Trava - static grass

Tomy_18

Član foruma
Opet jedno pitanjce !! :)

Nemojte mi zamjeriti-pošto tek ulazim u taj predivni svijet modelarstva i željeznica, ako se ponekad nađe i poneko malo gluplje pitanje. :D
Već sam pregledao hrpu videa, pročitao hrpu toga na forumima.... i sad? Sad mi se tek sve pomješalo u glavi!!! :D
No, sve ću ja to (s vremenom) :uvrnut staviti na svoje mjesto.
A sad pitanjce : Kakva je to trava koja se sipa kroz onaj vragić što je prikopčan na struju i zašto je prikopčan na struju?
 

NClight

Hybernated
Re: Trava

Sintetička vlakna koja imitiraju travu. Da bi stajala uspravno pri montaži-ljepljenju i tako ostala podiže ih se pomoću elektrostatskog naboja, e za to služi onaj aparatić ;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
a gde naci sinteticka vlakna,dal neko zna? ja tu muholovku nisam nikad video moracu je potraziti negde..
 

mmatja

Poznati forumaš
Ako koliko toliko razumijete slovenski jezik, Na ovoj stranici ima puno raznih koristnih savjeta. Izmedju ostalog i članak, koji je bio objavljen u reviji TIM i govori baš o tome, kako se napravi to "čudo" za posipanje trave. Naslov je: Posipalnik trave za makete Avtor: Jani Tekavčič
L.P.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mnogo dobro izgleda i realno ali stvarno ne znam gde naci ta sinteticka vlakna??? Spravicu bi i mogao napraviti ali ta vlakna...?
 

IvanM.

Član foruma
to i mene muchi poslednje vreme......

pricao sam maketarom sto izlaze ispod avalskog tornja...covek je radio u fabrici boje Duga...koristio je za travu mleveni sundjer i seckao dlake sa cetki i farbao....ma idi


ima sisal vlakno u BG uvoznici folia programa.....http://www.kontal.co.rs/folia/sisal.html ali to nije to


cetka2.jpg
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja iseckam sundjer na kocke 5cm sa 5cm pa ih potopim u nitro farbu koju sam pre toga nijansirao po zelji i kad se osusi sameljem je u mlinu za kafu i skroz je ok..
Od skoro koristim i piljevinu od hoblovanja parketa ali nju farbam bojom na vodenoj bazi..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nabavio sam elektricnu muholovku jos samo kad bi mi neko pomogao da nadjem sinteticka vlakna.. :uvrnut :?: :uvrnut :?:
 

NesBG

Član foruma
Hteo bih da napravim grass master ili uređaj koji ima iste sposobnosti.
Ako neko ima iskustva sa pravljenjem istog uz primenu materijala dostupnih na ovim nasim prostorima bilo bih lepo da to podeli samnom.
I unapred hvala svim forumasima
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pogledaj na sledeci link NesBG, nadam se da ce pomoci.
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=23&t=385" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=23&t=385</a>
 

NesBG

Član foruma
Probacu da porucim sa sajta taj negativ i-on generator posto kod nas u srbiji neradi jos pay-pal. Ali mislim da cu probati obe metode.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh