Vojna vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
djzlaja kaže:
Mislim da ovaj Siku neodgovara dimenzijama pravog oklopnjaka Fucks u 1:87??
Gledao sam ga u Mulleru u Osjeku prošli vikend... meni je simpa dao bi se doraditi al nisam smetnuše me i zaboravi ga kupiti.. cijena nekih 14,00 kuna ako se nevaram al čini mi se da je manji od rocovih modela..
Kolega hyperion ajd molim te stavi dimenzije?????

Ispravka;
dokopao sam se ovog siku oklopnjaka.. ima gotovo identičnu i širinu i dužinu kao Rocov oklopnjak.. točkove također.. jedino je Rocov možda neznatno viši nego Siku ali stvarno mrvicu gotovo neprimjetno..
Probati ću ga preraditi u oklopnjak specijalne policije MUP-a ZHŽ koji nažalost često djeluje u mojim krajevima za vrijeme svih mogućih utakmica.. pa čak i kad na TV igra Brazil :(
 

Herceg

Član foruma
djzlaja kaže:
djzlaja kaže:
Mislim da ovaj Siku neodgovara dimenzijama pravog oklopnjaka Fucks u 1:87??
Gledao sam ga u Mulleru u Osjeku prošli vikend... meni je simpa dao bi se doraditi al nisam smetnuše me i zaboravi ga kupiti.. cijena nekih 14,00 kuna ako se nevaram al čini mi se da je manji od rocovih modela..
Kolega hyperion ajd molim te stavi dimenzije?????

Ispravka;
dokopao sam se ovog siku oklopnjaka.. ima gotovo identičnu i širinu i dužinu kao Rocov oklopnjak.. točkove također.. jedino je Rocov možda neznatno viši nego Siku ali stvarno mrvicu gotovo neprimjetno..
Probati ću ga preraditi u oklopnjak specijalne policije MUP-a ZHŽ koji nažalost često djeluje u mojim krajevima za vrijeme svih mogućih utakmica.. pa čak i kad na TV igra Brazil :(
jel to ono čudnovato vozilo u bjelo crnoj boji tj policijskoj i ima naprijed kao neku ogradu s bodljama >:) sliko sam ga u grudama ispred policije samo moram pronać slike :o
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
E da baš to čudnovato vozilo :palac_gore:
M akako je Siku siromašan detaljima onako ogoljen spram rocovim, posjetio me na taj oklopnjak iako koliko se sjećam osim toga nemaju ništa zajedničko..
Mislio sam ga samo obojit u bijelo i lupiti natpise POLICIJA a neću crnu traku povlačiti..
Ajd mi pošalji slike na mail da nezamaramo forum time.. bio bi ti jakkkkkkkoooo zahvalan....
ja ga nisam odavno vidio pa zato
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Usporedba;
ROCO Minitanks, MARKLIN 4MFor i Siku

Napomena Marklinu nisu ugrađeni retrovizori antene i rotacija koja dođe u pakovanju (radi ponovnog pakiranja u kutiju), pa je mnogo detaljniji nego na slici..
 

Attachments

  • slike ho 012.jpg
    slike ho 012.jpg
    244.8 KB · Pregleda: 108
  • slike ho 009.jpg
    slike ho 009.jpg
    258.1 KB · Pregleda: 110
  • slike ho FUKS 2.JPG
    slike ho FUKS 2.JPG
    116.3 KB · Pregleda: 110
  • slike ho FUKS 1.JPG
    slike ho FUKS 1.JPG
    115.3 KB · Pregleda: 110

niko

Član foruma
Supporter (2016)
pozz

evo par fotki novog roco minitanks-a set 803 ( u paketu dva vagona sa dva fuchsa )

sf2051530.jpg


pa310004.jpg


pa310005.jpg


pa310006v.jpg


pa310007x.jpg


treba jos postavit djelove/detalje po vozilu

meni je roco puno drazi i bolji sto se tice vojnih vozila detlja i izgleda, u plastici ipak bolje izgledaju detalji nego u metalu 4mfor

siku je dobar zbog cjene, malo ih dotjerat/pofarbat i natrpat vagone-kompoziciju 10-20 kom.

;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:palac_gore: :palac_gore: Ove ja ja jurim odkad sam registriran na E-bay klopa

znali su i po 30 do 35,00 EUR završavati.. samo uvjek mi fali onih 0,50 EUR tj. očito nikad nisam išao dovoljno visoko s cijenom..
Niko slike su ti ekstra drago mi je da si ih stavio.. ima još jedna svar za dodati za ove Rocove minitankso a time i za ove Fuks oklopnjake (a to se vidi i na slikama) toliko su detaljni da se u većine, naravno ako se ispravno ugrade i čuvaju ovi poklopci za prozore i poklopci na ulazu mogu otvarati/zatvarati. podizati/spuštati što ih čini dodatno još realnijim i van konkurencije..iamam i ja 4 polovna ova maskirna ja ih kupio u kombinaciji s marklinovim vagonom samo mi ih bilo lijeno skidati za slikanje kad sam ih poredio s Marklinom i Sikuom.. :crvenilo:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Trenutna moja preokupacija Pinzgauer!!!!
Tri sam ova kupio a ovoga trenuto jurim :)
 

Attachments

  • 463.jpg
    463.jpg
    144.7 KB · Pregleda: 95

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
vule kaže:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150687092659
ja sam ga isto snimil,posle kak je Gagy spomenul 150-etku,ali ti ga prepuštam

Ja ih odavno pratim, iskreno davno kad sam se uključio na forumu vidio jednu sliku gdje na jednoj maketi u vojnoj koloni odavno te tražim i nabas na e-bayu na ovo što sam davno i vidio al nisam znao da s vagonom idu..
http://www.ebay.de/itm/180740689098?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

ali kad sam blesav 6 dana ga pratio i zakasnem na kraj aukcije sad u nedjelju.. dva komada ovog artikla kod istog prodavača jedan za 18 EUR drugi za 15 EUR..mojoj tuzi nije bilo kraja..
Ima sad kupiti 2 komada
http://www.ebay.de/itm/Roco-66682-R...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item2c5fbb0b0b
al to mi je sad previše sada novaca..
iza toga si ti stavio sliku i gagi ih spomenu... i eto ga...pa sam za utjehu kupio 3 komada koja pratim već 3 mjeseca.. ali samo Pinzgaueri ovi veći bez vagona ali krem bijela boja..ali bojanje ih čeka...
Tako da nije problem ako si baš zainteresiran javi se na pp da ja odustajem ipak sam tri kupio.. :) a poštarina izgleda ide samo za EU nisam slao upit za ovamo...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uf ovo je stvarno moćan set.. dođe doslovno sve što je na slici osim ove ograde u donjem ljevom kutu..
Ja sam jedan kupio i sastavio (skoro sastavio jer finiš čeka maketu :D ) prije dvije godine.. čudo je :palac_gore:
Evo par slika od mene...
 

Attachments

  • kibri 004.jpg
    kibri 004.jpg
    300.6 KB · Pregleda: 42
  • kibri 003.jpg
    kibri 003.jpg
    262.6 KB · Pregleda: 42
  • kibri 002.jpg
    kibri 002.jpg
    280.1 KB · Pregleda: 42
  • kibri 001.jpg
    kibri 001.jpg
    295.3 KB · Pregleda: 42

vule

Poznati forumaš
super izgleda,mislim ga preraditi u civilnu verziju(možda) na prevagi sam zato ga i ne sastavljam :zvizdi:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A skladište bez ikakva bojanja može ići i kao civilni objekat..
Meni je ovaj kompleks taman jer imam krdo ovih vojnih cisterni..
http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=7476&mode=view
http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=7478&mode=view
nekako u glavi zamišljam negdje pružiti odvojak pruge da cisterne mogu i željeznicom dostavljati gorivo ubaciti jedan veliki tank..i negdje u blizini smjestiti vojni heliodrom :D

Nešto slično je u južnom dijelu Mostara bilo za vrijeme bivše države (baš su Gazele bile tu) a nedaleko prema Mostaru je bila Teretna stanica Mostar s tim tankovima za gorivo..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh