Thommo - prerade 1:87 cestovnjaka

Thommo

 
Osoblje foruma
MAN TGA LX sa Schmitz hladnjačom, vlasništvo riječke firme "Plodine".

2011-11-19TGA18430Plodine3_zps815586df.jpg

2011-11-19TGA18430Plodine6_zpsa8ee72ce.jpg


Modeliranje ove kompozicije počelo je nabavkom Herpa kitova za TGA 4x2 šasiju, te kit s TGA LX bijelom (blank) kabinom.
Par decala po mojim fotkama odradio je W. Coyote, a naljepnice za hladnjaču isprintao mi je Speed2. Hvala dečki! :respect:

Ove termo-panele koje imaju 1:1 hladnjače izvukao sam tupim nožem po naljepnici, po šabloni koju sam nacrtao i isprintao. Na fotki se slabo vidi, uživo malo bolje.

IMG_8242_zpsf9eafa14.jpg


Kabinu treba malo modificirati, te obojati branik i bočne blatobrane u crno.

IMG_8266_zps8b6297b5.jpg


Herpini kitovi su vrlo inteligentno napravljeni, sve se sklapa na 'klik', bez ljepila.
Termo jedinica Carrier je od AWM-a.

IMG_8267_zps61604736.jpg

IMG_8271_zpsaa7c9b60.jpg
 

speed2

Član foruma
Lijepa kompozicija Thommo! :) Vidiš, da sam išao za tim crtama na hladnjači mogao sam ti ih ja staviti... Ali odlično je ispalo, samo malo suncobran na kabini poravnaj :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hvala na komentarima!
Speed, za suncobran - nema poravnavanja! :vrag2: Kolega Wille mi je zeleni natpis Plodine zalijepio malo prenisko, jer nije bilo instaliranog suncobrana, pa ako ga uglavim u one utore gdje bi trebao doći prekrije mi slova. :mad: Ali nema veze, manje pedantni tipovi od tebe ne bi to ni primijetili. :hihihi: Jedino mi je žao da ti nisam skrenuo pažnju da mi upišeš onaj tekst FRC 04-2011 na vrh naljepnice hladnjače...

Još bi se tu dalo fitiljiti (natpis Schmitz iza, moram dodati one žute stopere kad ih negdje nabavim, itd...), ali nekad je bolje dovrštit projektić i krenuti na drugi. :glup:D
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
I baš mi se nešto štucalo....kad ono...
Eh, da si mi rekao visinu sonnenblende, ja bih to napravio kako treba. Nisi me upozorio na taj problem, a ja, kriv sam, nisam to uvidio.
Jel to tih 1%?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nisam ti skrenuo pažnju na to, dakle ja sam kriv. :spavanje
Ali nema veze, sasvim je dobro i ovako. Za drugi TGA sad vodim računa o tome. ;)
 

speed2

Član foruma
Fina kompozicija :) Nego, kako si ovih 6 reflektora riješio? Jesi na 4 dodao još dva ili...?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Fina kompozicija :) Nego, kako si ovih 6 reflektora riješio? Jesi na 4 dodao još dva ili...?
Ne, nego sam od dva "četverooka" odrezao po jedan s unutanje strane i zaljepio.

Ima Herpa i boljih, sa ovim debljim nosačem s donje strane, samo bi trebao naći art.no. Evo ovaj bi mogao proći: www.herpa.de?053259 . Hm, možda ih i zamijenim.

178261_b.jpg
 

speed2

Član foruma
O, fino, fino :) Samo probaj ako naletiš na one šire gume ("balonke") pa ih stavi na šlepu. Kad su već Adellini prepoznatljivi po žutim dijelovima felgi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh