Zlajina HO kolekcija vojnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kutija dodje u foliji zamotana /vakumirana..
Svi djelovi su pomno upakovani i prekontrolirani i ovjereno i potpisano ima unutra da je sve po shemi slaganja i upakovano..

Pregledao sam kabinu i šasiju samo..
Meni je ok.. dakle kabina je relativno glatka.. precizni detalji.. i sitni detalji su precizni.. kabina je pravo tanko izlivena (sto je malo zezunto jer treba paziti) ali zato i izgleda dobro..
Resin je bojom i mirisom slican/identican kao onaj Volchov SA 6 sto sam nekad prije uzimao..a s njim sam prezadovoljan bio..

Za usporedbu.. imam dvijeJMPK Tatre 813 s pontoskim mostom koje su bile skupe ko vrag..nisam toliko s njima zadovoljan.. krajevi kabina su losi i odvaljuju se.. i td..
Tako da je spram nor JMPK ovaj Wespe models za klasu bolji..
Ostalo cemo vidjeti..
 

Mon

 
Osoblje foruma
kad smo kod artiljerije..nikad nisam predstavio artiljeriski dio svoje kolekcije (u plan je nabavka još par komada drugog kalibra, no o tom potom..)View attachment 32483
Zlajo, šta će da ti vuče ove US 155mm (pretpostavljam da je to Roco 187)?
Ja imam fotku na kojoj je JNA guseničar koji je kako je navedeno, vukao ove haubice; jel imaš možda model ovih guseničara ili znaš koji bi to guseničar/model mogao biti (M5 možda)?
Gusenicar JNA - 20081200.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zlajo, šta će da ti vuče ove US 155mm (pretpostavljam da je to Roco 187)?
Ja imam fotku na kojoj je JNA guseničar koji je kako je navedeno, vukao ove haubice; jel imaš možda model ovih guseničara ili znaš koji bi to guseničar/model mogao biti (M5 možda)?
View attachment 128352

Nisam za njih trazio tegljaca jer nisu imali neku posebnu ulogu i namjelnu..

Sad im je neki plan da ih doradim od njih napravim Argentiski top CITER 155mm L33 za HV da ga vuce Tatra 813 cetveroosovinac.. nije top ni slican ovome,al da koristim ko osnovu za nadogradnju.. i td.. 2 komada

A ostale.. vjerovatmo neki teretni vlak s povlacenja JNA '91 uz T-72. I M84.. :)

Posto mi je koncept kolekcije od '90 te na ovamo.. (nemam JZ) osim Mimare..
Uz mimaru bi neka.eventualna JZ Asea kad izadje vukla.Mimaru Croatiu i tu militariju.. .Dalmaciju ekspres
Ako bude reruna od ACME
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh