ZIL-157 sa zemlja-zrak raketom SA-75 Dvina

nik

Veteran foruma
JNA tegljač ZIL-157 sa zemlja-zrak raketom SA-75 Dvina natovaren na JŽ vagon.
index.php

Isti takav JNA tegljač bez navučene cerade.
index.php

http://www.paluba.info/smf/index.php/topic,13549.0.html
Prastari H0 model još iz DDR-a kao ESPEWE (starija proizvodnja) i PLASTICART (novija proizvodnja).
zil157semilancemissileroj4.4752.jpg

32587.JPG

$_72.JPG

Tegljač je metalni a raketa plastična.
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ovo bi sve za Dvinu trebalo izdvojiti u posebnu temu :)

@Vladimir S. Da si bolje pratio forum za sve bi ovo davno znao hehheeh

Ako se odlucis za ESPEWE/PLASRICART model pripazi dobro da ima sve djelove.. često se prodaju polovicni..
Ja imam taj model i fali mi neki djelova al ipak model nije detaljan iako je zadovoljavajuci..

Ja sam se odlucio za drugu varijantu iako imam model ..
Pokusat cu s ovim da vidim kako ce ispasti :)
62720170104.jpg
 

Vladimir S.

Član foruma
Slažem se. Ovo izdvojite u modele vojnih vozila.
Zlajo eto promaklo mi [emoji3] Obavjesti nas kada napraviš prikolicu. Zanima me kako će izgledati.
Nik u Zagrebu je bio Volhov. Skoro identičan izgledom, ali malo dalji domet. Na prvi pogled ih nije lako prepoznati.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)

SHUCA

Poznati forumaš
Kud baš 250. rb. :)

U njoj i na tome sam odslužio vojsku. Na žalost nismo bili na redu za gađanje pa sam propustio "izlet" vlakom u Istru. Nisam znao da postoji model. Moram ga nabaviti.
He he.... Takodje ,Karlovac (Kamensko-Strekovac) 1976....
Raketni divizion je imao jos i " Kraz"-ove i gusenicare ?? na sasiji T-34, za prevlacenje lansera na snegu i meksem terenu uz Kupu....
Izgledao je ovako. (Vele -to je ATC-59 )
Tegljac ATC  78013_597813717_ATS_59.jpg

Gadjanje na rtu Kamenjak sam "namerno" izbegao....:dada:
Zato smo se posmrzavali u Maju na poligonu Slunj...
Izvinite na OT...:papa:
 

Vladimir S.

Član foruma
Joj i to je bilo također. Oni plamenici koje po zimi zapališ da se nafta odmrzne (ili da se mašina ugrije, zaboravio sam) i onda ga možeš normalno upaliti.


Ima model [emoji16] ?

Zapravo bi se dala složiti cijela jedinica pa još na terenu. To bi bilo više za vojne minijaturiste ali sigurno bi dobro izgledalo
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Joj i to je bilo također.

Ima model [emoji16] ?

Na brzinu; ima RK Model

RK-Modelle® 811510-C BAT Pritsche/Plane mit M46 Kanone Maßstab: 1:87

Screenshot_20170727-142223.png Screenshot_20170727-142219.png
Edit;

Osim RK Model mislio sam da radi i Herpa i to jeftinije prodaje.. ali NIJE ipak..
koliko vidim od njih je Herpa i uzela alate za npr. one Ural kamione i neke jos..pa me to zbunilo
Takodjer ima jos mali proizvodjaca koji ovo rade vjerovatno opcijom copy paste preko kalupa.. (jer su ovo ipak do nedavno bili rjetki modeli)

Npr ja ovog M46 sto je na slici lovam.. trebam 2 komada min.. imala ih je i JNA i HV tj. Sve vojske ex yu..

 
Last edited:

SHUCA

Poznati forumaš

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Znam.. to je najblize sto sam nasao...
Uz neke korekcije .. npr.. prozore ispraviti..
Mogao bi dobro "glumiti" :)

Nailazio sam na razne ove vučne traktore. U mjerilu 1/87 al sad nemogu da najdem.. :(

Thanks za linkove..
Svega tamo ima :)
 

nik

Veteran foruma
He he.... Takodje ,Karlovac (Kamensko-Strekovac) 1976....
Raketni divizion je imao jos i " Kraz"-ove i gusenicare ?? na sasiji T-34, za prevlacenje lansera na snegu i meksem terenu uz Kupu....
Izgledao je ovako. (Vele -to je ATC-59 )
View attachment 90264

Gadjanje na rtu Kamenjak sam "namerno" izbegao....:dada:
Zato smo se posmrzavali u Maju na poligonu Slunj...
Izvinite na OT...:papa:
Koji su KrAZ kamioni bili u pitanju? I koje su rakete bile tamo?
 

nik

Veteran foruma
Slažem se. Ovo izdvojite u modele vojnih vozila.
Zlajo eto promaklo mi [emoji3] Obavjesti nas kada napraviš prikolicu. Zanima me kako će izgledati.
Nik u Zagrebu je bio Volhov. Skoro identičan izgledom, ali malo dalji domet. Na prvi pogled ih nije lako prepoznati.
Da, točno, u Zagrebu je bio Volhov i to zato jer je nabavljen nešto kasnije nego Dvine iz Beograda pa je došla malo novija verzija.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh