Mon - H0 kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Hoću-neću, hoću-neću i na kraju je pobedilo hoću - sada sam potpuno zadovoljan što sam ih nabavio. ;)

01. Minitrains brigadelok DSC01741.JPG
02. Minitrains brigadelok DSC01713.JPG

...dve legende zajedno:
03. Minitrains brigadelok DSC01727b.jpg

...cela kompozicija:
04. Minitrains brigadelok DSC01734.JPG

...moja malenkost i ćerka pored ove legendarne kompozicije koju ću nadam se uz malo prerađivanja uspeti da dobijem. :palac_gore:
05. Brigadelok Kicevo, Macedonia DSC02220.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stari noviteti u mojoj kolekciji: dolaskom pošiljke iz Slovenije konačno sam ponovo nabavio modele koje mi je lopuža @sini zaplenio prošle godine: x3 sanduka za Baat vagone i Herpina dresina Volga M21.

Da iskoristim priliku i da se još jednom zahvalim kolegama Kluba Baat što su znajući za nevolje koje mi je Sini priredio izašli u susret i posali mi tri nova sanduka tako da sada mogu konačno i ja da sklopim moje Baat-iće.
PS: Sreća u nesreći je bila ta da tom prevarantu nisam poslao i podvozja ovih vagona!

Sini krađa - DSC01763.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Kako lokomotiva vozi, može li što povući (koliko je teška), imade li mjesta za digitalije...?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mali je to model Borna, oko 150 gr ali s obzirom da je manevarka onda mu je ta tezina dovoljna (valjda) da obavlja eventualne poslove na nekoj maketi.

...i jedna cena sa eBay-a za Jouef model sa zvukom:
View attachment 39896
Znači, ovaj model je DCCS iliti DCC sa zvukom pa netreba ništa dodavati; vozi odlično a jedina mana modelu je:
...Pravo je razočarenje kad čovek pogleda paprire u kojim je opisano kako se ovaj model otvara i sazna da se do šarafa na prednjem delu modela stiže preko dimnjaka (sl. broj 1 na uputstvu)
što drugim rečima znači da se prilikom projektovanja modela nije vodilo računa o mogućoj ugradnji generatora dima što je po mom jedan veliki minus! :palac_dolje:
View attachment 40947
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Laaes autotransporteri (ukoliko su Laaes) uslikani u kompoziciji u tada Titovom Velesu:

z0. Titov Veles ´80-ties.jpg

I tek pristigli Klein Modellbahn-ovi Laaes modeli:
z. DB Laaes - KM SoSe35 - a.jpg
...i u društvu sa JŽ 661-145:
z. DB Laaes - KM SoSe35 & JZ 661-145.jpg

PS: jel može neko da prepozna ostale vagone u kompoziciji iz T.Velesa?
:cool:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Model vagona tadašnjih Sovetskih železnica, juče prisigao u moj "depo": Sachsenmodelle 14329, SZD WLABm rev.1991.
"Puškin", "Venezzia Express"... jel bi se mogao uvrstiti u još poneku od kompozicija koje su tutnjale kod nas? :hmmm:

1. SZD WLABm - SM14329 b.jpg
 

nik

Veteran foruma
Maestral Budimpešta-Split ili Drava Budimpešta-Zagreb (Moskva-Zagreb, Moskva-Rim, Moskva-Torino) i bezimeni Zagreb-Venezia ili Simplon Express Beograd-Pariz (Moskva-Rim, Moskva-Torino).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh