JŽ ABas ex DRB VS 145

Davor

Veteran foruma
Samo sam prekopirao sliku koja je stajala uz kat. broj.

Čiji je to onda model u HO?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Samo sam prekopirao sliku koja je stajala uz kat. broj.

Čiji je to onda model u HO?

Ne razumijem toga. Koliko ja vidim to jeste Hobbytrain 303800 H0 model.

Ali – VS 145 od Hobbytrain-a nije isti tip vagona s upravljačnicom kak je bio JŽ na slici. DRG / DRB je naime kao VS 145 označavala različite tipove / varijante vagona s upravljačnicama za motorne vlakove.
 

Davor

Veteran foruma
Ne razumijem toga. Koliko ja vidim to jeste Hobbytrain 303800 H0 model.
Uz sliku i kat. broj je stajalo: N spur.
Ni meni nije bilo jasno pogotovo zbog kuplunga pa sam samo prekopirao znajući da će se neko javiti i rešiti stvar.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

SHUCA

Poznati forumaš
Na FB kažu da je snimljeno u Nišu 1969.g.
Tacno, u pozadini izviruju remontne hale " MIN-Nis"....
Koliko pamtim, V-145 je radio dosta kvalitetno- DDR PIKO...

Dvoja kola su bila godinama u sastavu lokalnih vozova ka Nisu, i vozio sam se,
kao dete u njemu....Dobro pamtim vrata na sredini i zaobljena cela..
Do skora je postojao jedan korodirani primerak u BG , u travi iza lozionice-
Pre toga je stajao ispred okretnice kao prirucni magacin..
BeogradLozionica.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Velika mana fotografa Franza Krausa je bila da po pravilu kod svojih slika nije bilježio datume i mjesta snimanja, zbog toga mi nije jasno odakle podatak o godini 1969.
Godina je OK, iz prostog razloga sto je po elektrifikaciji pruge BG-Nis (do 1972.),
nestalo iz upotrebe dosta vozila sa losim izolacionim svojstvima...
Evo ih u stanici Beograd- motorna kola i prikolica, negde krajem 50-ih.
stanica3aa VT 137.jpg Slican VT je u HO proizvodio stari DDR PIKO ,moze posluziti za preradu..
.https://www.google.rs/search?client...0.0..0.0....0...1.1.64.img..0.0.0.NyEqVER5JF8
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Slican VT je u HO proizvodio stari DDR PIKO ,moze posluziti za preradu..
.https://www.google.rs/search?client...0.0..0.0....0...1.1.64.img..0.0.0.NyEqVER5JF8


PIKO je izradio model vagona s upravljačnicom iz jedne serije, koja se u 72 primjercima izradila u godinama 1933 – 1936, a to je bila serija koju je DRG u grupi VS 145 obilježila s rednim brojevima od 009 do 033 i od 048 do 094. Duljina tog tipa vagona je bila tek 18 960 mm nasuprot 22 320 mm, kolika je bila duljina 99 vagona s rednim brojevima od 224 do 228, od 244 do 321, od 327 do 336, od 367 do 372, proizvedenih u godinama 1939 i 1940, dakle tipa od kojih su neki vagoni ostali u Jugoslaviji kao ratni plijen.

Inače PIKO model je bez suknjice koju je imao original za vrijeme DRG / DRB pa je tako dobar samo u DR varijanti, kad su mu u DDR-u skinuli suknjicu, a neadekvatan kao DRG / DRB model.

136.jpg
http://www.reichsbahntriebwagen.de/vs 145 029.htm
 

SHUCA

Poznati forumaš
Upravo ona o kojima diskutujemo... Vide se dvoja vrata u sredini, tako da je
omaska malo verovatna... Nisu postojala druga slicna na teritoriji YU..posle WW-2.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, prikolice – vagoni s upravljačnicom ex DRB VS 145. Samo mi nije jasno kaj se mislilo s "motornim kolima" uz "prikolicu" na fotografiji.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Da, prikolice – vagoni s upravljačnicom ex DRB VS 145. Samo mi nije jasno kaj se mislilo s "motornim kolima" uz "prikolicu" na fotografiji.

Pa, poznato je , da su sa Motornih kola skinuti motori i prenosnici,te su i ona sluzila kao obican vagon...Nisu imali delova za popravke...
M.kola i prikolice su imale unekoliko drugacije krovove .
Na prvoj fotografiji u temi se
vidi potpuno GLADAK i SVETAO krov (prikolica), dok je na drugoj C/B od Franca K.,
vidljiv niz krovnih luftera i TAMNI krov, te su to (verovatno):hmmm: ex. motorna kola....

Da je malo bolja rezolucija foto iz Beograda, bolje bi se videla razlika krovova...
Ne mogu se tacno setiti, ali mislim da je kao ratni plen , ostalo 3 garniture.:hmmm::neznam:

Nastavimo sutra, odoh :spavanje....
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh