Bogies for HŽ 6111 in 1:87 / Postolja za HŽ 6111 u 1:87

TEE11.5

Novi član
I have actually designed the bogies for a greek diesel train also constructed by Ganz. I found out however that the same bogie type was used for other Ganz export market products, one of them was HŽ 6111 (former JŽ 411). If anybody is interested in them, he can contact me with a personal message.

Zapravo sam dizajnirao postolja za grčki dizel vlak i izgradila Ganz. Otkrio sam, međutim, da isti tip kolica je korišten za druge Ganz izvozno tržište proizvoda, jedan od njih bio je HŽ 6111 (bivša JZ 411). Ako bilo tko je zainteresiran za njih, on mi se obratite s osobnu poruku.

12577168174_3a792bf668_c.jpg

10059571903_aa52ed6663_c.jpg
 

Izidor

Član foruma
Hello,
Interesting work-which typ of car is on picture-also a prototype of you?

Regards,
Izidor
 

Izidor

Član foruma
Da, ali da li je to 150EUR/6kom ili 150EUR/1 par?
Normalno jedno postolje košta par eura, a ne toliko. Naravno kad je govora o serijskom modelu, a tu se navodi da je riječ o maloserijskom modelu-dodatku. Treba pokriti troškove alata za postolja, koja uobičajno nisu jeftina.
 

wiggum

Veteran foruma
Normalno jedno postolje košta par eura, a ne toliko. Naravno kad je govora o serijskom modelu, a tu se navodi da je riječ o maloserijskom modelu-dodatku. Treba pokriti troškove alata za postolja, koja uobičajno nisu jeftina.
Jasno je to meni sve, ali mi nije jasno koliko komada se dobije za te novce - 6 ili 2?
 

TEE11.5

Novi član
Sky, you are very well informed (or good in google searching :D). The price you mentioned is for the whole train, so 6 bogies. Izidor is right, unfortunately small series do have high costs. The model from Balkanmodels costed 800 Euros, unpainted as you see it in the photos. Prices however do get lower as production numbers get higher. I could even theoretically licence the design and whoever buys it can make as many copies as he wants.

Sky, te se vrlo dobro informisani (ili dobro u google pretragu :D). Cijena ste spomenuli je za cijeli voz, pa 6 postolja. Izidor je u pravu, nažalost, male serije imaju visoke troškove. Model iz Balkanmodels koštala 800 eura, neobojenu kao što vidite na fotografijama. Cijene međutim ne dobiti manji su brojevi proizvodnju dobiti veći. Nisam mogao čak i teoretski licencu za dizajn i ko god ga kupi, može napraviti onoliko primeraka koliko želi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh