USATC S100 (JŽ 62-0xx) u H0

1borna

Veteran foruma
U pravu si, ovo je krasna i do sada neviđena slika! :aplauz:
Boja lok mi nekako vuče na zeleno...?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Možda još samo to, naravno nije JŽ 62-0xx odnosno američka, no stavio sam ovdje da ne otvaram nove teme, ali ako smeta može se i premjestiti.
 

crhav

Aktivan član
Sve je to lijepo ali ta rubrika govori o "HO - MODELIMA SA PODRUCIJA YU", prema tome trebalo bi metati slike od modella ili njihova izrada ili modeli od firmi i sl.!!

Medjutim, otvoriti novu rubriku sa pravim lokomotivama.u YU bilo bi pohvalno (odgovorni forum-a neka razmisle).

Velimir
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sve je to lijepo ali ta rubrika govori o "HO - MODELIMA SA PODRUCIJA YU", prema tome trebalo bi metati slike od modella ili njihova izrada ili modeli od firmi i sl.!!

Da.

Ali kad ja osobno negdje vidim kvalitetnu STARU sliku ja ju, bez obzira da li je u potpunosti u skladu s temom ili ne, radije objavim nego da ostane nezapažena.

Zbog svih tih spontanosti bi vjerojatno svaki sada i onda bilo smisleno djelomično restrukturirati forum, otvoriti nove teme i prenijeti dio postova, ali bi to značilo i puno posla za moderatore.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
I ako smeta raskorak između naslova i pojedinačnih tema, onda bi možda bilo još najlakše promijeniti naslov, npr. "HO modeli i prototipovi s područja ex YU" :hmmm:
 

jule

Član foruma
A na kraju sve ove slike mogu nekome poslužiti prilikom izrade modela ove lokomotive. Ja sam sasvim zadovoljan, kad se uz modele nekad pojavi i original.
Pozdrav, Jule
 

Mon

 
Osoblje foruma
INFO:

Ideja sa temama u 'H0 - Modeli s područja ex YU" je da se pretstave modeli i fotografije/skice/bilo kakav materijal 1:1 vozila po kojima su ti modeli izrađeni/prerađeni tj koji su olakšali samu izradu/preradu.


U protivnom dobijamo teme o pravoj železnici tj o pravim železničkim vozilima a ne o modelima, koje ćemo teme u neko dogledno vreme iz ovog ili onog razloga možda morati da preuređujemo.
.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja osobno se ne bavim sa preradama, a želio bi imati modele JŽ, proizvedene u velikoserijskoj kvaliteti, no takvih modela (osim par iznimki), kao što je poznato, još nije na tržištu. Da bi ikada moglo doći do velikoserijske proizvodnje, potrebno je najprije istražiti uzore na 1: 1.

Stoga ovu rubriku vidim više kao nekakvu burzu ideja o tome što bi bilo smisleno proizvoditi / preraditi u JŽ (HŽ, SŽ, ŽS ...) modele. I na ovaj način forum već neko vrijeme funkcionira, i bilo je prikupljeno već dosta kvalitetnog materiala o 1 : 1 koji može poslužiti za izradu modela. U ovom forumu se bavimo sa 1 : 1 na drugačiji način kao na drugim forumima, u pozadini je uvijek želja za modelima tih uzora.

Do sada je bio samo jedan "prigovor" na nekonsekventnost rubrike. Ako će se od sada nadalje tražiti da ostanemo samo kod tih nekoliko izrađenih JŽ (HŽ, SŽ, ŽS ...) modela, onda će ova rubrika imati vrlo malo postova. Svaki forum je naravno živa stvar koja se stalno razvija, a time nužno dolazi i do promjena, ništa nije stalno. To je moje osobno mišljenje.

Dakle nadam se da ćemo i nadalje ostati otvoreni za sve kaj bi moglo doprinjeti ka izradi JŽ (HŽ, SŽ, ŽS…) modela, a to su i objave uzora u 1 : 1.
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
INFO:

Ideja sa temama u 'H0 - Modeli s područja ex YU" je da se pretstave modeli i fotografije/skice/bilo kakav materijal 1:1 vozila po kojima su ti modeli izrađeni/prerađeni tj koji su olakšali samu izradu/preradu.


U protivnom dobijamo teme o pravoj železnici tj o pravim železničkim vozilima a ne o modelima, koje ćemo teme u neko dogledno vreme iz ovog ili onog razloga možda morati da preuređujemo.
.
Pa pretežno se ovdje bavimo onim što je na ovaj ili onaj način moguće preurediti, ili je već netko preuredio, u 'domaće' kao i onim 1:1 vozilima koja ima smisla očekivati kao gotove modele jednom a ovdje onda argumentiramo zašto su bitnija od drugih te ujedno prema reakcijama vidimo koliko ta neka ideja ima smisla a razjašnjavamo i nedoumice.
Znači ova tema je, kao što je već TV napisao, neka burza mogućnosti, ideja i prijedloga gdje i modelari (za vlastite prerade i samogradnje) i proizvođači (za komercijalne proizvode) odnosno njihovi 'savjetnici'/suradnici mogu 'uzeti' ono što im treba odnosno donijeti neke zaključke te postaviti i pitanja a nakon toga ovdje se predstave i gotovi modeli (samogradnje i industrijski).
Apsolutno nigdje drugdje u bespućima interneta nemamo sistematizirano i na jednom mjestu ovo što imamo na malimzeljeznicama u temama o domaćim modelima i sastavima vlakova a bez toga je bilo kakvo ozbiljno bavljenje našim hobijem sa domaćom tematikom nemoguće. Kako sa ovih prostora imamo relativno malo i gotovih modela i samogradnji logično je da prevagu odnosi materijal o 1:1 i možemo se samo nadati da će se to s vremenom promijeniti u korist materijala o 1:87 a upravo uz pomoć ovoga o čemu sada raspravljamo!
 
Last edited:

crhav

Aktivan član
To sto sam napisao je bio samo prijedlog. Jer smatram da pod onim naslovom, kad se otvori stranica onda trazis samo modele!

Osim toga vidio sam po drugim forumima da su vozila u mjerilu 1:1 odvojena od onih u mjerilu HO i sl...to je to......

Velimir
 

nik

Veteran foruma
To sto sam napisao je bio samo prijedlog. Jer smatram da pod onim naslovom, kad se otvori stranica onda trazis samo modele!

Osim toga vidio sam po drugim forumima da su vozila u mjerilu 1:1 odvojena od onih u mjerilu HO i sl...to je to......

Velimir
Ako odvojimo 1:1 i modele, uz koje nužno ide i nešto 1:1, onda ćemo tek imati duplirane slike i biti će nepregledno.
 

nik

Veteran foruma
JŽ 62-096, Zaječar, 1978. (?)
143871.jpg

http://www.railwayherald.co.uk/imagingcentre/view/143871/IS475905011467057978

JŽ 62-096, Zaječar, 19.10.1979.
316364.jpg

http://www.railwayherald.co.uk/imagingcentre/view/316364/IS475905011467057978
 

nik

Veteran foruma
REE najava za 2018.
MB-116 - 030 TU JZ 62-067
Machine Yougoslavie
MB-116 S - DCC Sound avec fumigene

page_110.jpg

U prospektu je greškom uz JŽ verziju sa zvukom (MB-116 S) napisan kataloški broj prethodnog modela sa zvukom (MB-105 S)
 

Mon

 
Osoblje foruma
REE najava za 2018.
MB-116 - 030 TU JZ 62-067
Machine Yougoslavie
MB-116 S - DCC Sound avec fumigene

page_110.jpg

U prospektu je greškom uz JŽ verziju sa zvukom (MB-116 S) napisan kataloški broj prethodnog modela sa zvukom (MB-105 S)
Dobra vest! :palac_gore:
Jel se zna cena?
.
 

dt-models

Novi član
Postovani modelari,

lokomotiva JZ 62 067, bice ekskluzivna, limitirana serija za DTM.
Da ne bude zabune, model ce biti dostupan iskljucivo kod DTM i kod PeGo.
Porudzbine i rezervacije su vec moguce. Realizacija modela se ocekuje krajem
2018.god.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh