Yugo 45 - prerada ili 3D štampanje?

Mon

 
Osoblje foruma
Gledajuci Drazenove modele pala mi napamet ideja da pogledam koji bi vec postojeci model auta bio pogodan da se preradi u zastavin Yugo.
VW Golf I mi je nekako ispao najblizi pa sam se bacio na posao - "idejni" rezultat vam prikazujem ovde.
YugovsVWGolfI sl02.jpg
Golfa sam "preradio" samo sa strane; ostaje da sami zamislite kako i od cega biste uradili prednju i zadnju stranu.
Licno mislim da ne bi bilo problema da se iste naprave od stirena.
YugovsVWGolfI sl03.jpg
Fotku preradjenog Golfa namerno ostavljam grubo odradjenu da biste lakse dobili dojam sta bi ste od prilike dobili.
Naravno, posle ovih grubih poslova na red bi doslo detaljiranje i lepo finisiranje.

Jel vam se isplati ili ne, prosudite sami. ;)

Izbaciti deo izmedju lila-crta. Kolko tacno bi trebalo da se izbaci bi se trebalo utvrditi.
.
 

Davor

Veteran foruma
Mon, nisi rešio širinu. Golf 1 je širi od Yuga.

(Mada šta naš čovek sve može da natrpa u Yuga teško je i poverovati da je to mali auto)
 

Mon

 
Osoblje foruma
@ Vule
Samo napred Vule, i ne zaboravi fotke da vidimo kako ce ispasti. :palac_gore:

@ Davor
Ja sam resio stranicni pogled Davore, ned neko sad resi s' preda/s' traga.
Ustvari, i taj problem bi se mogao rijesiti secenjem i izbacivanjem male povrsine uzduz. :D

Moram da priznam da bi meni to bilo mrsko da radim (da ga secem uzduz).
Ja bih se zadovoljio sa bilokakvim izgledom koji podseca na Yugo, dok se ne pojavi neki stvarni 1:87 model ovog auta. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dok se ja ubih tražeći slobodnog vremena da bi krenuo da uradim sve ono što sam naumio sa mojim železničkim modelima, moj sin se bacio na posao sa auto-modelima.
Dosada su urađene (nacrtane) kako on kaže "faze 1 i 2" - rezultat vidite na slikama.

0. YUGO 1-2.JPG

Nadam se da će kranji rezultat a to je model u 1:87 biti zadovoljavajući! :gladan
.
 

Davor

Veteran foruma
Moja žena i dalje pati za svoji Yugom tako da bi jedna HO varijanta bila pravo veselje za nju. :D

Bravo za tvog sina i nadam se da će se zainteresovani za šinska vozila. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Moja žena i dalje pati za svoji Yugom tako da bi jedna HO varijanta bila pravo veselje za nju. :D
Onda je pozdravi da se nalazi na spisku, dobija model sa rednim brojem 002. :palac_gore:
...Bravo za tvog sina i nadam se da će se zainteresovani za šinska vozila. ;)
Za njega nema hobby-nade, šta sve nisam pokušao - badava! :hihihi:
Ja sam srećan što je od svog dede (mog ćaće) nasledio ljubav za crtanjem pa ćemo moći da s te strane izvučemo korist za naš hobby. ;)
.
 

andrej

Aktivan član
Dok se ja ubih tražeći slobodnog vremena da bi krenuo da uradim sve ono što sam naumio, moj sin se bacio na posao i pošto nije na tatu započeo je s' time što njega najviše interesuje: automobilima.
Dosada su urađene (nacrtane) kako on kaže "faze 1 i 2" - rezultat vidite na slikama.Nadam se da će kranji rezultat a to je model u 1:87 biti zadovoljavajući!.
Impresivno, :o, sve pohvale, nadam se da je u planu i priprema za 3D ispis.:slinim:

:vrag3:
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
:naklon: Andrej!
Planiramo da isprintamo par njih u H0 (najverovatnije i u N) s tim što ćemo pokušati da prve mačiće ne bacimo u vodu. :)


:postar:Jel mogu ja da se prijavim bar za jedno mace, nema smisla da zavrsi u nekoj hladnoj severnoj reci. :palci_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Naravno Dumuse.

Ja neću da požurujem sina zbog njegovih ispita i obaveza na fakultetu ali čim bude završio nacrt odmah ga šaljemo na printanje.
Saopštit ćemo rezultate a i cenu printanja kad budemo dobili prvi primerak. :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dok se ja ubih tražeći slobodnog vremena da bi krenuo da uradim sve ono što sam naumio, moj sin se bacio na posao i pošto nije na tatu započeo je s' time što njega najviše interesuje: automobilima.
Dosada su urađene (nacrtane) kako on kaže "faze 1 i 2" - rezultat vidite na slikama.

View attachment 51612

Nadam se da će kranji rezultat a to je model u 1:87 biti zadovoljavajući! :gladan
.
U kojem softwareu je napravljen model.
Odlican projekt.

Pozz

Davor
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Crtez je perfektan .. respect :)

Sad koliko ce to printer ovako detaljno moc isprintati.. hmmm
Vidit cemo..al bit ce to svakako fin modelcic..
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: Zlajo.

Sin je proučio šta sve može da uradi printer te firme gde misli da pošalje crtež na pritanje i misli da je ovo maksimum koji bi se možda mogao izvući.
Ja se ne zamaram previše sa sitnijim detaljima - važniji mi je sam oblik a detalji se mogu dobiti farbanjem, dekalima i sl.:cool:
.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
U potpunosti se slazem..
Vidim kad se zumira slika da se bas crtalo za printer i vodilo o tom racuna tako da skidam kapu u svakom slucaju..
Imam jedan printan model u ruci bas sada pa sam vise observaciju dao jer na tom modelu printer je malo odstupio od crteza a nisu bas ni sitni detalji bili..
No u svakom slucaju nestrpljivo cekam kraj i izvedbu ;)
Svaka cast .. skidam kapu ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...u svakom slucaju nestrpljivo cekam kraj i izvedbu ;) ...
Da znaš samo kako ga i ja nestrpljivo očekujem!
Sve dok sin ne završi fakultet neću da ga požurkujem. Ali kad ga završi ima da uključimo turbo! :palac_gore:
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh