ZT - Vagoni za vlakopratno osoblje

Thommo

 
Osoblje foruma
Nije Posit, nego Zagrebtrans, ali donekle je srodno...

skrljevo-Meja120115AS_23_zps16a2ae91.jpg

Foto @cisalpino 12/01/2015

Postoji li nešto u 1:87 pogodno za preinaku?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Odgovor od člana 2044 sa Ri foruma:
To je novi prateći vagon Zagrebtransa, bivši WLI koji je RVPSB otkupio od PP-a i rekonstruirao ga. Numeracija mu je 83 78 9150 001-4.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Za sada ne, jer ako se ne varam radi se o nekadašnjem 4vratnom spavaćem
Da, radi se o nekadašnjoj 4-vratnoj verziji, koju je Zg kasnije modificirao u 2-vratnu verziju, pa bi za ovu preradu najprikladniji bio neki eventualno budući ACME model 4-vratnog JŽ vagona za spavanje!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ili 2-vratni papučar ACME 52854 pa malo seliti prozore...
I meni je pao na pamet taj 52854 (jedino bi on došao u obzir, jer se sa njim odmah dobiju i postolja sa papučama),
ali ovo seljakanje prozora se baš i ne isplati.
Rađe ga onda ostaviti takvog kakav je, pa eventualno probati improvizirati zatvaranjem prozora bez seljakanja
(za onoga tko se ne zamara detaljima rasporeda i veličine prozora, pozicijom krovnih ploča rezervoara za vodu i sl....)
 

nik

Veteran foruma
I meni je pao na pamet taj 52854 (jedino bi on došao u obzir, jer se sa njim odmah dobiju i postolja sa papučama),
ali ovo seljakanje prozora se baš i ne isplati.
Rađe ga onda ostaviti takvog kakav je, pa eventualno probati improvizirati zatvaranjem prozora bez seljakanja
(za onoga tko se ne zamara detaljima rasporeda i veličine prozora, pozicijom krovnih ploča rezervoara za vodu i sl....)
I takav 'kvalitetan kompromis' je apsolutno moguć i smislen. Na prvi pogled bi bilo jako teško uočiti razlike.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
I takav 'kvalitetan kompromis' je apsolutno moguć i smislen. Na prvi pogled bi bilo jako teško uočiti razlike.
Slažem se!

Evo, gledajući ovu stranu vagona koja nam je poznata, na postojećem ACME modelu bi se trebali napraviti slijedeći zahvati zatvaranja prozora
(označeni crvenom bojom), pa da se dobije čisto solidna imitacija Zagrebtransovog pratećeg vagona:

P1010239 - Copy.JPG

(vrata i mali ventilacijski otvor koji su na crtežu označeni zelenom bojom, uopće se ne trebaju niti bušiti, već bi se fino mogli odraditi
npr, iz jetkane pločice koja se samo nalijepi na vagon, stirena ili se u krajnjem slučaj samo nacrtaju ili čak odrade dekalom.... puno je ideja)
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Sjećam se još kao mali kad sam vidio teretni vlak tamo negdje 2005 iz Vinkovaca za Slavonski Brod pun plinskih cisterna Zagkks i u sredini kompozicije vlaka je bio Uaai-z i još takvih par pratećih Zagrebtransovih vagona... Šteta što nemam snimku ili sliku tog teretnjaka ali moram priznati da je interesantan ovako svjetlo plave boje sa JŽ oznakama! Imam prijedlog!
Može li se naslov teme promjeniti u "Zagrebtrans i radni vagoni za posebne potrebe HŽ Infrastruktura d.o.o" ili nekako slično?
 

Laurus

Član foruma
Za uvod u temu (ako sam dobro vidio za ove vagone nema tema?): Zagrebtrans ima dva vagona - Uks (nekadašnji WLi) i Uk-zž (nekadašnji Baat).

Da li netko ima fotografije tog Baatića?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Za uvod u temu (ako sam dobro vidio za ove vagone nema tema?): Zagrebtrans ima dva vagona - Uks (nekadašnji WLi) i Uk-zž (nekadašnji Baat).

Da li netko ima fotografije tog Baatića?
Slike Uks i Baatić vagona imaš na službenoj stranici OV- Pogon Slavonski Brod, gdje je rađena rekonstrukcija:

Link: http://www.ov.hr/ovsb/ovsb_rekonstrukcija.php
Wll_01.jpg

OV Slavonski brod (1).jpg

OV Slavonski brod (2).jpg


Jedna moja slika Baatića:
P1010311.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh