Zabok-Celje, Kumrovec-Celje

nik

Veteran foruma
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 30,3571429

Celje – Grobelno – Stranje – Imeno – (Kumrovec)
2005_00_10_780.jpg

Die Triebwagenreihe 712/714 kam auf dieser Strecke bis Celje. Die Aufnahme zeigt einen Triebwagen noch in JZ-Beschriftung am 18.8.1992 in Celje, als es die HZ bereits gab.

Celje – Grobelno – Stranje – Rogatec – Sveti Rok ob Sotli – (Djurmanec – Krapina – Zabok)
2005_00_10_779.jpg

Solche Triebwagen der Reihe 712/714 (heute HZ 7121) verkehrten früher von Zabok nach Celje. Die Aufnahme entstand am 7.12.1992 in Celje.

Pretpostavljam da ovo nije OT jer i motornjak čini "sastav vlaka"...
 

Stanley

Poznati forumaš
Dvije slike za one koji vole malo dublje u prošlost. Snimio sam ih osobno u proljeće 1968. godine.
Putnički vlak Celje - Klanjec - Celje na izlazu iz kumrovečke kotline, u vožnji od kolodvora Kumrovec prema stajalištu Zelenjak. Vagoni su Baat, a lokomotiva JŽ 53 (Sekcija za vleko Celje):


Isti putnički vlak sprema se za povratak u Celje, kolodvor Klanjec. Snimljeno s nekadašnje planinarske staze za Cesargrad (odavno je nema, progutao je kamenolom):
 

Attachments

  • kumrovec8.jpg
    kumrovec8.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 184
  • kumrovec9.jpg
    kumrovec9.jpg
    45 KB · Pregleda: 183

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ne odgovaram na prethodni post, ali sa sjetom se sjećam kad sam s mamom putovao iz Svetog Križa Začretja do Celja sa slovenskom Crvenkapicom, oće reć Fiat serije 813. I tako nekoliko puta. Mama je radila u dućanu gdje su između ostalog držali i tekstil, pa je znala otići u Tkaninu Celje odabrati i naručiti robu....
 

nik

Veteran foruma
Stanley kaže:
nik kaže:
A koji je sastav? 3 Baat vagona sa lokomotivom 53? Bez službenog ili?
Točno tako: 53 + 3 Baat. Bez službenog.

Onda si trebaš kupiti Roco/Liliput "53" (i staviti JŽ oznake) kao i KlubBaat set 3 slovenska JŽ batića (sastavljeni, pofarbani i sa tampon-natpisima)... :D
 

Stanley

Poznati forumaš
nik kaže:
kao i KlubBaat set 3 slovenska JŽ batića (sastavljeni, pofarbani i sa tampon-natpisima)
Da, samo što tada ovi vagoni nisu nosili oznaku Baat već sasvim drugu (Bggnst ili tako nekako, čak ni moje pamćenje ne registrira svako slovo). A ovdje se, koliko pratim forum, inzistira na takvim detaljima.
Prema tome: ideja dobra, realizacija teško. ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Stanley ako si dozvoliš grešku pa skupljaš Baatiće i JŽ 53 skupa, onda bi voz mogao proći. Ali da bi izradili Bggkinsst vagone (li nešto takvo :D - ni ja ne znam oznake na pamet) bude teško jer barem ja nisam još zaslijedio upotrebljive fotke vagona. Najbliže ka tome je slovenski film "Ko zorijo jagode" kad se otac carinik sa svom sinom i njegovom boljom polovino prošeta pokraj takvog vagona u Ljubljani. Nešto se vidi ali ne sve. Barem vidi se datum revizije vagona iz 1976 :) Inaće se slažem, kod parnjača bi morali ići vagoni sa revizijama do 1976, možda i još koju godinu kasnije zavisi od republike SFRJ.
 

nik

Veteran foruma
Stanley kaže:
nik kaže:
kao i KlubBaat set 3 slovenska JŽ batića (sastavljeni, pofarbani i sa tampon-natpisima)
Da, samo što tada ovi vagoni nisu nosili oznaku Baat već sasvim drugu (Bggnst ili tako nekako, čak ni moje pamćenje ne registrira svako slovo). A ovdje se, koliko pratim forum, inzistira na takvim detaljima.
Prema tome: ideja dobra, realizacija teško. ;)

Pa vagone prvenstveno voziš sa MOKO "Đuricom" JŽ 643-025, kojoj epohom odgovaraju za vlak Zidani Most-Zagreb, a povremeno ih "posudiš" i staviš uz Roco ili Liliput JŽ 53...
 

Stanley

Poznati forumaš
nik kaže:
set 3 slovenska JŽ batića Pa vagone prvenstveno voziš sa MOKO "Đuricom" JŽ 643-025, kojoj epohom odgovaraju za vlak Zidani Most-Zagreb, a povremeno ih "posudiš" i staviš uz Roco ili Liliput JŽ 53...
Ima i drugih kombinacija. Recimo Moko 642 (malo se preprave oznake) + Baatići = Gračac - Knin, Ogulin - Vrhovine, Zagreb - Budinšćina, Zabok - Gornja Stubica, Vinkovci - Županja, Vinkovci - Subotica... Da ne nabrajam dalje, varijanti k'o u priči, a pokriveno razdoblje od kasnih šezdesetih do početka devedesetih (a je li na vagonu piše Baat i Bg... whatever ja ionako vidim samo pod povećalom :D ).
 

nik

Veteran foruma
Stanley kaže:
nik kaže:
set 3 slovenska JŽ batića Pa vagone prvenstveno voziš sa MOKO "Đuricom" JŽ 643-025, kojoj epohom odgovaraju za vlak Zidani Most-Zagreb, a povremeno ih "posudiš" i staviš uz Roco ili Liliput JŽ 53...
Ima i drugih kombinacija. Recimo Moko 642 (malo se preprave oznake) + Baatići = Gračac - Knin, Ogulin - Vrhovine, Zagreb - Budinšćina, Zabok - Gornja Stubica, Vinkovci - Županja, Vinkovci - Subotica... Da ne nabrajam dalje, varijanti k'o u priči, a pokriveno razdoblje od kasnih šezdesetih do početka devedesetih (a je li na vagonu piše Baat i Bg... whatever ja ionako vidim samo pod povećalom :D ).

Ali ova 642 koju ti imaš je ona "drugačija" koja je samo u Sloveniji a sa JŽ oznakama je vozila (i) na istarskim prugama.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
nik kaže:
Odlično!

A zašto je inače KlubBaat ponuda tako "skrivena" pa je na netu teško nešto naći?
Mah onaj koji je zadužen za web sajt ima poteškoće sa slobodnim vremenom pa još nije zaključio sa web stranicama. Inaće klub će imati stranicu ovdje:
http://modelni.vlaki.com/Club/index.htm
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Stanley kaže:
nik kaže:
kao i KlubBaat set 3 slovenska JŽ batića (sastavljeni, pofarbani i sa tampon-natpisima)
Da, samo što tada ovi vagoni nisu nosili oznaku Baat već sasvim drugu (Bggnst ili tako nekako, čak ni moje pamćenje ne registrira svako slovo). A ovdje se, koliko pratim forum, inzistira na takvim detaljima.
Prema tome: ideja dobra, realizacija teško. ;)
Jel' ovako nešto? :
 

Attachments

  • JZ.jpg
    JZ.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 127

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo Stanley, još jedna uspomena iz 1976 ili nešto takvo (revizija vagona je 25.6.1976) ;) Ovo je screenshot iz filma Ko zorijo jagode a vagon je slikan na Ljubljanskoj željezničkoj stanici.
 

Attachments

  • vlcsnap-2011-07-19-23h41m14s119.png
    vlcsnap-2011-07-19-23h41m14s119.png
    210.5 KB · Pregleda: 69

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh