AC vagoni

alaleksic

Novi član
Ima jedan set vagona koji proizvodi Marklin, pa me zanima da li ti vagoni mogu da idu na DC struju...posto gledam neke online sajtove oni ih razvrstavaju, u AC i DC. Danas sam bio u jednoj radnji meni je covek rekao da mogu, ali ajde bolje da upitam i ovde jel mozda se nisam lepo sporazumeo....(meni je slab nemacki)...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kad bi malo bolje i strpljivije citali materijale na Forumu, pronašli biste puuuuuno odgovora na vaša pitanja.

Alaleksiću, predlažem da pogledaš temu o AC ili DC napajanju - siguran sam da ćeš u njoj pronaći odgovor na tvoje pitanje.:palac_gore:
 

alaleksic

Novi član
Kad bi malo bolje i strpljivije citali materijale na Forumu, pronašli biste puuuuuno odgovora na vaša pitanja.

Alaleksiću, predlažem da pogledaš temu o AC ili DC napajanju - siguran sam da ćeš u njoj pronaći odgovor na tvoje pitanje.:palac_gore:

Ima mnogo tema pa skacem ali to ni je dobro...Mogu moderatori da obrisu ovu temu i onako je bespotrena...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ima mnogo tema pa skacem ali to ni je dobro...Mogu moderatori da obrisu ovu temu i onako je bespotrena...

Dobro je da imamo mnogo tema a nije dobro što skačeš - čitaj strpljivo isplatit će ti se, veruj mi! :palac_gore:
 

1borna

Veteran foruma
O tome dali je vagon AC ili DC zavisi kakve kotače ima! Ako su izolirani (jedna strana) pogodni su za DC a bez izolacije su za AC (po kojemu
mogu voziti i vagoni sa DC osovinama, obrnuto nikako). Na Maerklin vagone se umjesto tvorničkih AC kotača stave DC i gotovo je!
Na forumu je član SPL Guru koji povremeno oglašava prodaju raznih kotača pa mu možeš poslati poruku (ako već imaš vagone).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh