Trebam pomoć u nabavci el-motora

AMERICAN train

Član foruma
meni bi najbolje pasao uski takve niko nema u ponudi koji ide u širinu kao ovaj originalni poslao sam upit u Bachmann sada samo čekam. Da razumijem da gura ali imam premalo mjesta osim da kupim novi tender ako se odlučim za to onda uzmem sve komplet i kraj priče do tad ču ovog složiti i neka lagano vozi
 

AMERICAN train

Član foruma
Ovaj 3 je dobar tako nest trebam samo trebam znati njegove mjere oko stavljanja u tender jer ima ležište gdje dolazi evo slika pa zakljucite i sami sto odgovara
e20070f85aaafe049b34de8e7624d6d7.jpg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovo je mozda najbolje resenje jer ces se otasiljati tog uskog specificnog motora.Inace kolaju price da je taj uzani preslab.

Mozes opet slucajno da pomesas dcc i analog pa ce biti belog dima. Ovako ovaj drugi tip motora ces lakse da nadjes i mnogo povoljnije u vise verzija i proizbvodjaca.Ili prepravi tvoj tender na klasican motorcic.Nije to nemoguca misija
Ti znas sta je za tebe najbolje,mi samo dajemo predloge:pivo:
 

AMERICAN train

Član foruma
kupujem novi tender najbolja solucija jer dobijem sve složeno i za iste novce,a ovako da kupujem motorič izađe me isto bolje novi tender. Onako moram se zafrkavati prepravljat i još dali če pasati. Novi tender je novi tender
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
kupujem novi tender najbolja solucija jer dobijem sve složeno i za iste novce,a ovako da kupujem motorič izađe me isto bolje novi tender. Onako moram se zafrkavati prepravljat i još dali če pasati. Novi tender je novi tender
eto da si slusao @1borna onda bi sansa da ti se ovo dogodi bila manja.
Ajde tocno napsisi sto se zapravo dogodilo odnosno kako je doslo do hvarije..
 

AMERICAN train

Član foruma
točno se desilo tako da sam htio slikati Generala u gradu i da se u pozadini vidi Jupiter. njega sam postavio pokraj tračnica. Nisam primjetio da ima spoj s tračnicama,kad sam primjetio bilo je kasno već evo vam te slike točno kad se taj nemili događaj desio 19388421_1426143490786624_3770097342304774675_o.jpg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nisi jedini koji je tako nesto napravio.Mnogi su se ucili na sopstvenim greskama.Eto prilike da se posdsetimo kako analogne lokomotive pustaju beli dim ako se postave na DCC,

Ako je za utehu,neka ovo bude obnova gradiva o kojoj je bilo dosta reci na forumu.

Treba bukvalno za svaku sitnicu da pitamo kolege strucnjake,kojih ne manjka ovde na forumu,pa da tek onda probamo modele,dekodere itd.......

Ja prvi pitam tu na MZ. Kolege su me naucile puno stvari.Zato sluzi na kraju forum.Nije sramota ne znati,vec je sramota znati a ne podeliti znanje.

Te sitnice nisu ni malo jeftine i eto ova nesmotrenost ce kostati 21 $ bez pardona i bez postarine koja moze biti skuplja od samog tendera i to duplo. A tek sto je nema na stanju ili nisam dobro video?

Tamo pise "Sold Out"

Samo polako Josipe i nemoj da zuris. Ostavi Jupitera sa strane jer ce da naleti nesto povoljno.

Strpljen spašen :pivo:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
točno se desilo tako da sam htio slikati Generala u gradu i da se u pozadini vidi Jupiter. njega sam postavio pokraj tračnica. Nisam primjetio da ima spoj s tračnicama,kad sam primjetio bilo je kasno već evo vam te slike točno kad se taj nemili događaj desio View attachment 89581
nije da brojim elektrone, ali ako si Jupitera postavio pored tračnica kako je došlo do njegovog spoja s tračnicama?

da ti se to ne ponovi nikada ne spajaj
- DC ili AC trafo i DCC centralu - pregori DCC centrala čak i ako je ugašena!!!
- DC loksu na DCC prugu - pregori DC motor
- Trafo direktno na motor koji je spojen na dekoder - ode dekoder

Na nekim centralama na adresi 0 možeš namjestiti jednu DC lokomotivu, ali ono što uništava DC motore je brzina 0!! Ako DC loksa dođe na DCC centralu koja ne podržava DC prvo počne cviljenje, pa zagrijavanja pa topljenje.... i to jako brzo.

Evo odgovora u stilu Austin Powersa
upload_2017-6-26_22-54-58.png


i zato pazi na "Mini"Ampere :) :)
 

AMERICAN train

Član foruma
Malo sam se ipak pozabavio s tenderom i malo kirurski obradio slijedi lemnjenje i lijepljenje i naravno probna vožnjica ali stvarno lagano lagano
8d89d2a5393a39bab3396e7ea1bd701f.jpg
c6815d73903819c83f55d948d0d2bfa4.jpg
62e9409e86443b4a83e14bed4200d093.jpg


koristeći Tapatalk Josip Sunđi
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Samo pazi, ne možeš na DCC voziti analogne DC lokse.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
fino su započeo.... sad moraš napraviti nosač motora! Iz dva razloga.
Zato jer motor uvijek stvara suprotan moment u odnosu na moment koju prenosi osovina i zato da ga je lakše zamijeniti.

Kako ti je Domagoj reako nemoj ponoviti grešku i testirati na DCC odnosno centrali.
Samo smireno... za taj motor treba ti mali trafo s regulacijom napon npr. Mehano i slično...

Mjeri precizno jer ti sve dimenzije određuje kardan.
Bez žurbe

Slikaj radove obavezno!!! sad imaš priliku napraviti gigitalizaciju odnosno staviti mali dekoder :) :)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Malo sam se ipak pozabavio s tenderom i malo kirurski obradio slijedi lemnjenje i lijepljenje i naravno probna vožnjica ali stvarno lagano lagano
8d89d2a5393a39bab3396e7ea1bd701f.jpg
c6815d73903819c83f55d948d0d2bfa4.jpg
62e9409e86443b4a83e14bed4200d093.jpg


koristeći Tapatalk Josip Sunđi


Kaj su ova dva prstena od mesinga, da li su za oduzimanje struje iz kotača? Ako je tako onda će vjerojatno sada kućište motora, koje, kak vidim, dodiruje oba prstena, uzrokovati kratki spoj.
 

AMERICAN train

Član foruma
Kaj su ova dva prstena od mesinga, da li su za oduzimanje struje iz kotača? Ako je tako onda će vjerojatno sada kućište motora, koje, kak vidim, dodiruje oba prstena, uzrokovati kratki spoj.
bez brige ovo je gore podloška s žicom budem to na fin način riješio i malo otežao još tender s olovom i naj vjerojatnije ide dekoder na loksu :yes
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh