Zanima me...

Miloskalezemun

Član foruma
dobro vece.zanima me kakve su po vama Roco Geoline sine sa plastičnim nasipom? Da li su dugotrajne i vredi li ulagati u njih? I da li je pametno po njima posipati soder? Hvala najlepse!!!!
 

Davor

Veteran foruma
Geoline su više nego praktične za sve koji nemaju maketu nego slažu prugu po podu. Osim što je, po meni, njihova upotreba u takvim prilikama znatno jednostavnija od šina bez betunga, modeli su odvojeni od poda a samim tim i od prašine, sitnih vlakana i drugih neželjenih primesa na našim modelima.
Za postavljanje na maketu ipak ne preporučujem upotrebu Geoline šina. Njihovo šodranje je moguće ali je estetski klimavo.
 

Miloskalezemun

Član foruma
Hvala Davore. Gledao sam par klipova na YouTube kako sodiraju...mislim samo da bi mi isto došlo kada bih izrezao plutu,zaletio pa sine lepio,zakucavao....svakako su bolje od mehano sina sto je meni vetar u ledja!
 

Davor

Veteran foruma
Ja imam Geoline za vožnju po podu i progledao sam kada sam sa Mehana prešao na njih. Mehano sam koristio za svoju priručnu maketu i nisam bio nezadovoljan. Dobro učvršćene i spojene, nisu mi pravile probleme. Za duže vožnje morao sam da ih spajam na podu što je bio horor. Tada sam kupio nove šine i prosvetlio se.
Kod planiranja makete sa Geoline - om ne sme se računati na pomoć flexica.
 

Miloskalezemun

Član foruma
Sve ja tebe razumem i hvala ti puno.nov sam u ovome.imam preko 150 sina mehano kakvih 'Oćeš sa skretnicama Itd...uzeo sam pre dva meseca z21 startset i oduševio sam se...jasno mi je da bez sodera ne bi bilo realistično ali ću se potruditi da ga lepo "ubudzim" kada dodje vreme za to...skoro sam došao iz Austrije i sto se tiče Roca sve je usmereno (sto se tiče sinskog programa) ka Geoline-u...
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ako nemate maketu i vozite po podu onda apsolutno geoline, mislim da ima i fleksica geoline trebalo bi provjerit.
Imaju fleksi geoline ...imam 4 komada...papreno su skupe .....nema potrebe,da zbog gumenog nasipa,koji je u ovom slucaju neizbezan jer prati liniju geoline,kupujete ove fleksi šine.Sem ako ih ne koristite na parketu sto pišu kolege.
Za flexi verziju geoline, ne savetujem da se na parketu koriste,jer se i one moraju kratiti jedna strana zbog spojeva .

Onda to nije bas zgodno da se povremeno rasklapa i sklapa.
Ako se koriste na tepihu,.parketu,onda samo gotove koje imaju razlicite radiuse R2 ,R3 i R4...koliko znam....

Ja sam iz gumenog nasipa izbadio te fleksi i dobio sam klasicne sa malim pojacanjem sa dopnje strane,i tako spasio sta se spasiti moglo......sada ih sodiram klasicno.


Inace voznja po geoline je za moj pojam odlicna. Fino se ociste sa tuferom i vatom.
Mogu i na maketu,sve zavisi sta je graditelju bitno. Ali da bi lepo ti izgledalo ,mora puno da se radi na njima.
Za povemeno sklapanje i rasklapanje,treba da se bude pazljiv,jer su jako krte i lako pucaju....

Skrsio sam par komada iz nepaznje.......jedna se pretvorila u prah, kada sam je nagazio :hihihi:
Evo pre neki dan probah lokomotivu i ipak sam uspeo da spojim krug sa tom napuklom:palci_gore:


ima razlike u kvaliteti ....neke su geoline koje sam pre dobijaoo uz start setove ,jace i kvalitetnije od novih.
 

Miloskalezemun

Član foruma
Aca33 ma meni je bitno da ja mogu sa njima da izmajmunisem nešto i da to na kraju bude lepo i da bude dugotrajnije u odnosu na mehano,recimo...daleko od toga da se bahato ophodom prema šinama...ne daj boze!!!! Pre bih sebi presudio.video sam i na YouTube klipove sa Geoline šinama bas na maketi i lepo izgledaju...pitao sam kada bih stavio soder da li bi uživalo na dalji rad sina....i to je to...hvala ti Aco mnogo!
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Taj gumeni betung je pipljav i teško ga je lijepo namjestiti, a čim ga se krivo pogleda odvaja se od pragova tako da definitivno nije za parketbahn. Cijenom je cca 2,5 puta skuplji od klasične flexice.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh