U paklu Ep.V i "domaćih" modela

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Dun Ringill kaže:
Baš me zanima kako izgleda ona strana vagona na kojoj bi trebalo biti 11 širokih prozora.

Imao sam te modele u ruci ali nikad nisam to gledao. No po svemu sudeći - nema.
Ali, zar je to toliko važno?
Razmislite...razumio bih da na tržištu ima hrpetina serijski tvornički proizvedenih HŽ modela pa da možemo cjepidlačiti i gledati koji je bolje i točnije napravljen. NEMA! Svaki imalo sličan proizveden model dragocjeni je primjerak u kolekciji bilo kojeg HŽ modelara. Ako ćemo gledati broj prozora i biti vrlo nezadovoljni s tim brojem, onda ga bolje ne ni gledati, a kamoli željeti. Ako ne valja - ne valja! Idemo po drugi...ali koji drugi????
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovakav HO model HŽ Aeelmt vagona imao sam sreće nedavno vrlo povoljno pronaći u Italiji.

z_Modeli_D_Stanicic_HZ_Aeelmt_9572.jpg


E sad, ne znam da li je točan, ali da zrači HŽ štihom - itekako! Meni dosta! :palac_gore: :palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Thommo kaže:
Ovakav HO model HŽ Aeelmt vagona imao sam sreće nedavno vrlo povoljno pronaći u Italiji.

E sad, ne znam da li je točan, ali da zrači HŽ štihom - itekako! Meni dosta! :palac_gore: :palac_gore:

Nažalost, nije! Prema rasporedu prozora ovaj model odgovara ŽS Beelmt-u, a ne HŽ!
No, kako kolega Wile E Coyote kaže: S obzirom u kojoj smo situaciji sa tvorničkim HŽ modelima,
na ovakve detalje stvarno ne treba gubiti živce!
 

Dun Ringill

Član foruma
He he, ma nastojao bi ja njega kupiti taman i da ima puškarnice umjesto prozora. Samo me zanimalo da li su ZBILJA radili HŽ model ili su jednostavno promjenili bojanje.
A kako su prošle ove firme koje su radile HŽ modele u H0-u? Jesu se opekli ili?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Pa, neka se štovani NCL pita, zašto sam postavio ovu fotografiju :andjel: :?:
odnosno, što je pesnik hteo reći ovim zarezom :hmmm :??:ili profilom i oblikom ovog čela :?:
Bajaga je pevao : ".......do Beograda.."
 

Attachments

  • sta.jpg
    sta.jpg
    22 KB · Pregleda: 278

matija

Član foruma
Dun Ringill kaže:
He he, ma nastojao bi ja njega kupiti taman i da ima puškarnice umjesto prozora. Samo me zanimalo da li su ZBILJA radili HŽ model ili su jednostavno promjenili bojanje.
A kako su prošle ove firme koje su radile HŽ modele u H0-u? Jesu se opekli ili?
Na žalost samo su promenili bojanje. Raspored prozora je OK jer model je slikan sa jedne strane a pravi vagon sa sa druge. Najveća razlika je u "suknjici" to jest oplati izmedju dva obrtna postolja.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
matija kaže:
Na žalost samo su promenili bojanje. Raspored prozora je OK jer model je slikan sa jedne strane a pravi vagon sa sa druge. Najveća razlika je u "suknjici" to jest oplati izmedju dva obrtna postolja.
I vagon i model su slikani sa iste strane, tako da raspored prozora uistinu nije točan ;)

Čisto za informaciju, slike HŽ Aeelmt-a sa obje strane:
Strana modela i vagona iz prethodnog posta:


Druga strana:


Uz razlike u suknjici, evidentna je razlika i u ulaznim vratima. Tu Roco uredno 'fuša' i na exact 1:87 OBB modelima, tako da to nije problem samo sa Mimarom >:E:
Osim toga, HŽ Mimare imaju kutna završna svjetla, na modelu su također ispuštene i krovne ventilacijske kape, a da ne
spominjem hrpu drugih sitnih gluposti o kojima nema smisla raspravljati, jer ipak se radi o modelu 1:100!

Na kraju krajeva, uz malo volje i truda neke si stvari na tim modelima čovjek može doraditi i sam!

Mene osobno smeta jedino mjerilo :(
Da ove Mimare nisu 1:100, zasigurno bi ih imao u svom voznom parku!
 

Attachments

  • DSC04509[1].jpg
    DSC04509[1].jpg
    302.8 KB · Pregleda: 153
  • img5291a[1].jpg
    img5291a[1].jpg
    540 KB · Pregleda: 153

matija

Član foruma
Pa mislim da bi onda jednostavnije bilo kupiti bilo koji "grosraum" vagon (može i malo oštećen) pa ga doraditi i prefarbati, jer "Roco" ih samo farba. Pretpostavljam da su imali na zalihama dosta vagona 1:100, pa da ih se otarase, ofarbali su ih u Mimarinu šemu pa ko vele ovima je i to odlično i tako nemaju ništa :mad:
 

miro m

Član foruma
NClight kaže:
Današnja e-bay aukcija dala je neugodno iznenađujuće rezultate:

ROCO N IT.NO 24366 1nd CLASS PASSENGER COACH "MIMARA"
£52,00 (EUR 57,73)

ROCO N IT.NO 24367 2nd CLASS PASSENGER COACH "MIMARA"
£62,00 (EUR 68,83)

Mogu samo reći:
:eek: :shock: :uvrnut :uvrnut >:p>

Da je previše... previše je... da toliko vrijede, paaaa... baš i ne, makar bili i limitirana edicija. Ja toliko lovu nedam :nene: ne-ne :nene:
A ja sam dao, sad malo patite!Upravo sada stigli na adresu. Iduće godine stavljam sličice sa još jednim iznenađenjem, ipak nas ima u N-u! :ovaldrvce: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

NClight

Hybernated
miro m kaže:
NClight kaže:
Današnja e-bay aukcija dala je neugodno iznenađujuće rezultate:

ROCO N IT.NO 24366 1nd CLASS PASSENGER COACH "MIMARA"
£52,00 (EUR 57,73)

ROCO N IT.NO 24367 2nd CLASS PASSENGER COACH "MIMARA"
£62,00 (EUR 68,83)

Mogu samo reći:
:eek: :shock: :uvrnut :uvrnut >:p>

Da je previše... previše je... da toliko vrijede, paaaa... baš i ne, makar bili i limitirana edicija. Ja toliko lovu nedam :nene: ne-ne :nene:
A ja sam dao, sad malo patite!Upravo sada stigli na adresu. Iduće godine stavljam sličice sa još jednim iznenađenjem, ipak nas ima u N-u! :ovaldrvce: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:

E, da si barem rekao... meni su stigla također moja dva, a čekam da stignu još dva... >:D: >:) :plaza: ukupno 1x prvi razred i 3x 2. razred. ¸ÖBB je trenutno na nišanu pa bi se kompletna kompozicija bez restorana mogla dogoditi ubrzo :zvizdi: Restoran će pričekati malko... klopa

I ja imam nešto u planu za početak 2010, ali moram iskemijati par sitnica... više, uskoro...
 

boki

Član foruma
NClight kaže:
E, da si barem rekao... meni su stigla također moja dva, a čekam da stignu još dva... >:D: >:) :plaza: ukupno 1x prvi razred i 3x 2. razred. ¸ÖBB je trenutno na nišanu pa bi se kompletna kompozicija bez restorana mogla dogoditi ubrzo :zvizdi: Restoran će pričekati malko... klopa

I ja imam nešto u planu za početak 2010, ali moram iskemijati par sitnica... više, uskoro...

Treba biti na pravom mjestu u pravo vrijeme :cool:

ID_612_2010110232857.jpg



A ostatak toga događanja na http://www.kzmz.hr/show.asp?sadrzaj_id=612

boki
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Nešto sam načuo da Heris sprema dva nova HŽ Gbs vagona za ovu godinu. Jedan s plavim natpisom EXPRESS po cijeloj dužini, a druga je novost da će biti još dva Gbs-a s različitim brojevima.
Potom izgleda da će biti i SŽ Đuran, daklem fina osnova za preradu u HŽ, a za ljubitelje pare nekoliko JŽ poslastica.

Lova spremna???
 

Stanley

Poznati forumaš
Wile E Coyote kaže:
za ljubitelje pare nekoliko JŽ poslastica.
Lova spremna???
Yeah!
Ajde nam šapni nešto više o tim JŽ parnim poslasticama.
Koje serije? Nemoj da trošim na kupovinu DB 01 ako će biti JŽ 01, 03, 05, 06, 10, 11... ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh