U paklu Ep.V i "domaćih" modela

wiggum

Veteran foruma
Zvuči li poznato:
31 78 595 0 780-6
Eas



Klein je napravil 31 78 595 1 780-5. Isti vagon, samo serija više. :D

Nadam se da ne zamjerate za ovo. :crvenilo:
 

Mon

 
Osoblje foruma
markez kaže:
...Vedi, autor ove fotke je moja malenkost. Vagon sam uslikao 6.4.2005. na zeleznickoj stanici Smed. Palanka. Ako ce ti sta pomoci u tvojim istrazivanjima, evo i njegovog broja.

Markez, mozda sam promasio objasnjenje ali kako to da je vagon uslikan 2005 a da ima JZ-Sarajevo oznake? :??:
Jel uslikan na nekom otpadu ili ?
 

wiggum

Veteran foruma
Upravo sam pisal o tome na Ebay temi, ali imageshack nekaj steka.
OVO nema smisla.
216 EUR za užasne oznake koje i fale, prozore bočne koji su naljepnice, vrata koja ne postoje i imaju naljepnice za ručke, bočne rešetke na krovu naljepnice... :eek: :crk: s:xx:
 

Železničar

Poznati forumaš
Slazem se wiggum,

za iste pare mozes sam da kupis lokomotivu i da je pregradis a da izgleda bolje. Mada vecina nas (pa i ja) se ne usudjuje ili ne ume da radi takve pregrade.
Opet mislim da treba pohvaliti autora na hrabrosti sto je krenuo u neku vrstu prerade. U nekom smislu nije bas toliko lose ispalo.
 

wiggum

Veteran foruma
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?p=17305#p17305" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=17305#p17305</a>



40 78 905 0 152-8
Uk-z

:ples :ples
Slikano na GLK kod "rampe" odma do "maksimira". :D (tam kod postavnice kod branimirove)
 

nik

Veteran foruma
Vidim da su se natpisi dosta isprali otkad sam ga krajem 90-ih fotkao za Kleina ali i dalje je na istom mjestu i isto razbijen (čini mi se da mu je falio jedan odbojnik)...
:)
 

Izidor

Član foruma
Bok,
na poznatom sajmu modela u Dortmundu, koji se održava ovih dana izložio je Acme prva dva prototipa HŽ Mimara vagona.
Čekamo fotke sa sajma.

Pozdrav,
Izidor
 

Izidor

Član foruma
Evo dečki,
i još obečanih fotki prototipova prvih HŽ modela putničkih vagona u HO mjerilu :

61-78 10-90 007-7 :

hz-aeelmtacme-proto-dort.jpg


61-78 20-90 004-2 :

hz-beelmt-acme-proto-dor.jpg


Photos by ''Rolwie'' :palci_gore:

Acme se opet potrudio :palci_gore: :ples2:

Pozdrav,
Izidor
 

nik

Veteran foruma
Izidor kaže:
To je prototip nik, a ne serijski model.
Ako ti ne bude odgovaral, onda ga nebuš kupil.

Nije riječ o kupnji nego o tome da vidim plave 'fleke' koje:
a) tamo na vagonu ne trebaju biti
b) nisu 'tehnološki uvjetovane' jer je kalup JŽ i HŽ vagona identičan
...pa pitam čemu to?

:hmmm
 

Izidor

Član foruma
Pa,
izgleda, da su bili prototipi slabo odrađeni, pa treba sada neke stvari ukloniti, da budu na serijsko odrađenim modelima takvi feleri uklonjeni i modeli takvi, kakvi su pravi vagoni HŽ iz tog perioda. :molitva *mudri*

Bolje to sada, nego da imamo kasnije probleme svi potencialni vlasniki modela. LOL

lp
Izidor
 

Zoki

Član foruma
nik kaže:
Izidor kaže:
To je prototip nik, a ne serijski model.
Ako ti ne bude odgovaral, onda ga nebuš kupil.

Nije riječ o kupnji nego o tome da vidim plave 'fleke' koje:
a) tamo na vagonu ne trebaju biti
b) nisu 'tehnološki uvjetovane' jer je kalup JŽ i HŽ vagona identičan
...pa pitam čemu to?

:hmmm
One plave fleke su nosači putokaznih ploča koji su na nekim vagonima ostali tamnije obojani ili su krpani sa 5015 bojom. Vjerojatno su takvu forku imali u ACME-u kad su radili prototip. Znači pod a) vjerojatno je to bilo tamnije kad je napravljeno, a možda su namjerno pustili da se (opet) glođemo oko gluposti, a već imaju spremne modele.
Čekamo da vidimo kako ide dalje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovaj Roco Res je ipak nešto drugačiji u odnosu na gornji SŽ:

(slika uzeta sa : http://www.google.hr/imgres?imgurl=http ... m=1&itbs=1 )

Ako bolje pogledaš, već sam raspored bočnih stupaca ne odgovara, tj. Roco na sredini modela ima polje bez stupca!
Eh sad, ako Roco odluči da mu se isplati uraditi takav model, bez obzira na takve kompromise, onda ok! :palac_gore:
 

Attachments

  • Roco.jpg
    Roco.jpg
    300.4 KB · Pregleda: 124

robertreketye

Novi član
Racunajte i na moju podrsku!
Jedino to sto vam ne mogu pomoci oko vagona ali mogu pomoci oko dizel i elektrolokomotiva, a mozda i nekih parnih. Rucno crtam crteze u 5:87 (ova razmera nije slucajno odabrana!) a oni koji su zainteresovani samo neka izvole.
Evo to odprilike ovako izgleda:



Pored ovog crteza 661-258 tu su isti ovakvi crtezi od 661-5, 662-0, 663-0, 664-0, 644-0, 645-0, 712-206/714-206 i 812-175/818-175. Za sad samo to ali cu se baciti na usavrsavanje i na druge popularne lokomotive kao 642, 643, 666, 441, 461, 442,...
Pozdrav,
Boris
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh