Thommo - moja cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Da malo predstavim svoju kolekciju, nakupilo se u par godina podosta modela...

Omiljeni kamiomi su mi Scania i MAN. Pa krenimo onda s tzv. 'kraljicom' kamiona! Moje Scanie.

Evo ih svih 6 na kupu:

2011-03-04_MKTD_Scania1.jpg


Plava je već bila na forumu, serija 4, 124L 420. Kiper crvena je također 4-ka, 124L 400

2011-03-04_MKTD_Scania2.jpg


2011-03-04_MKTD_Scania5.jpg


Bijela je AWM-ova Scania 124L 470. Izvrstan model! A crna Herpina R 580 V8 nimalo ne zaostaje za AWM-om. :D

2011-03-04_MKTD_Scania3.jpg


2011-03-04_MKTD_Scania6.jpg


2011-03-04_MKTD_Scania7.jpg


Priču zaokružuju još dvije "četvorke", bijela je Herpa-Magic s Dickie prikolicom, sam sam napravio preradu u poluprikolicu jednog HR prijevoznika. Crvena 'Loacker' je jeftiniji reklamni model, detaljima nije na razini ovih gore, ali mi je svejedno draga i zanimljiva.

2011-03-04_MKTD_Scania4.jpg


2011-03-04_MKTD_Scania8.jpg


2011-03-04_MKTD_Scania9.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicna kolekcija Thommo!

Thommo kaže:
Omiljeni kamiomi su mi Scania i MAN. Pa krenimo onda s tzv. 'kraljicom' kamiona! Moje Scanie.
Iz ovoga se vidi (cita) da si odlican poznavalac stanja u kamionskoj industriji!
:palci_gore:
..................................................................................................................................................................
Hm... da nisi ti zagovornik onog najavljenog fuziranja Scanie i MAN-a!? :D
 

Damir

 
Osoblje foruma
Auuu ke modeli :naklon: A,da je na koju Scanijicu staviti bul bar i maglenke na krov?? Da li ćeš pokušavat šta sa preradom u smislu toga ;)
 

Igor

Član foruma
Predstavi malo i onaj Autotransov autobus sasvim lijevo.Da li ih ima za nabaviti ?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kamioni :palac_gore: ..
Ja sam baš mislio pisati u onu temu koja je trenutno "ispušni ventil" kao primjedbicu malu da kolege malo više stavljaju slike svojih kolekcija ;) (i cestovnih i željeznickih) mislim da nas ima dosta koji stvarno to pregledavamo stalno i po više puta (barem ja jesam ;) ) i uživamo u tim slikama.. naravno bez obzira koliko velika/mala kolekcija bila, a mislim da ima dosta neprestavljenih kolekcija???..
Thommo čekam nastavak prezentacije (znam da ima još, :palci_gore: inače ovo je ono pravo mislim da je malo ona tema pokrenula dosta stvari nabolje i da se svi pozitivno aktiviraju.. Uf jesam li sad Off topic :??:

P.S. Igore imaš taj bus po e-bay cijena mu je cca 20,00 EUR evo ti link..
http://cgi.ebay.de/AWM-Reisebus-Setra-S ... 56400f99ee
 

Thommo

 
Osoblje foruma
@ Mon: Nisam ti neki poznavatelj, tek ulazim malo više u taj svijet preko 18 tona. ;) A što se tiče fuzije, čak i da se dogodi, brandovi bi bili sačuvani... Tako da će i ubuduće biti Scania i MAN-ova, vjerujem dugi niz godina! :aplauz:

@ Zlaja: I ja volim vratiti se na slike kolekcija... Samo treba se prisiliti to poslikati, staviti na Foto-kantu (C)... >:D:

Nego, evo i MAN ljepotana... Svi na okupu:

td_manovi1.jpg


Krećem od "uvaženog starca", MAN-Büssing modela. Moj nema oznake, ali mogao bi biti npr. 22.320... kao ovaj:



Evo i modela, proizvođač je zapadnonjemački Wiking. Ovdje je u društvu žute F90-ice, tj. popularne "dvojke" iz 80-tih godina. Model je s prikolicom, Herpa.

td_manovi3.jpg


td_manovi4.jpg


U 'akciji' :zvizdi: na maketi:

td_manoviC.jpg


td_manoviD.jpg


td_manoviE.jpg


Idemo dalje u bližu prošlost. MAN F2000, 'koffer' nadogradnja, s tandem prikolicom. Herpa.

td_manovi5.jpg


Još jedna 'dvijehiljadarka', s kiper poluprikolicom. Kombinacija boja mi je baš super na ovoj Herpi.

td_manovi7.jpg


td_manoviA.jpg


td_manovi9.jpg


td_manovi8.jpg


td_manoviB.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sad smo već u našem tisućljeću, sa serijama TGA i TGS/TGX.

Najprije, jedan kiper od Wikinga, TGA 26.480, već sam ga pokazao u Herbievoj temi. Nije u najboljem stanju, prijašnji vlasnik ga nije štedio! :D

kip_1.jpg


Isti kamion, isti proizvođač, ali drukčija nadogradnja. Ovaj vozi baju za glomazni otpad. Kupio sam ga novog pa je besprijekoran, nema još ni retrovizore pričvršćene. Mogu vam reći da me moderna Wikingova linija 1:87 modela ugodno iznenadila, detaljima i izradom nije daleko od skuplih modela! :palac_gore:

TGA 26.480

td_MAN_baja1.jpg


td_MAN_baja2.jpg


td_MAN_baja3.jpg


td_MAN_baja4.jpg


td_MAN_baja5.jpg


Ovaj TGA mikser nema oznaku, ali vjerojatno ima 440KS. Četiri osovine, 8x4 raspored, sa "bau" prednjim branikom. Herpa model.

td_manovi6.jpg


I na kraju MAN TGS iz trenutne ponude, s nadogradnjom za odvoz smeća.

td_manovi2.jpg
 

bnsf

Član foruma
Thommo kolekcija ti je jako lijepa kadtad i ja poželim da bi imao nešto od EU modela :palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Tek sad primetih: pa Thommo gde ti je SCANIA "njuskas", a!?
Jel moguce da nemas nijednog!?
:D
 

Herbie

Član foruma
Dobar ti je ovaj tvoj vozni park :) Vidim da se na ovim slikama nalaze braca od Maneva koji su zavrsili kod mene. Da li je Man Tga od Herpe uprljan prasinom ili je nesto radeno po njemu????

I mene je iznenadilo kad mi je otac iz Njemacke donio Mana TGA 24.480 od Wikinga jer je dobro odrađeno mnogo datelja (npr. trostrani je kiper i otvaraju se sve tri stranice, zadnja zastita prilikom kipanja na finiser je pomicna prema gore dolje bas kao na pravim kamionima)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislio sam i Thommu pitati jer je slično napisao al sam bio odustao, al me sada Herbi ponukao ipak da upitam???? ;)

Zašto čuđenje za Wikingove modele da su OK??? (pretpostavljam zbog starijih modela'')
Kod mene je bilo obrnuto.. Moj prvi susret s Wikingo je kad sam prije 5 godina uspio nabaviti slučajno par modela VW Passat tada nova 3C linija, Golf V, Jetta isto nova i Tuareg..
Ostao sam oduševljen tim modelima;
- Prvo jeste da izgledaju lomljivo tj osjećaj u ruci je takav kad ih držite (ali ako će debljinu šasije realnu da imaju onta šasija mora biti takka , zar ne?) ali su zato ekstremno realni
Također meni se ova nihova plastika čini kao tanki pretanki lim-metal nisam siguram čak da li je uopće plastika ovi autići koje ja imam..po dodiru i izgledu bi prije rekao metal tj kombinacija metal-plastika..jel zna netko??
- Drugo- felge, lajsne (npr Hight line paket lajsni napravljen u potpunosti prema orginalu), retrovizori i natpisi do sitnog detalja.. Tko se još može pohvaliti u mjerilu 1:87 da na poklopcu prtljažnika na jednoj strani piše npr. Tuareg na na drugoj V6 TDI ??? Imam od Herpe i Rietzea par putničkih vozila nisam to vidio...

Nažalost nemam kamiona od Wikinga novijih samo jednu vatrogasnu ali po njoj vidim da u tom stilu..
Da kupovinom po e-bay starih modela ja sam se iznenadio u suprotnom smijeru ali to su stari i jeftini modeli i to je generacija koja usudio bi se reći nemam veze s ovim novim.. mislim da sam soje aute "novog" Wikinga platio od 8-13 EUR i to sve govori. :)
Ovo sam čisto htio napisati da kolege koje čitaju nebi apriori stavile Wiking u neku nižu klasu jer po meni ja bi ove "moderni Wiking"kako vi kažete stavio uz bok i Herpi i Rietzeu (tj u razinu Marklinovih auta ja imam 4Mfor seriju koja jedino ima kombinaciju metal-plastika s naljepnicama do sitnih detalja).. (samo je izbor modela manji kod oba proizvođača u odnosu na druge) :ljubav
 

Herbie

Član foruma
Ovog je prvi Man koji sam dobio od wikinga i bio sam jako zadovaljan :

Detalje sam vec naveo ranije, ali se na modelu ne moze podizati kabina.

Sljedeci model koji sam kupio od Wikinga je:

Tu sam se iznenadio jer nije trostrani kiper, a ujedno se i bocne stranice ne mogu otvarati. Kabina se takoder ne moze podizati, stavljenja je neka cudan rotirka i nisam bas zadovoljan sa kranom.

Opcenito sam zadovoljan sa modelima od Wikinga i Herpe, ali volio bi kupiti jedan Memo kiper pa da vidim kako to izgleda.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo da završim priču o MAN-ovima, iako u biti "priča" nema kraj - nove MAN makine su uvijek dobrodošle! :D ;)

Dva jeftinija modela, tzv. "Beer Serien", prvi je MAN F8 u reklamnim bojama pivovare Löwenbräu... Bez cerade i sa.

2011-03-11_BierLKW_MAN_F91.jpg


2011-03-11_BierLKW_MAN_F97.jpg


LUWE05.jpg


Uuups... Ovo zadnje je 1:1 model!! Gdje su ti moderatori kad ih čovjek treba?! >:D: >:D: :plaza:

Onda puno moderniji TGA u zelenom bojanju pivovare Pfungstädter:

2011-03-11_BierLKW_MAN_TGA1.jpg


2011-03-11_BierLKW_MAN_TGA5.jpg


A ovaj klasični kiper sam dugo pokušavao nabaviti, i uspio sam ga naći na burzi u Grazu. To je Wikingov MAN "Ponton-Kurzhauber" druge generacije.

2011-03-13_C-ulov10.jpg


2011-03-13_C-ulov11.jpg


@ Zlaja: ako pogledaš ovaj i novi Wikingov MAN, vidjet ćeš razliku u detaljima, iako je i ovaj stariji sasvim solidan, pogotovo za tehnologiju iz tog vremena. :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Sad je na redu druga švedska marka, Volvo!

Jedan stariji Herpin model, Volvo F10 s kontejnerskom p.p.

2011-03-20_modeli_HerpaF12DB1.jpg


2011-03-20_modeli_HerpaF12DB3.jpg


2011-03-20_modeli_HerpaF12DB2.jpg


Albedo Volvo F16, promotivni kamion s prikolicom za auto.

IMG_0562.jpg


IMG_0563.jpg


IMG_0564.jpg


Sljedeći je jedini (?) hrvatski kamion kojeg je neka velika modelarska firma proizvela, AWM-ov FH12 420 od firme "Branko transport" iz Krapine.

2011-03-20_modeli_AWMBranko1.jpg


2011-03-20_modeli_AWMBrankoA.jpg


2011-03-20_modeli_AWMBrankoD.jpg


2011-03-20_modeli_AWMBrankoF.jpg


Za ovaj je model i prototip naš Wille jednom rekao:

...ovo je danas "Krapina Šped", a nekada "Branko Transport". Ovaj model nije bio u redovitoj prodaji kod nas, a u Njemačkoj ga se moglo naći u nekim internet shopovima. Zvao sam ja tog Branka, Volvo je skupa s prikolicom prodan u Crnu Goru, a razbio se negdje u Španjolskoj tako da ga više nema. Prikolicu je tako oslikanu kupio, tako da to nije originalni design, a samo je gore nabacao podatke o svojoj firmi. Model je proizveden po narudžbi njemačkog dealera rabljenih kamione preko kojeg je i kupio svoj primjerak. Bio je jako ponosan na taj kamion i prikolicu.

I tu je još jedan FH12 460 u 6x4 konfiguraciji, kojeg planiram spojiti s nekom labudicom...

2011-03-20_modeli_MotFH2.jpg


2011-03-20_modeli_MotFH6.jpg


2011-03-20_modeli_MotFH3.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Lijepi su ti Volvači, moja omiljena marka za voziti (u 1:1). :palci_gore:
Pogledaj si na ovome 6x4 pogonski most, nešto ti vjerojatno nije na mjestu kad je ovako neprirodno "zapiknut" prema naprijed.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A mene si ponukao slikama da potražim i dodam u kolekciju koji Volvo :ljubav

Inače super je šti si citirao objašnjenje za "Branko transport" uvjek me zanimalo; zašto baš taj kamion tj. firma, zašto su palme na prikolicii šta bi nakraju s njim...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh