Vojna vozila

bnsf

Član foruma
Evo bar što se novijih modela tiče je Matchbox
 

Attachments

  • 45067.jpg
    45067.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 228

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
hyperion kaže:
Zanima me, da li su Siku tenkovi i oklopnjaci dobri za kombiniranje sa 1:87 vozilima, ili su im gabariti premaleni?

A nažalost ovaj vojni Siku tenk i oklopnjak nije niti blizu mjerilu 1:87.. skoro s 100% točnošću se za njih može ustvrditi da su prave igračke (kažem jer osim što su manji, nažalos i po detaljima su u tom rangu igračaka).. :(



bnsf koji ti je ovo tenk??? jel paše mjerilu čini se jako realan barem na slici..imaš li sliku kutije???
 

bnsf

Član foruma
Tenk je Matchbox M1A1 Abrams 1/87 nažalost nije moj i nemam kutiju,danas ću ti srediti poveznicu gdje je kupljen.
 

hyperion

Veteran foruma
bnsf, jesi siguran da je taj tenk u H0? Naime ovdje piše, da je 1:113. Upravo zbog toga sam i postavio pitanje u vezi Siku tenka. Ako je taj Abrams u mjerilu 1:113, što je ona Siku, kad je još manji. Imam 2 takva Matchbox Abrams tenka i zbunilo me.
 

bnsf

Član foruma
Taj tenk je u mjerilu 1:87 malo teže ga je dobiti jer je bila mala serija a u USA košta svega 15$.Prijatelj je imao sreću i dobio 10kom.po 5$kom. pa još čekam da mi postavi link trgovine gdje je kupljen :palac_gore:
 

bnsf

Član foruma
Evo jedna zanimljivost napisao sam prošli post i u to vrijeme prolaze naše slavne patrije bilo jih je devet slike nisu najbolje jer je sve slikano na brzinu. LOL
 

Attachments

  • IMG_0009.JPG
    IMG_0009.JPG
    148.4 KB · Pregleda: 200
  • IMG_0010.JPG
    IMG_0010.JPG
    180.1 KB · Pregleda: 199
  • IMG_0012.JPG
    IMG_0012.JPG
    169.5 KB · Pregleda: 197

Bero01

Veteran foruma
bnsf, provjeri MFOR od Marklina, te Herpu i Rocominitanks...
Siku (po meni) nije baš nešto, a Matchbox tenkovi su u M 1/76, kao i Fujimi;
pa ti ih zato ne preporučam. Jednostavno nisu u mjerilu.
Zanimljive proizvode na tom području ima češka tvrtka Hauler,
koja radi egzotične stvarčice iz Epohe II:

http://www.hauler.cz/
 

hyperion

Veteran foruma
djzlaja kaže:
A nažalost ovaj vojni Siku tenk i oklopnjak nije niti blizu mjerilu 1:87.
Oklopnjaci mogu proći. Imam Viking policijski oklopnjak 1:87, koji ima kotače iste veličine, kao i gabariti (visina i širina). Malo je krači od vojnog oklopnjaka i ima 4 kotača.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A neznam ja sam ih samo u prodavnici malo pogledao...nisam ih mjerio
meni su izgledali tako :??: .. a ništa onda malo truda i dorade i možda bi moglo ispasti nešto od tog oklopnjaka :hmmm
Treba odmah skinuti onaj mitraljez u svakom slučaju (to je bar moj dojam) a nadograditi po mogućnosti nešto od Rocove dodatne minitanks opreme..

P.S. a možeš li nam napisati mjere (promjer točka, visina, dužina i td.) ja imam i Marklinov 4MFor i Rocov oklopnjak pa da premjerim točno da usput vidimo i mjere tog Wiinga jer i ja sam 2 puta bidao za taj wiking (možda je bio isti ;) ) pa me zanima LOL
 

Coppaz

Član foruma
hyperion kaže:
bnsf, jesi siguran da je taj tenk u H0? Naime ovdje piše, da je 1:113. Upravo zbog toga sam i postavio pitanje u vezi Siku tenka. Ako je taj Abrams u mjerilu 1:113, što je ona Siku, kad je još manji. Imam 2 takva Matchbox Abrams tenka i zbunilo me.
bnsf kaže:
Tenk je Matchbox M1A1 Abrams 1/87 nažalost nije moj i nemam kutiju,danas ću ti srediti poveznicu gdje je kupljen.
Oprosti bnsf ali jag mislim da hyperion ipak je u pravo. Taj Matchbox tenk izgleda malo čudan/mali i ja ne verujem da je u 1:87.

Samo pogledajte na razliku (na primer felne) između taj vagon i onaj Matchbox tenk i ovih dve vagone s oklopno vozila od Roco Minitanks, tko je zaista pravljeni u razmeru 1:87.

  • Roco843_DRBSsys_e.jpg


    Roco Minitanks # 843 / Deutsche Reichsbahn Ssys Köln + PzKpfw 4


    Roco845_DBRlmmps_a.jpg


    Roco Minitanks # 845 / Deutsche Bundesbahn Rlmmps 651 + Bergepanzer 2
 

Coppaz

Član foruma
Matchbox su pravili dosta modele ko je su bili u blizine razmeru 1:87 ali to ipak nisu uradili namerno nego tako je to ispalo u mesto. Ponekad su čak pravili modele koje su bili bliže razmeru 1:120/TT i ovaj Abrams, ako je zaista u 1:113, je valjda onda jedan takav.

Matchbox-modele otprilike/blizu razmeru 1:87
 

hyperion

Veteran foruma
Coppaz kaže:
Oprosti bnsf ali jag mislim da hyperion ipak je u pravo. Taj Matchbox tenk izgleda malo čudan/mali i ja ne verujem da je u 1:87.

Samo pogledajte na razliku (na primer felne) između taj vagon i onaj Matchbox tenk i ovih dve vagone s oklopno vozila od Roco Minitanks, tko je zaista pravljeni u razmeru 1:87.
Pa piše na onoj stranici, da je MB tenk u mjerilu 1:113. Ali dobro, ipak bi mogao proči, jer u konačnici i nisu svi pravi tenkovi jednakih dimenzija.
 

hyperion

Veteran foruma
E sad možemo usporediti Matchbox i Siku tenk. Siku tenk sam kupio prije nekoliko dana, u mjerilu H0.

Lijevo Matchbox, desno Siku tenk

img2519b.jpg


img2521b.jpg


img2522b.jpg


img2523b.jpg


img2524b.jpg


Lijevo Siku 6x6 oklopnjak, sredina Matchbox tenk, desno Siku tenk

img2525b.jpg


img2526b.jpg


Siku tenk, Siku oklopnjak, Matchbox tenk, Siku tenk 1:87

img2527b.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
djzlaja kaže:
da usput vidimo i mjere tog Wiinga jer i ja sam 2 puta bidao za taj wiking (možda je bio isti ;) ) pa me zanima LOL
Ja sam pogriješio, nije Wiking nego je Roskopf

img2563a.jpg


img2558a.jpg


img2559a.jpg


img2560a.jpg


img2561a.jpg


img2562a.jpg


img2564a.jpg


img2565a.jpg


img2566a.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislim da ovaj Siku neodgovara dimenzijama pravog oklopnjaka Fucks u 1:87??
Gledao sam ga u Mulleru u Osjeku prošli vikend... meni je simpa dao bi se doraditi al nisam smetnuše me i zaboravi ga kupiti.. cijena nekih 14,00 kuna ako se nevaram al čini mi se da je manji od rocovih modela..
Kolega hyperion ajd molim te stavi dimenzije?????
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh