U paklu Ep.V i "domaćih" modela

Thommo

 
Osoblje foruma
Ako će bit JŽ para, tipujem na 33-ku...
 

Attachments

  • roco52.jpg
    roco52.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 231

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Stanley, evo najava za par JŽ.

Prvo, samo za tebe, jedanaestica:
http://www.modellbahnmanufaktur-crotten ... cle_id=175
Jedino mi se čini da će i tebe i mnoge druge ljubitelje 11-ice cijena od 1650,00 € za gotov model brzo ohladiti. Ostaje nabavka modela u kitu za 799,00 €.

Potom serija 24:
http://www.microfeinmechanik.de/index.p ... 42&lok=409

Navodno 28:
http://www.microfeinmechanik.de/index.p ... ebene2=130

i Malletica 31:
http://www.microfeinmechanik.de/index.p ... ebene2=139

Neke od novosti bit će prikazane na Nurnberškom sajmu.
Jel' dost???
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ma to su sve ULTRA FINE/BRASS/EXTRA/LIMITED/SMALL SERIES modeli... :hmmm: Tko zna što su u biti najave moguće proizvodnje, a što zaista ide u proizvodnju.

Ja čekam najavu od velikoserijskih proizvođača - Roco, Liliput, Rivarossi, Fleischmann... - ako takve najave bude, e to je već druga priča! :palac_gore:
 

Stanley

Poznati forumaš
Wile E Coyote kaže:
Stanley, evo najava za par JŽ.
Jel' dost???
Dost. Mislim kaj se tiče cena. Jest da mi cure sline, but no way da to kupujem.
Ja sam razumio da ti najavljuješ modele od Herisa, koji ne mogu biti toliko skupi. Potpisujem ovo što je rekao Thommo:

Ja čekam najavu od velikoserijskih proizvođača - Roco, Liliput, Rivarossi, Fleischmann... - ako takve najave bude, e to je već druga priča!
U svakom slučaju hvala na pojašnjenju.
Od kojeg sam odmah splasnuo. :(
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thommo, ma slažem se da su dosad slične najave rezultirale ničim. No, u "moru" serijskih HŽ i JŽ modela i najave nam puno znače. Od svega najavljenog da se tek dio i proizvede, već smo na konju. Samo neka najava...čim više najava, tim više mogućnosti da se nekaj i materijalizira.

Stanley, ja prenosim ono što sam načuo o Herisu. Kako je već Heris proizveo HŽ Gbs vagone, mislim da je realno očekivati još ova dva (tri) njihova noviteta.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
BTW, evo i slika HŽ Gbs "Express" vagona koji bi mogao ugledati svjetlo dana:

expimg5593resizebl2.jpg


Foto: Karavela
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wile E Coyote kaže:
Thommo, ma slažem se da su dosad slične najave rezultirale ničim. No, u "moru" serijskih HŽ i JŽ modela i najave nam puno znače. Od svega najavljenog da se tek dio i proizvede, već smo na konju. Samo neka najava...čim više najava, tim više mogućnosti da se nekaj i materijalizira.
Samo malkice sačekaj (Nürnberg) neki JŽ modeli su već u proizvodnji...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Gorchi kaže:
Ja čekam najavu od velikoserijskih proizvođača - Roco, Liliput, Rivarossi, Fleischmann... - ako takve najave bude, e to je već druga priča!

Wile E Coyote kaže:
Thommo, ma slažem se da su dosad slične najave rezultirale ničim. No, u "moru" serijskih HŽ i JŽ modela i najave nam puno znače. Od svega najavljenog da se tek dio i proizvede, već smo na konju. Samo neka najava...čim više najava, tim više mogućnosti da se nekaj i materijalizira.

Samo malkice sačekaj (Nürnberg) neki JŽ modeli su već u proizvodnji...

A-ha!!!!!! Nisam jedini koji ipak vjeruje.....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Wile E Coyote kaže:
Nešto sam načuo da Heris sprema dva nova HŽ Gbs vagona za ovu godinu. Jedan s plavim natpisom EXPRESS po cijeloj dužini, a druga je novost da će biti još dva Gbs-a s različitim brojevima.

Dobro si načuo! ;)
Evo slikice dva Gbs vagona iz Herisovog kataloga za 2010.:
17506 - Güterwagen-Doppeleinheit Typ Gbs,
braun, Epoche V, HZ

Gbs Express:
17507 - Güterwagen Typ Gbs,
Expressgutversion, mehrfarbig, Epoche IV/V, HZ
 

Attachments

  • clip_image002.jpg
    clip_image002.jpg
    14.7 KB · Pregleda: 112
  • clip_image002.jpg
    clip_image002.jpg
    24.8 KB · Pregleda: 111

Thommo

 
Osoblje foruma
E hebi ga! A baš sam mislio: - Ma što će mi još dva Gbs-a od Herisa, ionako nisu za drugo nego da budu 'Shelf Queen'...

Ali sad, ako je Hrrs-z... :hmmm Ode još četrdesetak eurića... >:E: s:xx:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Memoba već ima cijene za HŽ vagone od Herisa:

Heris
hs17506
HZ
Güterwagen Doppeleinheit Gbs, braun
Epoche V
€ 48,90

Heris
hs17507
HZ
Expressgut Güterwagen Gbs, braun/blau
Epoche IV-V
€ 25,90
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Thommo kaže:
Memoba već ima cijene za HŽ vagone od Herisa:
Heris
hs17506
HZ
Güterwagen Doppeleinheit Gbs, braun
Epoche V
€ 48,90

Ovaj Hrrs-z im izgleda prilično skup! Da bar jamče kvalitetu izrade pa bi cijena bila ok, ovako.... :hmmm
Znam, netko će sad napisati da su dva vagona u pitanju, ali ipak objektivno gledajući evidencijski se zajedno vode kao jedan vagon sa jednim brojem...
 

NClight

Hybernated
Sky, ne plači >:D: ... cijena je ok... i da, radi se o dva vagona spojena u jedan... ali za proizvođača su to dva vagona, dakle dupla cijena. Baci oko na Fleischmannove ili Trixove Lieg vagone, ovaj će ti se učiniti povoljnom kupnjom (a još je i "domaći") >:)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nebum plakal ;) Ove Heris vagončeke jedino spašava to kaj su 'domaći', tu se slažem!
Nikad mi nije bilo žao dati više novaca za kvalitetno urađeni model ne-ne
Cijena ko' cijena je ok, to sam već napisao.... ali bojim se da je ovaj Hrrs-z iste kvalitete izrade kao i prijašnji Gbs!
Ove Gbs vagone, kad god uhvatim u ruke, sve nešto škripe i pucaju pod prstima (valjda imam jak stisak :D )!
Eh, kad tak nekaj spoznaš, onda ti je drugi puta malo teže dati poveću svotu za slični model...
Sad, uspoređivati Herisa s Fleischmann-om, da ne spominjem neke druge firme... :hmmm
Firme sasvim drugog cijenovnog razreda i kvalitete!
BTW, sve bi bilo u najboljem redu da Heris poradi na kvaliteti plastike, ali očito to njih previše ne tangira, ali zato su im cijene 'IN'!
Ne znam, možda sam ja ipak prefina gu.ica :D

Uostalom, znaš da u našem hobiju nikad nije sve kako treba! Uvijek se netko nađe sa nekom primjedbom! >:)
Ali, gledajući na sveukupnu industriju željezničkog modelarstva, i to stalno gunđanje ponekad ima svojih prednosti! ;)
 

wiggum

Veteran foruma
damir661 kaže:
Da li je neko mozda u medjuvremenu nabavio ovaj HZ Hrrs model?

trenutno ih još nema, ali kad trebaju izaći?

ali mene zanima i:
(Klein MB, Uk-z, HŽ)
kad je ovaj model izašel?
kolko ga se izradilo?
kolko je koštal?

i kolko bi danas on vrijedil?
 

Attachments

  • ukz.jpg
    ukz.jpg
    147.6 KB · Pregleda: 108

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh