Kolekcija modela u samogradnji - Dražen

speed2

Član foruma
Mikser za beton je ispao super.
Zapeo mi je za oko odmah.
Uz ova servisna vozila za tramvaje,zar nije postojala i jedna T Scania na pdrucju grada Zagreba za vucu neispravnih tramvaja?
Taj kamion sam vidio na izlozbi kamiona u sklopu Zagrebackog Velesajma oko 2006 godine.
Prekrasno obojan kamion u zuto/crvenu boju,potrudit cu se pa potraziti fotke.

Postojala je Scanija, ali ne za vuču tramvaja već za vuču kamiona. Bila je u vlasništvu Scania Hrvatska, sada se nalazi u Slavoniji. Ona je bila izložena kao oldtimer na Zagrebačkom Velesajmu, uz Presečki Dubravu 14.

9z18KFm.jpg


hm,ne znam sad koji bi to bio, ak nađeš koju sliku pošalji....Inače bilo je za vuču tramvaja svašta....imam u planu bar 3 vozila iz "moje epohe"
sutra stavljam još slika....

Obavezno stavi još slika :) Ako može i koja slika onog O 302 Mercedesa, što se nadzire iza Zagrebački Transporti i kratke O 303 Mečke :)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
:crvenilo:onda isprika,ocito sam dobio krive informacije.
Uglavnom to je ta Scania.
 

drazenb67

Član foruma
...nastavak...

ZET kola za gornji vod Klockner na nekoj njemackoj karoseriji 60 i70-te
img9409.jpg


malo "drugara": milicijska "krava" BMW, CX za "uviđaje saobraćajki", buba i iza Land Rover za specijalce....tu je i hitna IMV kakvih je bio pun Zagreb...
img9411.jpg


img9412.jpg


Fićek i Tristać(modeli su poboljšani EKO...tada nije bilo drugih...
img9413.jpg


poznati plavi TAM-ov šleper od HNK iz 60-tih koji je postojao do 90-tih, a poluprikolica se koristila do nedavno...
img9415.jpg
 

drazenb67

Član foruma
Adria IMV camp prikolica iz najbrojnije serije s početka 70-tih
img9416.jpg


TAM bus s početka 70-tih. Prvi ZET bus sa dvokrilnim modernim vratima. Bus je inače bio koma....
img9418.jpg


za razliku od Avtomontažinih MAN ova 750b i 890...
img9419.jpg


img9420.jpg


još malo TAM-a i karakterističan rep...
img9422.jpg
 

drazenb67

Član foruma
Neoplan s kakvim su švabe dolazile na Jadran 70-tih....Model je poboljšani metalno-plastični Majorete(graniči sa igračkom ali je mjerilo ok)
img9423.jpg


i povišena i zglobna verzija(postojao je u malom broju) također dobiveni preradom Majoretea...
img9426.jpg


ZG smetlari 70-tih i njihove tipične narandžasto-plave uniforme....sjeća li se tko virtuoznog rolanja kanti jednom rukom do kamiona?
img9425.jpg


mali dostavnjaci... i Tamić "krumpiraaa" s obavezno ČK tablicama
img9428.jpg


stojadinka i Jugić
img9430.jpg
 

drazenb67

Član foruma
FAP-Mercedes glava...prerada Wikinga za probu....nije loše ispalo ali je model malo premali...
tu je i tada sveprisutni IMV u verziji sa sandukom i dugom kabinom
img9442.jpg


malo starog Sarajeva sa starim 760mm tramvajem i Zastavinim "prdekom" naprije...sljedi LLoyd i Hanomag Kurier....toga je za razliku od npr Poljske, Mađarske, Bugarske , DDR-a itd. bilo kod nas (hm...mislim u Jugi), bez obzira što tad nismo bili "zapad"
img9448.jpg


img9449.jpg


i malo novije Sarajevo sa K2 Tatrom i Mitshubishijevim kombijem. Mitshubishi je bio pokrovitelj zimske olimpijade 1984 (ZOI´84) u Sarajevu.
img9451.jpg
 

speed2

Član foruma
Ovo je fenomenalno. Pogotovo zglobni turistički Neoplan. Takav 1: 1 se nalazio do nedavno u Sinju. Stvarno sam bez teksta. Vjerujem da kažem u ime većine: "hoćemo još slika" :D
 

drazenb67

Član foruma
evo par slika na zahtjev....modeli su malo prašni, a sitni...


pilari su kompletno ručni rad...osim kotača.....
img9547.jpg
img9548.jpg
img9549.jpg


img9550.jpg

O 302 je dosta sirov stari Wikingov model, ali ostavlja dobar dojam i jedini je model linije sa običnim ravnim prozorima. Ono iza je isto 302 ali verzija sa zaobljenim prozorima i druge duljine. Takve je radio i TAZ. Model je nekava grčka šklopocija koju je trebalo dosta uređivati. Plan je da on postane Kvarner express....
img9551.jpg
 

1borna

Veteran foruma
U turističkim autobusima sam proveo dosta vremena u svojoj mladosti (radno, kao vodič), počelo je sa General-turistom, neko vrijeme
Zagreb-ekspresom te na kraju Kvarner-turistom. Šoferi su obožavali te 0302.....
 

Davor

Veteran foruma
Impresivno. Ne znam bolji način da izrazim svoje mišljenje o kolekciji.

Fića narodne milcije je pravi :slinim:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Stvarno impresivna kolekcija pogotovo sto su modeli retro fazon.. uzivam u fotkama!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Tristać miliciski :hihihi:! Svaka cast za radove i kolekciju:respect:
 

drazenb67

Član foruma
beogradski trolejbus Ansaldo iz 50-tih...
img9151.jpg


rekaroserizirani tramvaj u Novom Sadu.....50 tih...nema podataka dali je boja tada bila crvena ili plava ....pa je sad crveni.....
img9505.jpg


IMV šlep-transport sa Princom....
img9468.jpg



Tatra ČKD dizalica....bilo ih je hrpa ovdje...
img9523.jpg



Bussing sa "unterflur" motorom ...takvih je bilo uglavnom samo stranaca u tranzitu i pokraj JNA Pinzgauer...
img9524.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh