Trava - static grass

pyriel

Član foruma
Mislim da ovo pitanje može ovdje: ima netko iz Zagreba, a da se bavi izradom grasmastera za prodaju? Ili prodaje rabljeni u top stanju?
 

hrss samobor

Novi član
jučer zabilježena naruđba za travu i ljude pa kroz tjedan dana ja se nadam da ću dobiti to.
sused ide u beć pa sam mu dao malo zadatka da se šeće po beću i traži mi ljudove i travu, a ja danas ću probat nekaj složit:plaza:
 

tjan70

Aktivan član
Supporter (2016)
Pozdrav,

vidim, da je ovo stara tema, ali svejedno ču stavit slike izrede mog Grassmasteru u nju.

Nadam, da se vlasnik teme neče ljutit.

Za osnovu sam uzeo električni muholovac, hvala @siniju za donaciju.
Odrezao sam deo, gde je inače reket i na njega montirao plastičnu posudu sa poklopcem.

grassmaster_00.jpg grassmaster_01.jpg
 
Last edited:

tjan70

Aktivan član
Supporter (2016)
Sve skupa je povezano na plastičnu posudu i drugim krajem na žicu na kojoj je na kraju krokodil klema.

Ovako izgleda gotov grassmaster
grassmaster_09.jpg

i nekoli snimki trave izradjene sa njim
igrassmaster_08.jpg grassmaster_07.jpg grassmaster_06.jpg grassmaster_05.jpg grassmaster_04.jpg

Ja sam sa izradjenim zadovoljan.
 

sini

Bivši član foruma
Ja bravo stric,si ga pa hitro zrihtu!
waving-hi-text-smiley-emoticon.gif


LP Sini
 

tjan70

Aktivan član
Supporter (2016)
Malo sem bil v dvomih ali uporabiti cedilo ali plasticno posodo.

Kasneje sem se odlocil za bolj varno varianto z posodo. To pa zato, ker se hcerka vedno smuka naokoli, ko kaj delam.

Sama izdelava niti ni zahtevna.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pitanje:Imali negde na Balkanu ili u okolini da se nadje ovakav modul? U pitanju je high voltage Ion generator koji planiram ugraditi u Grass master.. pogledao sam na you tube video od jednog Amera i on mi je preporucio da uzmem ovaj modul koji na izlazu ima 15kv-15000 volti jejeeeee:o
Problem je sto sam ovaj modul nasao samo kod jednog iz Australije i ne salje do mene.. salje za HR za 20$ ali ipak da pitam da li neko zna gde mogu blize ovo cudo nabaviti!

http://www.ebay.com.au/itm/OATLEY-E...E-/111487231244?ssPageName=ADME:X:AAQ:AU:1123
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mislim da proizvod od Noch-a ima oko 20.000v tako da bi mi tako neka voltaza odgovarala..mada ovaj Amer je napravio i sa 15.000v i aparat dize travu i sa 10-15cm razdaljine!
To je dobro za neka zavucena i tesko pristupacna mesta..
Znam da su ovi generatori postojali u nekim pecnicama za grejanje prostorija,te pecnice su koristile loz ulje pa je generator sluzio za paljenje tog ulja!
Samo mislim da je tu u pecnici prevelika voltaza pa bi mozda cupalo travu sa makete:D
Secam se kao klinac da sam se igrao sa tim i bas je varnicilo i to mnogoooo..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jure ja sam takodje mislio kupiti ovaj proizvod.. moram postaviti pitanje prodavcu koliko volti ima ova sprava! Potrebno je sto vise volti da bi dizao i najveca vlakna od static grass!
 

vule

Poznati forumaš
Jure ja sam takodje mislio kupiti ovaj proizvod.. moram postaviti pitanje prodavcu koliko volti ima ova sprava! Potrebno je sto vise volti da bi dizao i najveca vlakna od static grass!
ja kupio prije godine,ali ne šljaka,pre slaba voltaža!!!!!!jedino,ako su poboljšali stvar!!!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Vule na to sam i ja sumljao,slaba voltaza! Na slikama se vidi da bas i nesto ne dize travu kako treba! Ovo je preradjeno od muholovke a ona daje jedva 1000v sto je veoma malo! Da bi dizao travu svih velicina najmanje nam treba nesto preko 10000v..
Kao sto sam vec napisao,Noch ima 20000v a kod ovog Amera odlicno radi i na 15000v!
 

vule

Poznati forumaš
Pitanje:Imali negde na Balkanu ili u okolini da se nadje ovakav modul? U pitanju je high voltage Ion generator koji planiram ugraditi u Grass master.. pogledao sam na you tube video od jednog Amera i on mi je preporucio da uzmem ovaj modul koji na izlazu ima 15kv-15000 volti jejeeeee:o
Problem je sto sam ovaj modul nasao samo kod jednog iz Australije i ne salje do mene.. salje za HR za 20$ ali ipak da pitam da li neko zna gde mogu blize ovo cudo nabaviti!

http://www.ebay.com.au/itm/OATLEY-E...E-/111487231244?ssPageName=ADME:X:AAQ:AU:1123
kak se to zove po naški,možda bi se dalo najti u Chipoteki ili sličnim dučanima!!??
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh