U paklu Ep.V i "domaćih" modela

A

Amir Pjanic

Guest
boki kaže:
NClight kaže:
E, da si barem rekao... meni su stigla također moja dva, a čekam da stignu još dva... >:D: >:) :plaza: ukupno 1x prvi razred i 3x 2. razred. ¸ÖBB je trenutno na nišanu pa bi se kompletna kompozicija bez restorana mogla dogoditi ubrzo :zvizdi: Restoran će pričekati malko... klopa

I ja imam nešto u planu za početak 2010, ali moram iskemijati par sitnica... više, uskoro...

Treba biti na pravom mjestu u pravo vrijeme :cool:

ID_612_2010110232857.jpg



A ostatak toga događanja na http://www.kzmz.hr/show.asp?sadrzaj_id=612

boki

kolko para ovakav jedan vagon??
 

Zoki

Član foruma
wiggum kaže:
Thommo kaže:
Uff, ovaj ti je rijedak k'o ptičje mljeko.... >:D:
Jednom mi je izmakao na bayu, poslije ga više nisam nalazio tamo.

Za kolko je onda otišel?
Nevezano uz Ebay, kolka bi mu bila cijena?
Kad je izašel, cijena mu je bila 15,34€ (naravno u šilinzima). Onaj drugi (zeleni) je bil 14,55€.
 

wiggum

Veteran foruma
Zoki kaže:
Kad je izašel, cijena mu je bila 15,34€ (naravno u šilinzima). Onaj drugi (zeleni) je bil 14,55€.

Ciljal sam primarno na aktualnu cijenu, ali hvala i na ovom infu. ;)
btw. aktualna cijena od 30-40 EUR.
 

Zoki

Član foruma
wiggum kaže:
Ciljal sam primarno na aktualnu cijenu, ali hvala i na ovom infu. ;)
btw. aktualna cijena od 30-40 EUR.
Recimo, da ga je Klein dosta dobro odradio. Budući da je sad popularno brojati zakovice, trebao bih otići na GK ili RK pa ih prebrojati budući da imam navedeni model vagona. Naravno, ima felera kao na ROCO i ACME vagonima, ali to je sad aktualno. Ja sam zahvalan ekipi iz Slovenije koja je odradila odličan posao u pokretanju posla sa ACME-om po pitanju JŽ Goša svih tipova. Oni će se prepoznati u ovom postu.
 

wiggum

Veteran foruma
Zoki kaže:
Recimo, da ga je Klein dosta dobro odradio. Budući da je sad popularno brojati zakovice, trebao bih otići na GK ili RK pa ih prebrojati budući da imam navedeni model vagona. Naravno, ima felera kao na ROCO i ACME vagonima, ali to je sad aktualno. Ja sam zahvalan ekipi iz Slovenije koja je odradila odličan posao u pokretanju posla sa ACME-om po pitanju JŽ Goša svih tipova. Oni će se prepoznati u ovom postu.

Postoji jedan vagon za kojeg sumnjam da je upravo taj. Na glk kod izlazne postavnice kod maksimira.


Postoji i netko u pozadini tko nije po forumima i nije glasan i koji bi trebal najviše lovorika pokupiti za dotične... Ali dobro.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Iz teme maknut OT!

Ovdje nastavljamo dalje sa Epohom V i 'domaćim' modelima!

Hvala!
 

Zoki

Član foruma
wiggum kaže:
Postoji i netko u pozadini tko nije po forumima i nije glasan i koji bi trebal najviše lovorika pokupiti za dotične... Ali dobro.
Znam, ja sam razgovarao sa jednim oko pojedinih detalja, a čovjek nije po forumima. Ali najviše zasluga imaju dečki iz Slovenije, kao i dvojica iz Zagreba koji su nabavili nacrte i detaljno poslikali vagone, nisu često na ovom forumu, osim ponekad, više kao čitači.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dio postova premješten u temu 'HŽ RAL-ovi' :
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=1059&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1059&start=30</a>

Ovdje nastavljamo dalje sa Epohom V i 'domaćim' modelima!

Hvala!
 

Zoki

Član foruma
Evo, kad smo ponovo u temi, meni se sviđa jedan vagon tip Z2 i to u JŽ varijanti ŽTO Sarajevo. To je danas ŽFBH Blm plavi sa žutim, ali meni je zanimljiv gore plavi sa srebrnim donjim dijelom ispod prozora. Ti vagoni su nabavljeni 1989. godine iz Goše, bilo ih je 10 komada, a u Zagrebu su viđani na vlaku 296/297 "Mostar-Dalmacija". Pet vagona je obnovio Gredelj sa dva tipa prozora. Normalni poluprozori i mali oberlihti. Isti kalup bi se mogao primjeniti na MŽ Bcm kušete u dvije varijante farbanja. Sličan kalup bi bio JŽ/ŽS/ŽCG vagon tip ABlm koji su JŽ i ŽS koristile kao Alm a to je vagon Goša tip A4B6. Svi navedeni vagoni su tip Z2 sa preklopnim vratima. Ali, ovo su samo želje, budući da još nitko ne radi takav tip vagona u modelu.
 

damir661

Veteran foruma
Zoki kaže:
Evo, kad smo ponovo u temi, meni se sviđa jedan vagon tip Z2 i to u JŽ varijanti ŽTO Sarajevo. To je danas ŽFBH Blm plavi sa žutim, ali meni je zanimljiv gore plavi sa srebrnim donjim dijelom ispod prozora. Ti vagoni su nabavljeni 1989. godine iz Goše, bilo ih je 10 komada, a u Zagrebu su viđani na vlaku 296/297 "Mostar-Dalmacija". Pet vagona je obnovio Gredelj sa dva tipa prozora. Normalni poluprozori i mali oberlihti. Isti kalup bi se mogao primjeniti na MŽ Bcm kušete u dvije varijante farbanja. Sličan kalup bi bio JŽ/ŽS/ŽCG vagon tip ABlm koji su JŽ i ŽS koristile kao Alm a to je vagon Goša tip A4B6. Svi navedeni vagoni su tip Z2 sa preklopnim vratima. Ali, ovo su samo želje, budući da još nitko ne radi takav tip vagona u modelu.

Zaista bih bio zahvalan kada bi neko imao sliku sarajevskih Z2 vagona za vreme JZ-a, u boji kakvu je napomenuo Zoki, to bi zaista bilo lepo videti.
Inace konstrukciji Z2 su postojali u verziji sa 10 i sa 11 odeljaka, odnosno ako Alm,ABlm,Blm,i Bclm (koje je imao samo ZTP Skopje u dve nijanse plave boje), kao i ZTO Pristina isto u plavoj boji. Zatim je postojala i verzija Z2 vagona sa prolaskom krzo sredinu i sa prozorima koji se otvaraju samo pri vrhu.

Mislim da definitvno nakon Gose Y, sledeci projekat ACME, bi trebao biti razvoj ili Gosa Z2 vagona, sa svim njihovim varijantama ili GosaX/Pafawag-a jer su i oni dosta tokom sedamdesetih trcali u medjunarodnom saobracaju.

Mozda ova poslednja dva posta teba prebaciti u istorijat JZ
 

Zoki

Član foruma
Imam na negativu sliku-dve sarajevskih vagona kad su stigli u Zagreb prije obnove u Gredelju. Imali su još JŽ oznake. Kad nađem negativ izrađujem fotku pa na net. Meni su to bili lijepi vagoni. Za Z2 sa hodnikom u sredini ne sjećam se da sam ih vidio, možda ako su bili na poslovnom "Zlatibor Express" kad sam bio u JNA. Tamo je bilo vagona sa hodnikom u sredini, ali nisam zapazio dužinu. Uglavnom, hvala za ovu napomenu.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jel sada to takav vagon:
Blm_ZFBH_Pl.jpg

Slika sa railfaneurope, slikano u Ploćama 27.jula 2006, Ulf Fischer

Slikao ih je i Toma Bačić u Gredlju:
ZFBiH_2.jpg


Al to su sve posle raspada Jugoslavije mada mi se ćini da znam kakvi su bili još za vrijeme JŽ...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nije JŽ ŽTO Sarajevo nego Beograd:

Slika iz srpskog foruma a autor je napisan na fotki.
 

Attachments

  • JZ_51_72_30_-_80_803-5_ABm_M%C3%BCnchen_17_9[1].jpg
    JZ_51_72_30_-_80_803-5_ABm_M%C3%BCnchen_17_9[1].jpg
    153 KB · Pregleda: 71

Vedi

Član foruma
damir661 kaže:
Zaista bih bio zahvalan kada bi neko imao sliku sarajevskih Z2 vagona za vreme JZ-a, u boji kakvu je napomenuo Zoki, to bi zaista bilo lepo videti.

Izvoli Damire:

Blm 51 72 21-80 408-4
 

Attachments

  • JZ Blm 51 72 21 - 80 408-4 Stuttgart 13.7.90.jpg
    JZ Blm 51 72 21 - 80 408-4 Stuttgart 13.7.90.jpg
    113.7 KB · Pregleda: 57

damir661

Veteran foruma
Auuu, ovo nikad nisam video, >8-o: Vedi, castim pivo kad se vidimo :plaza: Hvala ti puno.
Inace koliko znam ZTP Sa je imalo Z2 vagone samo u Blm verziji (sa 11 odeljaka), koliko vidim. Zoki je napomenuo da je nabavljeno njih 10 iz Gose, a da su 5 njih popravljani u Gredelju, sta li je bilo sa ostalih 5?
 

damir661

Veteran foruma
Moje želje - modeli Z2 - JŽ ŽTP Bg (ili NS, svejedno) narančasti ABlm, i JŽ ŽTP Skopje svijetloplavi kušet Bclm.

Mislim da bi skocio u Savu, kada bi se na tvoje zelje dodao i jos plavi iz "Kosovo expressa".
Ali eto sa razvitkom verzije sa 10 i 11 odeljaka nista nije nemoguce, posle sve zaista ostaje samo pitanje boje.

Cini mi se da ovaj stoji i dalje u Smed.Palanci
 

istra1977

Novi član
Supporter (2018)
Amir Pjanic kaže:
NClight kaže:
kolko para ovakav jedan vagon??

ROCO 24366 (mimara Hž 1KL) od 38€ do 51€ :mad:: a Roco 24367 (hž mimara 2kl) od 50€ do 78€ >8-o:
to su aktualne cjene (12mj. 2010) sa e-baya(ja kupio par vagona :naklon: )
a naravno + poštarina cca 7-8 € po komadu i 20 posto pdv-a :( kad stigne paketić u carinu jer je vrjednost pošiljke iznad 200 kuna....šmrc
pozdrav
 

damir661

Veteran foruma
Inventarski broj 400 verovatno govori da se radi o prvom vagonu u toj verziji/seriji, sto ide u prilog teoriji da je unikatan, da je bilo vise njih ,vilo bi verovatno 401,402,407 itd
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh