Vagon restorani međunarodnih vlakova

Stanley

Poznati forumaš
Nisam primijetio da imamo ovakvu temu, a mislim da bi mogla biti zanimljiva. Ako sam promašio molim administratore da je spoje s nekom već postojećom ili po potrebi preimenuju.
Na otvaranje teme motivirao me ovaj ljepotan - A.C.M.E 49192, novitet za 2015. godinu:

azH2WuQ.jpg


Cijena je za izvaditi pištolj i nekoga upucati - 89,95 € kod modellbahnshop.lippe, a proizvođač preporuča 101,15 €. Pa od čega je izrađen taj vagon, od titana i kevlara?
U svakom slučaju vrlo lijep model.
 

nik

Veteran foruma
Stanley, taj vagon bude izašao kod LS Models, ne kod ACME.
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/LS Models/97-4-001004-78562-0-0-0-32-3-2-0-gatt-gb-h-0/produkt.html
Inaće kinezi su svake godine skuplji, ponekad i poslije godišnjeg odmora. I oni se hoće vozati u boljim automobilima, živjeti u stanovima... Žele bolji standard života, naravno.
Nije samo stvar u kinezima. Restorani se prodaju u malim količinama jer uglavnom kupac treba 1-2 od istog tipa pa su time i troškovi relativno veći. Osim toga treba i CIWL-u platiti 'harač' odnosno licencu.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Moj skromni doprinos ovoj temi, ali kroz prizmu novije epohe....:)

Budem stavio par slikica jednog ljepotana švicarca, kojega sam namjenio za kompoziciju EC vlaka Transalpin (162/163 Basel SBB - Wien Westbf):

(Roco model iz plejade SBB 'EW IV' restorana)
P1010076.JPG

P1010080.JPG

P1010079.JPG

Imao sam se prilike provozati i doručkovati u takvom restoranu, ali to sada već daleke 1990. godine, i to na potezu Zurich - Geneva.

Odmah me se tada dojmio pomalo neobičan raspored stolova:

WRm 88-94 (4).jpg

(photo vagonweb.cz)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ma koliko god se činio neobičan oblik i naizmjenični raspored, zapravo je sasvim logičan. Ako je potreban stol za dvoje ljudi, neka bude manji. To će više prostora ostati za veće stolove na kojima će blagovati više ljudi. Jedino možda konobari nisu bili presretni ovakvom organizacijom gdje pri prolasku treba ponešto ići cik-cak, a ako imate punu tacnu i još ako se vlak malo zabaci...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
U ovoj temi mjesta ima i za naš 'Mimara' restoran :yes

Pogodan je čak i za sastavljanje agencijskog vlaka 'Optima' :)

WReelmt 002-6 (3).JPG

WReelmt 002-6 (2).JPG
 

damir661

Veteran foruma
Ne znam šta se čeka sa BDŽ WRme (crveno-belim) za takodje Optimu. No, pošto smo napokon dočekali BDŽ spavaći, možda dočekamo i njega.
IMG_3948 - Copy.jpg

JŽ/ŽS Goša Y WRl i Z1 WReelmt, ne bih da spominjem :sutim
Nadam se jednog dana da ćemo dočekati njihove modele
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh