USATC S100 (JŽ 62-0xx) u H0

nik

Veteran foruma
Sad je istu lokomotivu u H0 za 2013. najavio i Jouef (Hornby)...
blogger-image--621926661.jpg

http://blog.e-train.fr/
file.php

file.php

file.php

http://forum.e-train.fr/viewtopic.php?f ... &start=240
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovo je odlicna vest, nadam se da nece ostati samo na najavi a i da ce im cene biti pristupacnije.
Jel imas vise podataka nik, AC, DC, digital i slicno?
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Ovo je odlicna vest, nadam se da nece ostati samo na najavi a i da ce im cene biti pristupacnije.
Jel imas vise podataka nik, AC, DC, digital i slicno?

Samo ove slike sa sajma u Francuskoj i popratni tekst sa gornjeg linka ali već su izloženi gotovi modeli pa tu nema puno za razmišljanje.
 

crhav

Aktivan član
Izgleda da je ovaj svijet "lud", cuo sam da ce i Hornby Italia proizvoditi FS831, t.j. nasu 62!!
Ono sto sam prije rekao, nije dosta da ih francuska firma REE radi, nego se sad javlja i Hornby!
Velimir
 

nik

Veteran foruma
crhav kaže:
Izgleda da je ovaj svijet "lud", cuo sam da ce i Hornby Italia proizvoditi FS831, t.j. nasu 62!!
Ono sto sam prije rekao, nije dosta da ih francuska firma REE radi, nego se sad javlja i Hornby!
Velimir

Ako pogledaš par postova prije svog vidjeti ćeš da sam još prije mjesec dana stavio slike gotovih Hornby modela...
;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
crhav kaže:
...Treba samo priredit JZ tablice!!...
Zahvaljujuci Gorchi-ju tablice su tu; Samo nek oni izbace model !!! klopa
 

Attachments

  • JZ 62-112 tablice DSC03335.JPG
    JZ 62-112 tablice DSC03335.JPG
    154.3 KB · Pregleda: 55

damir661

Veteran foruma
Trebaju nam tablice sa 000 brojevima, jer model odgovara iskljucivo 62-000, odnosno original američkim 62jkama.
 

Železničar

Poznati forumaš
Neki detalji su između ostalog oblik takozvanih "venturi" cevi (koje paru iz kotla dovode u razvodnike), onda oblik kupola na kotlu, vrata dimnjače, pozicija svetala,...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dosta 62-ki podserije 0 nema pločice s brojevima, nego farbane... Npr. 62-019, 011.



Foto: nepoznato
 

Attachments

  • 62-019_shunting_March_28_1970.jpg
    62-019_shunting_March_28_1970.jpg
    314.4 KB · Pregleda: 111
  • 62-011_Ljubljana_1068-08-31.jpg
    62-011_Ljubljana_1068-08-31.jpg
    500.3 KB · Pregleda: 109

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Trebaju nam tablice sa 000 brojevima, jer model odgovara iskljucivo 62-000, odnosno original američkim 62jkama.

Da budemo precizniji, jer podserije kod parnih lokomotiva ne postoje, originalne USTC lokomotive su 62-001...106 a novije ĐĐ su 62-107...129.
 

nik

Veteran foruma
Bora Somborac kaže:
Neki detalji su između ostalog oblik takozvanih "venturi" cevi (koje paru iz kotla dovode u razvodnike), onda oblik kupola na kotlu, vrata dimnjače, pozicija svetala,...

Nisu samo detalji; ĐĐ 62 ima više postavljen kotao tako da je u stvari riječ o drugoj lokomotivi; koja samo liči na USATC 62.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
nik kaže:
damir661 kaže:
Trebaju nam tablice sa 000 brojevima, jer model odgovara iskljucivo 62-000, odnosno original američkim 62jkama.

Da budemo precizniji, jer podserije kod parnih lokomotiva ne postoje, originalne USTC lokomotive su 62-001...106 a novije ĐĐ su 62-107...129.
Jesi siguran, da su se brojevi završili kod 129? Za lokice proizvedene za JŽ okej no ima onih za tvornice sa brojevima čak 600 i više. Sve lokomotive izradjene u ĐĐ su drugačije nego one originalne, čas su i za par cm duže, imaju drugčije parovodne cijevi u valjeve, one nad 600 imaju ugrađen spremnik za zrak u bočne rezervoare za vodu... Tako da ovi modelu su okej samo za USATC verzije, možda još s kojom nadopunom.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bora Somborac kaže:
Neki detalji su između ostalog oblik takozvanih "venturi" cevi (koje paru iz kotla dovode u razvodnike), onda oblik kupola na kotlu, vrata dimnjače, pozicija svetala,...
Znaci da ce opet biti "kompromisi, kompromisi" da bi se dobila neka 62-1, posto neverujem da ce neko da izbaci model ĐĐ-lokomotive. :S:

Gorchi kaže:
...ima onih za tvornice sa brojevima čak 600 i više...
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=59&t=948&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=59&t=948&start=20</a>
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Posle toliko čekanja da neko napravi tu parnjaču sada tolika rasprava kakva bi trebala da bude loksa. Kada neki drugi počnu raspravu o nekoj drugoj loksi onda su kvalifikovani kao brojači zakovica . Sada je neko drugi napravio 030 i odmah se navali kako bi trebala da izgleda ĐĐ. Pa to je 030 tako da gubite vreme jedino da stupite u kontakt sa kinezima koji proizvode tu loksu za sve te firme REE,RIVAROSSI, JOUEF,OSKAR...... pa da vam naprave ĐĐ. Vozile su i 030 kod nas samo da nas izgleda još nije bilo na toj zemljci. To je 030 i ništa drugo. Kao što izgleda po meni dosada znanim novostima /vidjet čete još sami/ trend je da se izradi alati pa se to sa minimalnim popravkima djeli i recimo tome unajmljuje. Sada je i rivarossi najavio 626. Pa dali zaista mislite da če Roco praviti svoje alate i Rivarossi svoje alate. Ako da onda se varate. Primjerice Đurica JŽ SŽ. Sa istrim alatima se radi sada za OS.KAR-a A a kasnije za koga drugoga. Ekonomija je to ne modelarstvo.
Budite zadovoljni da je 030 tu.
Kasti
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kasti, ako ti smeta rasprava, zašto se uopće uključuješ? :?: Pa forum baš i služi tome, da se priča, raspravlja, nešto nauči.

Ja nisam otvorio ovu temu da bi me netko "učio" o ekonomskim aspektima modelarskog biznisa, nego da vidim kakav će biti taj Hornby model, da se malo educiram od kolega koji možda znaju više, i odlučim da li je to model koji bi ja htio nabaviti. Zašto se ne bi spomenulo i ĐĐ 62-ke, pa da svi vidimo ima li smisla potencijalna prerada i u te, gotovo identične lokomotive?!

Rasprave o zakovicama, ekonomiji, cijenama, to smo vidjeli sto puta i nikome nije pretjerano zanimljivo.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Ako je nešto što smeta u mom postu može slobodno da se briše. Ali bilo je postova tko če što raditi pa je deo mog posta namenjen tome. A 030 je 030. ĐĐ je ĐĐ. Ne znam zašto je to što pišete vi diskusija a moja primedba učenje nekoga. Isto je diskusija oko toga što se događa u toj industriji.
pozz
kasti
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh