Vagoni za prijevoz automobila

thomcro

Aktivan član
Vidim da se nitko nije sjetio riječkog DDm-a koji je godinama stajao tamo negdje na 10-om - 11-om kolosjeku ...

nZqCQUe.jpg


Uf6RIxI.jpg


Negdje na ext. hardu mora biti još fotografija (ponajviše detalja) tog vagona koji je samo nestao negdje u kasnu jesen 2011. kad su došla braća sa brenerima i jednostavno ga srezali. Vagon je imao (djelomične) HŽ oznake ali vidjeli su se i tragovi/ostaci JŽ oznaka.

Nevezano za ovo, ja sam taj vagon napravio negdje u prvoj polovici '90-tih i mislio sam da je fotografiran ali nije pa ću ga sad koji dan izvuć na svijetlo dana i pokazati.
 

thomcro

Aktivan član
Ma ustvari meni je bio zanimljiv taj srednji dio jer sam htio vidjeti kako funkcionira ta srednja osovina da se ne frče u pokretu. Znači mora biti nešto što ju usmjerava da stalno bude u pravcu. I to sam riješio sa samo jednom običnom tankom bakrenom žicom koja je zaljepljena na nosač osovine i ima držače na polovicama da vagon normalno radi i stalno bude u pravcu.

Zanimljivo bi bilo to moje usporediti sa tvorničkim modelom da se vidi koliko ima razlike.

Što se tiče platforme za ukrcaj, ja to nisam nigdje vidio da je rađeno što ne znači da možda u nekom zakutku interneta ne postoji nekakva samogradnja.
 

thomcro

Aktivan član
I za kraj ono najvažnije, moj Laaeks
ff8N3B8.jpg


YyguGf0.jpg


inače nemam običaj pokazivati neka svoja rješenja ali napraviti ću iznimku (nije to nekak tajna ni kvantna fizika ali ja volim to ostavit samo za sebe), srednja osovina
YyguGf0.jpg


Vjerujte mi, bez obzira što je ovo vrlo tanka žičica ona jako dobro radi svoju funkciju i srednju osovinu drži taman baš tamo kamo treba i biti ... u sredini vagona bez obzira na zakrivljenost
 

thomcro

Aktivan član
Možda još samo par riječi o ovim vagonima, oni, što je i vidljivo, nisu savršeni modeli jer kad sam ih radio imao sam taman toliko znanja da ih tako napravim. Da ih sad idem raditi sigurno da bi drugačije izgledali, drugačije bi ih radio i imali bi sigurno više detalja.

Vagoni nemaju nikakvih oznaka jer mi to nije bilo bitno već mi je bila bitnija mehanika i pokret od natpisa. Morao bi malo pregledat svoje papire ali koliko se sjećam nema nikakvih nacrta već je sve rađeno iz slika i iz glave (jel' to šta čudno kad se radi o meni!?). Ovo što je napravljeno naravno nije za prodaju ni za poklanjanje.

Kolodvorska zgrada i skladište su pokušaj replike kolodvora Kilovče
2748366233.gif
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vidim da se nitko nije sjetio riječkog DDm-a koji je godinama stajao tamo negdje na 10-om - 11-om kolosjeku ...
Uf6RIxI.jpg
Ovakvi Laeeks odn. Laekkqs vagoni su još prošle godine čekali na sudbinu na stanici Ljubljana-Vižmarje. Tjekom decembra 2017-februara 2018 sve su odvezli nekamo, vjerojatno na kasaciju jer ih SŽ več godinama više nije upotrebljavala. Srećom sam napravio nekoliko fotografija tih vagona i želja mi je napraviti koji vagon u H0. Razmišljao sam o vagonu baziranom na Dueggi Editrice FS Pay:
http://www.duegieditricestore.it/kit-ttm/1591-ttmkit-11.html
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh