Zicare

Didy

 
Osoblje foruma
Posto sam veliki ljubitelj planina te redovito posjecujem velika europska skijalista, do sada sam se nagledao (i vozio) u svim tipovima zicara i ski vlakova. Naravno taj tip transporta me poprilicno fascinira , pa me interesuje kakva je situacija sa postavljanjem zicara na maketu?
Da li neko vec ima instaliranu zicaru i da li je kupovna ili je produkt samogradnje?
 

NClight

Hybernated
Pripremi iskrcavanje poveće količine zelembaća... onih šuškavih :twisted:
BTW, MSN ASAP!
 

Didy

 
Osoblje foruma
Ma necu to nabavljati (bar ne jos) ali onako opcenito je vrlo lijep detalj na maketi (brdovitoj)
 

Jura

Novi član
Pošto imam jednu žičaru kupljenu jednim davnim boravkom u Austriji,mislio sam je staviti na maketu,ako se tamo uklopi...no ne vjerujem,pošto vjerojatno nije H0!
 

Jura

Novi član
Ne,nije,čak je nešto veće od H0 samo ne piše koja je mjera...možda i nema mjere...trebao bih još pogledati! :D
 

flado

Član foruma
Vidim da nitko nis ne pise vec dugo, znaci da ih nitko ne slaze na maketu. Ja sam veceras zapocel sa svojom, slike uskoro.(valjda)
 

Bero01

Veteran foruma
Pozdrav.
Evo, ja imam žičaru od Brawe, za prijevoz rasutih tereta (Lorenseilbahn).
Imam i dva prateća objekta: gornju i donju stanicu.
Ugradit ću je na europski modul po FREMO standardu, kada za to dođe vrijeme,
odnosno, kada se sa ekipom iz svoje udruge (HRKLJUŽ ;) ) dogovorim da taj projekt ponovno krene.
Predvidio sam da dovozi teret u separaciju koju opslužuje uskotračna industrijska željeznica.
To će ujedno biti i logičan nastavak mojih dosadašnjih modula, koji imaju uskotračni kolosijek kao svoj sastavni dio.
Lp
 

Bero01

Veteran foruma
Zapravo, sad kad sam pogledao link, primjećujem da nema teretne žičare?

Dobro, budem poslikal pa postavim na forum. Budem složio neku improviziranu instalaciju.
 

Bero01

Veteran foruma
Zgrade sam nabavio rabljene, i trenutno su raskopane zbog bojanja.
Obzirom da mi nisu trenutno visoko na listi prioriteta za bojanje,
tako će i ostati još neko vrijeme.
Ove dvije slike sam našao na netu, kao informacija za prvu ruku:
 

Attachments

  • Br6213.jpg
    Br6213.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 45
  • Brawa_6120.jpg
    Brawa_6120.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 46

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh