Troosovinci - Liliput i ostali

milošjocif

Član foruma
Liliput je izbacio nekoliko varianti teretnih troosovinaca.Zanima me,dal ih netko ima i kako idu po krivinama.Imao sam nešto od Dolischo,pa nisam zadovoljan.Jedino jedan od Bemo mi dobro ide u S krivinu.
LP Miloš
 

alsbgd

Član foruma
Pozz milošjocif, uskoro ocekujem da mi stigne jedan troosovinac, pa ću ga verovatno i probati... A, Dolischo je totalno bezveze vagon dvoosovinac sa nabudzenom srednjom osovinom, pa verovatno zato i ide lose...

Igor.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Interesantni su ovi vagoncici; tri osovine mada nisu nosili toliki teret kao danasnji teretni.
Mislim da je bilo lakse pojacati nosece grede i ostalo umesto stavljati trecu osovinu i praviti probleme nama modelarima/maketarima prilikom voznji u "S" krivinama.;)

Salu na stranu, ovaj aslbgd-ov malisa odlicno izgleda.

Pored ovih otvorenih teretnih, jel nam trziste nudi neki model tovarnog vagona zatvorenog tipa koji bismo mogli iskoristiti za domace kompozicije?
3-osovinci ispred stanice Uskoplje:
2. troosovinci.JPG

Kadar je preuzet iz ovog filmica:
.
 

asalat

Član foruma
Liliput je izbacio nekoliko varianti teretnih troosovinaca.Zanima me,dal ih netko ima i kako idu po krivinama.Imao sam nešto od Dolischo,pa nisam zadovoljan.Jedino jedan od Bemo mi dobro ide u S krivinu.
LP Miloš
Miloše, malo kasnim :)
Vagoni su troosovni Liliput L245401 i L245406, lokomotiva L170735. Ponašaju se dosta dobro u krivinama. Na video snimku prolaze kroz Tillig/Pilz-ove gleiswechsel 85185 i abzweigung 85181, a onda Roco-v standard H0e radius 261,5 sa S krivinama na kraju :)
 

milošjocif

Član foruma
Hvala,vrlo nazorno prikazano.Idem u kupovinu.Ako Liliput ne izradi i zatvorene teretne i službeni,mogu sam to uraditi-važno da stvar funkcionira na pruzi.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh