Vagoni za čišćenje tračnica/pruge

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Znaci sve moram da crtam....
Obratiti paznju na sraf za stelovanje visine, znaci moze se nastelovati da samo dodiruje sine a da ne pipne podlogu.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
i takodje dosta su po dva kom. za svaku sinu. Zatim, umesto ovih najlonskih cetkica moze da se stave i bronzane mislim da je to delotvornije od fiksnog jastuceta koje se posle par metara zaprlja ..... a da ne pricam o rotirajucim cetkama od Roco-a ... mislim da stvarno jadno izgleda u odnosu na ovaj a sa cenom nimalo ne zaostaje.
Screenshot_3.png
Roco rotaclean II.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Ne zaboravite da se ipak radi o 4 puta većem mjerilu kod kojeg je sve daleko lakše napraviti!
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Jest malo skupliji, ali ovaj barem OČISTI!!! sve kako treba , Dok je sve ostalo navedeno prije u ovoj temi: tako-tako...
Ne bih se složio! Moj Turbosauger čisti prugu vrhunski, i to prugu koja stoji na podu i koja je izložena velikoj prašini i dlakama mojih maca! Turbosauger je održavao besprijekorno čistom! Jedna Re 6/6 je ispred sebe gurala Turbosauger, a za sobom vukla 2 roco clean vagona! Perfekcija, nemam šta drugo dodat. Ovaj komadić plastike za 180€ je brutalno skup.
 

mmatja

Poznati forumaš
Ne bih se složio! Moj Turbosauger čisti prugu vrhunski, i to prugu koja stoji na podu i koja je izložena velikoj prašini i dlakama mojih maca! Turbosauger je održavao besprijekorno čistom! Jedna Re 6/6 je ispred sebe gurala Turbosauger, a za sobom vukla 2 roco clean vagona! Perfekcija, nemam šta drugo dodat. Ovaj komadić plastike za 180€ je brutalno skup.
Ako je to za tebe "brutalno" skupo, kako je onda skupo to tvoje "čudo" ako je samo taj Turbusauger...
479,00 franaka (oko 450 eura)
+ 2 Roco clean vagona...??? :harakiri:fp:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Ako je to za tebe "brutalno" skupo, kako je onda skupo to tvoje "čudo" ako je samo taj Turbusauger... + 2 Roco clean vagona...??? :harakiri:fp:
Znao sam da ćeš to pitati. Da, za običan plastični vagon koji je opremljen elektromotorićem i spužvom za ribanje mi je brutalno puno dati 180€. Turbosauger je ručna izrada, patentiran, radi se isključivo po narudžbi, kompletno od masivnog mesinga izrađen, opremljen extra jakom turbinom i težak preko 500gr!
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Osim toga, ovaj vagon koji si predstavio možda dobro polira šine, ali mislim da ima puno veću manu (kontraindikaciju) rasipanja i raspršivanja prašine i bilo kakvog rasutog materijala okolo...
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
LUX Article number 9631
Gleisstaubsaugerwagen + Schienen- und Oberleitungsschleifwagen (Track cleaning cars)

263358_b.jpg



2er Packung (Art.-Nr. 8831 + 9131 als Set)

Gleisstaubsaugerwagen + Schienen- und Oberleitungsschleifwagen mit Steuerelektronik

Mit SSF-09 Steuerelektronik (Automatische Start- / Stopp- Funktion) und Faulhaber-Motor.
Analog und digital einsetzbar.

Manufacturer: LUX
Art.-No. 9631
EAN: 2000000263358
Gauge H0 1:87
Power system DC
Coupler: Schacht NEM 362 mit KK-Kinematik
Length over buffer: 185 mm
Digital-Decoder: DCC
Manufacturer price: 375,00 €
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Uz dosta truda i malo novaca to bi se dalo napraviti i u samogradnji.
Žrtvuje se jedan vagon sa kvalitetnim donjim dijelom ili se napravi donji dio od debljeg mesing lima i stave kvalitetna postolja.
Postoje razni auto usisivači sa dovoljno malim a jakim motorom, a imade i kućnih baterijskih od kojih se može upotrijebiti motor.
Usis i ispuh i nije tako teško napraviti, zahtijevniji mogu dodati i dekoder (samo treba paziti na snagu).
Ukupno bi se dakle to moglo napraviti za 1/10 cijene ovog kvalitetnog!
Tako je Borna!
Evo usao sam u izradu vagon usisivaca.kao sto sam obecao;)

Vise iz cistog gusta negoli neke preke potrebe;)

Hajde pusticu ga da malo u tunelima odradi posao ali moje makete su suplje i na tockovima te svuda mogu da pridjem i pravim usisivacem.
Ali hajde kad mi se zuri i mrzi da pomeram maketu bice i ovo dobra stvar i koristicu je obilato.

Pre par dana mi je stigla turbina za moj usisivac koga iz miloste zovem "TURBO PESTAN" zbog cevi koje sam koristio a njihov proizvodjac je PESTAN :hihihi:

Elektriku sam vec imao samo je motor falio.No bice sve cene izrazene po komponentama pa ako je neko voljan da napravi,moze se posluziti mojim iskustvima.

Ovo je baza od koje krecem u izradu
Levo je brushless kontroler u sredini je kontrola gasa iliti servo tester i motor brushless impeler

Ovi motorici se koriste za male RC avione i imaju zavidan potisni potencijal
Posto se bavim i RC avionima, dobro sam upoznat sa ovim motorima i mogu da kazem da ne postoje jaci motori od brushless.

P1470481.JPG

Isekao sam PESTAN cevke na duzine koje su potrebne.Odredio neke pocetne postavke
P1470492.JPG



Inace sve se super uklapa u ove PESTAN dimenzije:hihihi:

P1470503.JPG



Cak sam nasao i sito u istoj radnji koje ce biti pre turbine i sluziti kao stitnik da neki sraf ne uleti i razbuca elisu.
I on se skoro pa u milimetar uklapa.Pre njega ide kesa za otpad koja ce biti smestena u ovom delu


P1470512.JPG

Za ovaj moj turbo pestan cu koristiti LiPo bateriju a moze se i napraviti da struja ide direktno sa šina.

Ja cu ipak bateriju da koristim jer vec imam dve koje koristim za jedan RC avion a i baterije su bolja solucija.

Onaj ko se ne razume u ove skalamerije ce pomisliti da je baterija losa ideja,no mi experi sa iskustvom znamo da je baterija mnogo mocnija stvar.Pogotovo jer su u pitanju LiPo baterije sa jakim pikom.Litium -ion su mala deca za ove LiPo

Na mom Elektricnom bajsu sam zamenio Litium-ion na LiPo i bajs je postao zver na drumu hehehe.Prestizem i skutere..pogotovo kineze hehehe

Dok bi za napajanje sa sina morao da imam dodatnu sklopku jer napon koji ide na kontroler i na motor je od 7,4v ili 2 S battery do max 11.1v i 3S battery.

Onda ispravjac sa grecom bi trebao da bi ovo sa sina moglo da se napaja. Tu bi trebali i da dodju i dodatni kondenzatori za odrzavanje konstantnog napona i jos kojekakvi problemi sa kontaktima.

Zato baterije i vozi Misko:gladan
Stabilan napon je blagotvoran za ove sklopke.

Ove baterije su izmedju 5 i 7 dolara a LiPo punjac imate i za 5 dolara.Ja imam par komada jedan je profi sa kojim punim baterije na mom elekro biciklu koji ima 48v a drugi je mobilan i kupljen je na hobykingu za 12 dolara.Ima i balanser sto je pozeljno jer ce baterija trajati dugo godina.



Samo punjenje baterije traje izmedju 10 i 20 minuta a moze da radi oko 5 minuta na najvecem opterecenju.
To je i vise nego dovoljno da se vise puta predje moja maketica.
Moj Yak 55 leti i do 10 minuta sa ovom baterijom

P1470521.JPG

-Isprobao sam malo i nisam zadovoljan.Mnogo je jako i plasim se da se vagon PESTAN ne otrgne i tako dogura do nadzvucnih brzina:hihihi:
 
Last edited:

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za podvozje cu koristiti ovu celicnu spojnicu koja je taman da sve stane na nju. Duzina celoga vagona cistaca ce biti 25cm sto je ok
Na nju sam postavio vec osovine sa tri reda tockica od mehana. Ide to fino i ne treba bolje.Vec isprobao:palac_gore:

P1470541.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ofarbao sam celicno postolje i zastitio od Cinkove kuge :cool_2:

P1470551.JPG

P1470558.JPG

Baterija i kontroler ce biti ispod podvozja.Lepo se sve to uklapa.

Kontrola gasa,prekidac i diplay sa kontrolom napona ce biti sa gornje strane.

P1470562.JPG

P1470565.JPG

Sinoc sam testirao turbinu u vazdusnom tunelu:hihihi:
Malo se otrgla kontroli :glup

Bice to Turbo usisivac:cool1:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh