Tračnice za naše makete

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Imam jedno pitanje:
da li neko zna išta o ovome :

" Track ROCO H0 2.5 mm, so-called. "Roco old." Resumption of production October 2015 "

Natrčao sam na jednom poljskom sajtu.
Da li je to samo ono: što se babi snilo, ....... ili je stvarno istina :neznam:
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
U stvari,
ja znam za četri vrste pakovanja (proizvodnje). Koja je kad pravljena ? Nisam siguran, al ću ih poređati kako mislim da treba :
 

Attachments

  • Roco 1.PNG
    Roco 1.PNG
    452.8 KB · Pregleda: 34
  • Roco 2.PNG
    Roco 2.PNG
    655.3 KB · Pregleda: 35
  • Roco 3.PNG
    Roco 3.PNG
    383.4 KB · Pregleda: 33
  • Roco 4.PNG
    Roco 4.PNG
    216 KB · Pregleda: 33

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Društvo,
imam jednu molbu vezanu za ROCO 2,5 mm šine.
Ako neko ima stari prospekt ili bilo šta u vezi njih , molio bih ako može "scan to mail - pdf ".
Više me interesuju razni dodaci i sitnice (tipa: lanterne, el. magneti , itd) koje su išle uz taj program.
:gladan
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)

Jevra

Poznati forumaš
Jel je velika razlika u kvalitetu izmedju Roco i Piko tracnica jer u ceni i nije neka razlika.Posto imam dosta Piko program planirao sam to nekako prodati i preci na Roco ili ono sto mi je Bero rekao Piko tracnice+ Roco skretnice
 

Bero01

Veteran foruma
@Jevra
Jel je velika razlika u kvalitetu izmedju Roco i Piko tracnica jer u ceni i nije neka razlika.

Sve ovisi o tome koji profil tračnica želiš koristiti, tj. da li ideš na stare šine profila 2,5mm Code 100, ili novije, niže,
a samim time i uvjerljivije 2,1 mm Code 83. Stari Roco je 2,5mm i ako se odlučiš za taj track Code, onda ti Piko
bolje paše na njihove skretnice, jedina razlika je u tome da je profil Piko šine malo finiji od Roca, pa ćeš morati koristiti
druge spojnice (Roco, Peco, Kina) na prelazima između ta dva proizvođača, jer je Piko spojnica preuska.
http://mrr.trains.com/how-to/get-started/2010/01/model-railroad-track-codes-defined
Druga opcija je da ideš na Roco 2,1mm, Code 83, i tu imaš ''problem'' sa razlikom u visini tračnog profila,
jer ti je Piko pre-visok za 0,4 mm, ali, rade se prijelazne spojnice koje omogućavaju spajanje ta dva tipa šina.
Po meni ta opcija nije dobra, jer mi je osobno glupo da skretnice imaju niži, tj. slabiji šinski profil od samih tračnica
po kojima se vozi (u stvarnosti to predstavlja nosivost šina, šine veće nosivosti su teže, a samim time i više).
Drugi nedostatak je ograničen izbor segmentnih Piko šina, gdje je Roco u velikoj prednosti ako ideš na takvu vrstu tračnica;
ali ipak, najbitnija je kvaliteta skretnica, jer je to onaj ključni nedostatak Piko A gleis tračnog programa.
http://www.trainorders.com/discussion/read.php?3,416300
:)
 

Jevra

Poznati forumaš
Mislio sam da idem na ovaj noviji Roco 2,1 mm ali sve sa njim bez neke kombinacije
Sada se razmišljam da idem na stariji Roco 2,5 mm da ne mudrujem previše da bi iskoristio Piko šine a Roco skretnice
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo par tračnica tek toliko da tema ne padne u zaborav.

Ove tračnice gadno izgledaju ali su dobre za tunele i skrivene stanice a cijena 1 EUR?!?!?
Mislim kako, zašto...

Uglavnom to su detekcijske tračnice NextGenration za igranje zadataka za klince.
U tračnici je RFID chip .

upload_2017-10-17_21-52-22.png

2 kom ravnih za 1 EUR? tko vidi u tunelu ili skrivenoj stanici kakva je pruga heheh

upload_2017-10-17_21-55-35.png
evo slike tog chipa
Capture.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh