Trava - static grass

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Prvi odgovor je tocan - tacna, naopako okrenuta. Sluzi za provodenje napona ispod mjesta sijanja. Umjesto zabadanja elektrode u ljepilo......
Zanimljivo. Jako zanimljivo. Posebno jer radi kroz tako debelu dasku
 

MortyPorky

Član foruma
Nije loša ideja, samo treba o tome mislit odmah na početku. Ja svoj teren oblikujem pomoću aluminijske mrežice za komarce. Ista kao one od od nocha ili WS samo nisam siguran ko ih ima od njih a cijena im je oko 16 eura za 100x75 ja sam za 5m x 1.2 m mrezice potrosio nekih 100 kn. Dodje oko 10 kn m2. Ima u bauhausu i agrarijama. Ko zna možda i ona radi kao imitacija tacne, Trebala bi provodit struju... Pustit cu na kraju malo mrežice za viri pa vidit kad dodje vrijeme za to.
 

Martin

Poznati forumaš
Hm, ja sam stavio onaj rabic od kokosinjaca, cisto za probu.....tu je oko, mislim, 12x12 mm. Ispao je s travom 2,5 mm simpatican raster, po matrici pletiva.....nemam to poslikano.....
A, za reljef cu sigurno koristiti mrezice....to radi. Za komarce je skroz gusta, pa nece biti rastera u rezultatu.......
 

MortyPorky

Član foruma
ja preko nje stavljam wc papir i razrijeđeni pva, poslije stavljam kamenje iz kalupa, i onda sve zagipsam... fora mi je sa tom mrežicom jer je svi izgužvam prije pa tek poslije stavljam na model... drži uzorak, reže se sa škarama...ako je veliko brdo roknem papir ispod..
 

ilijevski

Član foruma
Pozdrav!

Imam jedno pitanje u vezi aparatića za travu :cool_2:

Gledao sam snimke po netu, nabavio materijal i napravio aplikator. Struja prilično dobro bije (ja probao) ali, ili ja nešto nisam uradio kako treba ili postoji neka fora u radu sa travom. Ispod sam postavio primer kako mi je ispalo prvi put. Nije baš sjajno, ali za probu sam zadovoljan. Problem je što svaki naredni put trava jednostavno nije htela da se uspravi !? Stvarno ne kapiram zašto...

Postoji li nešto u vezi uređaja što trebam da znam?:citaj:

20231009_114421.jpg20231009_114429.jpg20231009_114513.jpg20231009_114524.jpg20231009_114537.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Kao i svaka tehnika rada tako i "Grasmaster" traži malo vježbanja sa različitim duzinama trave .
Potrebno je staviti sitnu travu kao podlogu i onda postepeno dodavati sa većom i dubljom travom .
Isto tako ljepilo za drvo treba da bude pomiješano sa vodom, cak malo i gušće razmjere.
I treba vremena i strpljenja kad se radi sa vise različitih visina trave.
Pogledaj na YouTube kako drugi rade ako si nesiguran..
 

MortyPorky

Član foruma
Probaj mješati kraću travu sa dužom, pospješit ćeš prolaz i stajanje duže trave. I ove DIY aplikatore treba držati dosta nisko u odnosu na podlogu koju posipavaš. pogotovo ako je to onaj od reketa za komarce jer su dosta slabi. I još jedan savjet, nakon što se malo lijepilo posuši probaj proći nisko iznad trave sa usisavačem, i on ima na plastičnom kraju malo statike, neće iskriti, ali će ti sigurno malo pomoći.. Spržio ja grafičku sa usisavačem, jebiga desi se. A kako je Dani rekao, youtube i malo vježbe prije nego ideš radit na maketi.

Usput u Lidlu ovaj tjedan ima za kupit mikro bitove za bušit od 0.3 do 3.0, - 4 eura i digitalna lemilica 16 eura na akciji...
 

Martin

Poznati forumaš
Huh, negdje na forumu sam stavio kako to kod mene izgleda. Aplikator je sličan, prerađeni, koji mi je poklonio jedan kolega. Ali, mi smo mijenjali elektroniku, stavljen je jedan kineski zaliveni element koji daje, čini mi se, 14 tisuća volta.......

Uglavnom, nema zastoja........mislim da sam i tamo napisao da trava stoji u tvrdoj erekciji .......da možeš kosu poklepati...............


i ovo

 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh