Vitrine, police i ostala mjesta za držanje modela

Thommo

 
Osoblje foruma
ok-5

Gdje vi držite svoje modele?

Ja sam smislio jednu jeftinu tro-policu. >:D: Pričvrstio sam je blizu makete, pa će dio kolekcije uvijek biti izložen pogledu.

2008-09-26_polica3.jpg


2008-09-29_polica1.jpg


2008-09-29_polica2.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Mjesto za držanje modela

Lijepo Thommo ali šta češ sa prašinom? Ja imam u planu nabavku 2 vitrine iz Njemačke koje na eBayu prodaju za 70 EUR po kom plus poštanski troškovi. A zasad imam vozni park više manje po kutijama...
 
A

Anonymous

Guest
Re: Mjesto za držanje modela

Prašina je glavni neprijatelj. Jučer sam brisao zvučnik i taman ga je sunce obasjavalo. Toga vraga uopće ne možeš pobrisati! Pobrišeš i makneš se na pet minuta i evo ti opet prašine. Ako ti prašina ne smeta na modelima, svaka polica je dobra, u suprotnom ne-ne
 
A

ARKUS

Guest
Re: Mjesto za držanje modela

Hi :)
Fora ove vitrine.Zanima me kako staklo funkcionira, konkretno, kod tvoje vitrine Gorchi?
Ove veće imaju dva stakla,klizno,jedan iza drugog. Neznam koliko je zgodno baratati sa takvim staklom.. :hmmm
Ako netko ima iskustva,dajte savjete :prof: jer bi i ja nešto slično nabavljao >:)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Mjesto za držanje modela

Ne brine me prašina, srećom je nema puno, jer je zgrada nova.

Osim toga, imam ormarić sa staklenim vratima, gdje mi stalno stoje modeli, a na ovu policu ću koristiti za povremeno izlaganje. :D

Fora je kad model izgubi onaj sjaj novoga, nekako izgleda prirodnije.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Mjesto za držanje modela

ARKUS kaže:
Hi :)
Fora ove vitrine.Zanima me kako staklo funkcionira, konkretno, kod tvoje vitrine Gorchi?
Ove veće imaju dva stakla,klizno,jedan iza drugog. Neznam koliko je zgodno baratati sa takvim staklom.. :hmmm
Ako netko ima iskustva,dajte savjete :prof: jer bi i ja nešto slično nabavljao >:)
Evo Arkus, Aufle ima ove vitrine od Vitrinen Schmidt, najbolje da njega pitaš oko stakla odnosno plexija...
 

mladen

Član foruma
police za modele

Pozdrav .Da li neko ima predlog kako da napravim police ili bilo kakav "magacin" za moje modele?
Moze i kao police za zid ili bilo kakav oblik samo da se ocuvaju modeli od prasine.
HVALA
 

NClight

Hybernated
Re: police za modele

Drvena polica sa staklenim vratima (kliznim ili normalnim) dubine 10-20cm (ovisi koliko želiš staviti modela jedne iza drugih i u kojem mjerilu)
Npr. od drveta, debljina okvira tj. nosiva konstrukcija cca 20-22mm, police 18-22mm, može i od iverala - iverice od koje se izrađuju kuhinjski elementi i ostali namještaj.
Leđa police nisu obavezna ali bi ih bilo dobro staviti da dodatno učvrste policu.
Cijelu policu možeš učvrstiti na zid pomoću metalnih kutnika u unutarnjim uglovima (4kutnika - dva gore - dva dole ili na sredini)

I to je to... kao obična polica za sitnice ili knjige.
Nastoj da širina nije prevelika, a ako ideš na širinu od metra ili više dobro je staviti ukrućenje po sredini za police da se ne saviju.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: police za modele

A evo kako izgleda vizuelizacija NClight-ovog texta :)
2d90_3.jpg 3997_3.jpg 41cc_3.jpg
 

mladen

Član foruma
Re: police za modele

hvala puno za pomoc,mislim da ce mi ovi predlozi pomoci.
Moram svakako napraviti "garazu" da sacuvam to malo voznog parka sto imam
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam uzeo jednu vitrinu Billy iz IKEA, prerezao sam je po duzini i s time smanjio dubinu na 7,5cm.
otseko sam joj i donji deo koji je sluzio umesto nogu i namontirao staklena vrata sa aluminiumskim ramom.
Billy.jpg
Vitrina01.jpg
Dobra je za zastitu od prasine i dodira znatizeljnih,
ali je lose sto sam postavio staklena vrata koja su teska pa su iskrivili vitrinu - ne preporucujem staklo za visecu vitrinu.
Najverovatnije cu ga zameniti pleksiglasom.
 

asalat

Član foruma
Evo dve moje, sada već nedovoljne, police. Preko polica je staklo koje odlično štiti od prašine.

f100_4013---res.jpg IMG_7721-res.jpg
Obe su naprvljene "na isti kalup" sa vremenskom razlikom od godinu - dve. Na žalost nemam više podesnih zidova za ovakav tip polica, pa će sledeći model police - vitrine biti nešto nalik onoj koju je predstavio mon. U Srbiji takav tip polica proizvodi "Forma Ideale".
 

SHUCA

Poznati forumaš
Šper 0,5 cm položen na ugaoni drveni profil 1,5x1,5 cm. Za HO savetujem min. 2x2cm,ipak je teže :crvenilo:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
denis kaže:
,zanimaju me samo modeli čemu svjedoči moja kolekcija od 50 loksi 230 vagona 150 kamiona i 40 modela vozila i smatram da ovi forumi se trebaju baviti samo time a ne politikom.Pošto sam do sada bio samo član u sjeni sada ču se aktivnije bavit forumom samo da još skužim kak se radi sa kompjuterom.Pozdrav svim članovima.

denis ti si kralj :naklon:
Veliki pozdrav i samo otvaraj teme i daj slike.. heheh čim se server rasteret :D
ja sam u isčekivanju podjednako slika i loksa i cestovnjaka... uf to mora biti prava kolekcija :palac_gore:
 

denis

Novi član
Je velika je i nikad mi nije dosta jednostavno uživam u tome kuča mi je jedna velika vitrina. Upravo smo završili novu vitrinu sa 18 katova dužina police je 2,20 metara,jer mi stiže novih 50 vagona i 10 lokomotiva.Zamolit ču kolegu Nika da to dođe poslikat i pusti u širu javnost.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh