim već navedenog, i u tome da su stranice kod DR vagona više nego kod JŽ (520 mm nasuprot 400 mm), i da je DR vagon uži i da je tako utovarna širina kod DR vagona manja nego kod JŽ (2.530 mm nasuprot 2.640 mm). Prerada praktično nije moguća tako da ja tog modela neću nabaviti.
To je sve upitno jer Roco model u osnovi nije model DR Res vagona već DB Res 687 vagona kojemu su aluminijske stranice zamijenjene čeličnima po uzoru na DR; što tu štima a što ne nije mi poznato.
res_687__80_db__fleiso8da9.jpg

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=35&t=91387

Nego koji je to točno JŽ Regs-z vagon francuske proizvodnje; postoji li kakva slika?

Meni su poznati samo oni proizvodnje FVK i, čini mi se, VMC.
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Rils je drugo. To je mala serija vagona pregrađenih relativno nedavno u ĐĐ za HŽ a varijanti u stvari nema. Dok je JŽ Res tip vagona kojeg je sagrađeno puno više i vozi po Europi već preko 40 godina.
Zabole Roco uvo jel' neki vagon ĐĐ varijanta i u kojoj seriji je proizveden i kako u stvarnosti zapravo izgleda JŽ Regs-z vagon,
i gdje je on i koliko godina sve trčao ?! Čemu takva gradacija i ocjenjivanje modela?!
Napravit će ga onako kako njima najviše paše! Potpuno nebitno, radi li se o Rils ili Regs-z vagonu!
Hoće li te sputati to, da ako Roco model Regs-z vagona u odnosu na prototip budeo imao segment bočne stranice viška, pa da ga zbog toga ne kupiš?!
I sam znaš kako to kod Roco modela ide...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Iz viđenog pretpostavljam da Roco želi izraditi model JŽ Regs-z vagona francuske proizvodnje, i da je 99,99% vjerojatnosti da će ga izraditi kao natpisnu varijantu postojećeg modela DR Res vagona, kojeg su u originalu izrađivali između 1976 i 1988 godine u Raw Eberswalde. Najočitije razlike do JŽ Regs-z francuske proizvodnje su, osim već navedenog, i u tome da su stranice kod DR vagona više nego kod JŽ (520 mm nasuprot 400 mm), i da je DR vagon uži i da je tako utovarna širina kod DR vagona manja nego kod JŽ (2.530 mm nasuprot 2.640 mm). Prerada praktično nije moguća tako da ja tog modela neću nabaviti.
Ovo je način razmišljanja koji mi se sviđa! Čovjek vrlo dobro prepoznaje razlike među prototipovima i modelima, i sam sebi
određuje granice do koje će ići u kupnju modela, ili odustajanje! Bez pretjerane filozofije!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh