USATC S100 (JŽ 62-0xx) u H0

nik

Veteran foruma
JŽ 62-'000' je USTC lokomotiva i kada je došla na područje exYU izgledala je identično kao i sve ostale lokomotive tog tipa. Kasnije su na nekim lokomotivama rađenje neke sitne modifukacije ali ništa bitno tako da će model sigurno odgovarati nekoj od brojnih JŽ lokomotiva tog tipa. Kao što je već napisano exUSTC lokomotive su pretežno bile bez lijevanih pločica (samo ofarbano) ali je bilo i onih sa pločicama (najvjerojatnije u manjini). Sad imamo odjednom dva proizvođača ove lokomotive pa je za očekivati de će netko od njih napraviti i JŽ verziju (ja bi čak prije rekao da bi REE bio spreman za neku takvu malu seriju nego 'veliki' Hornby; naime Hornby je već pokazao da ga exYU tržište ne zanima a REE je pojavom Hornby modela dobio neočekivanu konkurenciju koja usto ima i znatno jaču distribuciju tako da bi se, prema mom skromnom mišljenju, REE trebao okrenuti i 'malim' tržištima; gdje Hornby ne vidi računicu). Dodao bi i to da mislim da je Velimir napravio veliku grešku izradom exUSTC 62-ke (za koju je bilo jasno da će se u dogledno vrijeme pojaviti kao velikoserijski model) umjesto da je napravio ĐĐ 62-ku koju sigurno nikada nitko neće raditi u velikoj seriji (a na bazi nje se mogu napraviti i brojne industrijske podvarijante uključujući LBV).
 

nik

Veteran foruma
kasti kaže:
Posle toliko čekanja da neko napravi tu parnjaču sada tolika rasprava kakva bi trebala da bude loksa. Kada neki drugi počnu raspravu o nekoj drugoj loksi onda su kvalifikovani kao brojači zakovica . Sada je neko drugi napravio 030 i odmah se navali kako bi trebala da izgleda ĐĐ. Pa to je 030 tako da gubite vreme jedino da stupite u kontakt sa kinezima koji proizvode tu loksu za sve te firme REE,RIVAROSSI, JOUEF,OSKAR...... pa da vam naprave ĐĐ. Vozile su i 030 kod nas samo da nas izgleda još nije bilo na toj zemljci. To je 030 i ništa drugo. Kao što izgleda po meni dosada znanim novostima /vidjet čete još sami/ trend je da se izradi alati pa se to sa minimalnim popravkima djeli i recimo tome unajmljuje. Sada je i rivarossi najavio 626. Pa dali zaista mislite da če Roco praviti svoje alate i Rivarossi svoje alate. Ako da onda se varate. Primjerice Đurica JŽ SŽ. Sa istrim alatima se radi sada za OS.KAR-a A a kasnije za koga drugoga. Ekonomija je to ne modelarstvo.
Budite zadovoljni da je 030 tu.
Kasti

Koliko se može vidjeti sa slika na netu, a i logika to govori, REE/Oskar i Jouef/Rivarossi(Hornby) su dva različita modela/alata. Ionako ne bi bilo za očekivati da veliki Hornby ide u bilo kakvu suradnju sa dva mala proizvođača koji su mu direktni konkurenti na dva izuetno važna i velika tržišta.
 

crhav

Aktivan član
Mislim da model od Hornby-a ce biti dobar, jasno ako naprave i nase lokse onda smo OK!
Vidio sam da su napravili i austrijski model, taj jos vise lici nasima (mislim na farbanje...)!
Velimir
 

milošjocif

Član foruma
Pa i Moko je nama (u užem krugu) na sajmu u Nurembergu 2011 najavio JŽ62,pa sad kad vidim ove relacije Moko-Oscar (642) mi se čini ta mogučnost velika.Ja se nadam tome.
LP Miloš
 

crhav

Aktivan član
Pa i Moko je nama (u užem krugu) na sajmu u Nurembergu 2011 najavio JŽ62,pa sad kad vidim ove relacije Moko-Oscar (642) mi se čini ta mogučnost velika.Ja se nadam tome.

Ja mislim da Oskar uvozi modele lokomotive USATC iz Francuske od REE-a! Madjutim, Hornby radi nove za sebe!
Velimir
 

nik

Veteran foruma
milošjocif kaže:
Pa i Moko je nama (u užem krugu) na sajmu u Nurembergu 2011 najavio JŽ62,pa sad kad vidim ove relacije Moko-Oscar (642) mi se čini ta mogučnost velika.Ja se nadam tome.
LP Miloš

I ja sam pomislio, nevezano na ovu tvoju informaciju, da bi bilo zgodno da Moko kod REE naruči (ili da zajedno idu u to) model JŽ lokomotive serije 62.
Evo što bi, po mojem mišljenju, bilo bitno kod pripreme modela (u biti se sve svodi na varijantu bojenja i oznaka):
-to bi trebala biti lokomotiva ŽG Lb jer je Slovenija ipak najjače exYU tržište a i zato jer ide preko Moko-a
-obavezno bi trebala biti lokomotiva sa oznakama epohe IV (znači iz 70-ih) jer je to modelarski daleko najpopularnija JŽ epoha (još ima dovoljno ne previše starih modelara koji je se sjećaju a oni čine i većinu potencijalnih kupaca)
-trebala bi biti neka JŽ lokomotiva tipičnog izgleda; što sličnija originalnoj USTC i sa što uobičajenijim oznakama/natpisima
-edicija ne bi trebala biti veća od minimalno moguće (vjerojatno 200-300 komada)
...teško je prognozirati ali mislim da nije moguće kasnije prodati još jednu sličnu količinu JŽ 62 lokomotiva ali sa drugim brojem (i od drugog ŽTP-a) tako da očekujem da će svi koji žele JŽ 62 kupiti tu ljubljansku (kao što je slučaj i sa Moko JŽ 643).
Jedina JŽ parna lokomotiva koju bi imalo smisla raditi sa više brojeva (od više ŽTP-a) je serija 33 (i to Lb, Zg i Bg) a i to isključivo verzije iz 70-ih odnosno 80-ih.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Cena nije strasna.
Sigurno ce to biti analogni model sa prikljuckom za dekoder. :zvizdi:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jako sumnjam, da će biti takva cijena, vjerojatno je to cijena za prednarudžbu. Nešto slično sam već video. 100€ za takvu lokomotivu ja mislim no way. Možda 180-200 ali manje... Ipak je parnjaća.
 

nik

Veteran foruma
Ovo bi mogao biti dobar predložak za REE-Moko model jer se jako fino vidi bojenje lokomotive i to da ima aluminijske pločice ali crno ofarbane.

JŽ 62-007, Ljubljana IV 1974.

74y25.jpg


http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... sg-5817077

S obzirom na to da je fotografija izuzetno kvalitetna trebalo bi kontaktirati autora i pitati za maksimalnu rezoluciju pa bi vjerojatno bilo moguće točno pročitati sve natpise.
 

Izidor

Član foruma
Prema informacijama iz štanda REE u Nurnbergu, njihova minimalna naklada za taj model je 120 komada po modelu. Čekamo sada MOKO, ako bude zainteresiran, da se pojavi i model sa JŽ natpisima. Toliko modela bi se sigurno prodalo.;)
 

Izidor

Član foruma
ako bi se recimo Moko povezao sa Memobom u skupnoj prodaji, ta problem 120 komada po lokomotivi ne bi bio problem prodati:palac_gore:
 
  • Like
Reactions: Mon

crhav

Aktivan član
Ovi iz Hornby-a su tvrdih glava, naprave lokomotive sa svim tablicama, ali ne YU! Pitam se; pa gdje su te lokomotive najvise vozile? Gdje su cak napravljeni "kolni" od njih? Gdje su jos zive i u pogonu te lokomotive?
Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh