Vagoni za prijevoz kontejnera

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Na prostoriji ex Jugoslavije ima dosta zanimljivih vagona za prijevoz kontejnera, recimo Sgs, Sgns, Kgs i slično. Barem u Sloveniji se vide i noviji vagoni kao je tip Sggrss 80', vagon sastavljen iz dva dijela i na 3 postolja tip Y25. U Sloveniji vide se vagone različitih uprava a jedan recimo "slovenski" je vagon od kompanije Adria Kombi. Prije nekoliko godina ACME je izdao vagon u svjetlo sivom bojanju, u ove dane dolazi vagon u tamno sivoj šemi bojanja. Evo jednog takvog u originalu, kojeg sam snimio 15. augusta 2019 u Ljubljani, na željeznički stanici i ACME H0 model, broj 40361. Negdje sam več napisao, da cijene se polako diže i tako je i sada. Cijena je otprilike 95 EUR toliko su mi napisali u mejlu.

20190815_1440_resize.jpg

ACME 40361.PNG
 

Tanka vatra

Član foruma
Poseban manevarski sastav formiran radi snimanja za grupu inostranih fanova u stanici
Lukavac,dana 18.10.2017.god.Lokomotiva 33-504 Rudnika KREKA,vagoni sa kontejjnerima
različitih serija i pripadnosti za Fabriku Sode u Lukavcu.
Motiv za maketu ili dioramu,epoha po Vašem izboru.

DSC_0619_p1_resize.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Oduvijek su vozili Rgsovi za Brčko.
No što se tiče plato vagona, i oni ostaju bez posla kao i mnoge druge serije.
Četiri Kgsa koji su godinama stajali na Ranžirnom kolodvoru u Vinkovcima su izrezani prije nekih osam mjeseci a neki prodani Pimk Railu.

21 78 BG-PIMK 3329 127 - 1 i 148 - 7 Kgs-z
Pimk Kgs.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh