Yugo 45 u 1:87 - narudžbina

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Mon ,
a kako naručiti stakla. Na shapeways-u ima samo kompl. Yugo i samo točkovi !
A onaj link što si ga postavio, ne daje rezultate.
YUGO 45.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mon ,
a kako naručiti stakla. Na shapeways-u ima samo kompl. Yugo i samo točkovi !
Shapeways ne radi stakla za Yugo.
I.materialise su puno povećali cenu za svoje transparentne proizvode tako da sam njih isključio iz igre; ne znam jel se nekome uopšte isplati da kod njih naručuje stakla.
Kod sculpteo.com su cene stakla za sada povoljne, do kada će takve ostati je pitanje.

A onaj link što si ga postavio, ne daje rezultate.
Hvala za info Dumuse, popravio sam linkove u prvom postu ove teme tako da sada linkovi rade.
:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
... I još jedno pitanje oko Yuga. Yugo V3 (wheels and tyres) - na slici je cijeli Yugo bez kotača a u natpisu samo kotači (felge i gume?)? Šta se zapravo dobije?
Točkovi Yuga su zbog načina printanja smešteni unutar kabine modela.
Vide se kada se otvori 3D nacrt i okrene se tako da se vidi unutrašnja/spoljašna strana modela.

Evo male instrukcije:
Kad otvorite SW stranu gde se Yugo modeli nude, odaberete kojeg hoćete (sa ili bez guma) pa kad se strana sa željenim modelom otvori, kliknite na 3D simbol (strelica) u ćošku digitalnog prikaza modela.
yugo sw 1.JPG

... otvoriće vam se nacrt na kojem bi trebalo pisati da ga možete okretati kursorom.
yugo sw 2.JPG

... pogled odozdo vam pokazuje unutrašnje strane, a pogled odozgo spoljašne strane točkova.
yugo sw 3.JPG
Eto... :cool:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, ipak je čudan naslov. Ja to pročitam kao Yugo verzije 3, nabava kotača i Yugo verzije 3 nabava kotača i gume. I kad gledam još sliku, onda sam posve zbrinut. Ako je moguče promjeni naslov na Yugo V3 with rims and tyres i Yugo V3 with rims. Ne znam kaj točno dodje pod wheels, jesu to samo felge ili cijeli kotači u jednom kosu ili nešto treče.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dečki, evo ponavljam linkove za YUGO-a.
Linkove sam proverio i rade kako treba; vi koji ste mi se javili da vam ne funkcioniraju,
proverite seting na vašim aparatima i uključite kolačiće jer može biti da vam se zbog toga strane neće otvoriti.

1- šasija, karoserija, felge bez guma (za dodatno montiranje guma od na pr. Golfa ili sli.):

2- šasija, karoserija, kompletni točkovi (felge i gume):

3- stakla:
 

željko halambek

Veteran foruma
Model izgleda odlično. Čestitam.

Jedino bi dao sugestiju da se umjesto poklopca za gorivo stavi samo čep što je bilo tipično za Jugiće 80tih pa i za Yugo Amerika. Mislim da je takav poklopac za gorivo pojavio od 1990. godine.

Mogla bi se napraviti i verzija sa jednostrukim stražnjim svijetlima kao još jedna verzija a to bi bila ona ranija.
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Model izgleda odlično. Čestitam.

Jedino bi dao sugestiju da se umjesto poklopca za gorivo stavi samo čep što je bilo tipično za Jugiće 80tih pa i za Yugo Amerika. Mislim da je takav poklopac za gorivo pojavio od 1991. godine.

Mogla bi se napraviti i verzija sa jednostrukim stražnjim svijetlima kao još jedna verzija a to bi bila ona ranija.
Odlične na sugestije Željko!
Ne bi nam uopšte škodilo da imamo i raniju verziju.
:palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh