GOŠA okretna postolja

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Puno hvala Markež, jako zanimljive fotke! Jel to dobro vidim na poslednjoj fotki papučicu kočnice na kotaču koja je zapravo ručna kočnica? I zanimljivo da iako ima ovo postolje disk kočnice još ima kočne poluge. Koliko vidim naše (SŽ) vagone nema više tih poluga na vagonima sa disk kočnicama...
 

matija

Član foruma
Gorchi kaže:
Puno hvala Markež, jako zanimljive fotke! Jel to dobro vidim na poslednjoj fotki papučicu kočnice na kotaču koja je zapravo ručna kočnica? I zanimljivo da iako ima ovo postolje disk kočnice još ima kočne poluge. Koliko vidim naše (SŽ) vagone nema više tih poluga na vagonima sa disk kočnicama...
Mislim da je ovo postolje namenski napravljeno za potrebe školske nastave, te su iskoristili jedno postolje da sve što se tiče kočnica prikažu na njemu i papučaste i disk. Jedna osovina za papučaste kočnice a druga osovina za disk kočnice.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Matija, imaš pravo, nisam dobro pogledao! Ali ipak ako gledaš poslednju fotografiju vidiš disk kočnicu sa papučicom kaj bi lahko bila ručna kočnica?
 

matija

Član foruma
Ja zaista nisam toliki stručnjak, ali koliko sam zagledao ove fotografije došao sam do tog zaključka. Znam da postoje postolja sa disk kočnicama i starija sa papučicama, e sad u detalje zaista ne bih mogao da ulazim. ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh