Triglav Modeli - exYU modeli u 1:160

TRIGLAVMODEL

Novi član
Pozdrav poštovani susjedi maketari,
evo isti tekst i ovde, kao i u mijerilu 1/87. Javio mi je admin, da je otvorio posebne teme vezane za moje modele (1/87 i 1/160), pa tako možemo direkt komunicirati. Što se tiče vaših postova, da su makete skupe, ne možemo pomoči - u ograničenim serijama iz rezina, sve izađe puno skuplje nego inače, jer i tržište je ograničeno. Pogotovo je skup silikon za kalupe - a svaki kalup izdrži tamo od 20 - 40 ulivanja, pa - menjaj. Pa onda svaki model u skali 1/35 ima od 60 - 90 dijelova, pa isto toliko photoetched dijelova, pa dekali, pa pakovanje... etc i to je ta cijena, da ne radimo i mi besplatno. Ne bi se od toga moglo živeti pa imamo svi svoja primanja - i to nama je više-manje hooby. Sada sve više izbegavamo ulijevanje u kalupe i prelazimo na 3D print i tu je opet velik diapazon rezina od jeftinih do skupih, a da ispadne koliko - toliko kvalitetan print opet si tamo oko 50 - 80 EUR litar (uvoz iz Nemačke). OK toliko o tome. Na želje raznih kupaca počeli smo da sve svoje modele 1/35 da pretvaramo i u druga merila (1/43, 1/72, 1/87 i 1/160). Kao što vidite orijentacija su nam vojna vozila, ali osim bojnih gusijeničara sva ostala vozila su se upotrebljavala više manje i u civilu. Kao što vidite gore su več slike maketa, koje imamo u mijerilu 1/160, s time da polako povečavamo zbirku. Puno pozdrava i uživajte u kolekciji!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh